Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=просторовий розвиток<.>
Загальна кількість знайдених документів : 7
Показані документи с 1 за 7
1.


    Демченко, В. В.
    Гірська політика в Україні: основи формування та шляхи реалізації [Текст] / В. В. Демченко // Регіональна економіка. - 2008. - № 4. - С. 237-239.
Рубрики: Конференція--Міжнародна науково-практична--Львівська область--с.м.т. Славське, 16-17 жовтня 2008 року
   Карпати--Розвиток територій
Кл.слова (ненормовані):
Співробітництво -- Гірське лісівництво -- Просторовий розвиток
Анотація: У статті мова йде про актуальні питання захисту та забезпечення сталого розвитку Українських Карпат та присвячену їм Міжнародну науково-практичну конференцію, що відбулася 16-17 жовтня 2008 року в с.м.т. Славському Львівської області.


Знайти схожі

2.


    Чорний, Р. С.
    Просторові особливості формування і розвитку трудового потенціалу [Текст] / Р. С. Чорний // Економіка України. - 2012. - № 9. - С. 88-93. - Бібліогр. в примітках
Рубрики: Трудові ресурси--Трудовий потенціал--Територіальний розподіл
Кл.слова (ненормовані):
місто -- агломерація -- село -- просторовий розвиток
Анотація: Проаналізовано просторові особливості розвитку системи розселення в Україні як середовища формування трудового потенціалу. Окреслено ознаки міської та сільської мереж поселень, які детермінують розвиток трудового потенціалу. Акцентовано увагу на необхідності активізації розвитку малих і середніх міст, що допоможе вирішити конкретні проблеми з подолання просторових диспропорцій розвитку трудового потенціалу держави.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.
061
Ч 492


    Швидюк, Сергій (Викладач ЧНУ).
    Регіональна політика Польщі у перспективі до 2020 року [Текст] / С. Швидюк // Науковий вісник Чернівецького університету : зб. наук. пр. - Чернівці : ЧНУ, 2014. - Вип. 702/703: Історія. Політичні науки. Міжнародні відносини. - С. 220-225. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Політика Польщі--Стратегії розвитку, 21 ст.
   Регіональна політика--Розвиток регіонів

Кл.слова (ненормовані):
політика гуртування -- просторовий розвиток -- стратегія розвитку

Є примірники у відділах: всього 1 : 1 (1)
Вільні: 1 (1)

Знайти схожі

4.


    Бутко, М. П.
    Методичні підходи до екологізації просторового розвитку в умовах децентралізації владних повноважень [Текст] / М. П. Бутко, А. С. Петровська // Регіональна економіка. - 2018. - № 4. - С. 74-84. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка України--Екологічна політика
   Екологічна політика--Природокористування

Кл.слова (ненормовані):
Просторовий розвиток -- Індикатори -- Просторова система
Анотація: Обгрунтовано теоретичні аспекти та методичні підходи до оцінювання сутнісного пізнання процесів екологізації просторового розвитку регіонів, враховуючи новий курс зростання. Актуалізовано вагомість траєкторії сталого розвитку територіальних громад та інших таксономічних одиниць в умовах курсу держави та децентралізації процесів управління суспільними системами. Запопоновано методику оцінювання рівня розвитку територіальних громад в умовах інституціональних змін.


Дод.точки доступу:
Петровська, А. С.

Знайти схожі

5.


    Лещух, І. В.
    Вплив адміністративно-фінансової децентралізації на інвестиційні процеси у Центральному регіоні України [Текст] / І. В. Лещух // Регіональна економіка. - 2019. - № 3. - С. 134-144 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна економіка--Інвестиційні процеси--Центральний регіон України
Кл.слова (ненормовані):
адміністративно-фінансова децентралізація -- ефективність інвестицій -- регіональна економіка -- просторовий розвиток -- міста обласного значення -- об’єднані територіальні громади -- Центральний регіон України
Анотація: Розглянуто тенденції в інвестиційному секторі Центрального регіону України, які формуються під впливом реалізації адміністративно-фінансової децентралізації в Україні. Запропоновано методику оцінювання впливу адміністративно-фінансової децентралізації на інвестиційні процеси в регіоні на основі розрахунку показників співвідношення: а) темпів зростання капітальних інвестицій та прямих іноземних інвестицій до власних доходів; б) темпів росту видатків на соціально-економічний розвиток (зокрема, охорону здоров’я, освіту, благоустрій населених пунктів, житлово-комунальне господарство, ремонт та утримання автомобільних доріг та ін.) до власних доходів місцевих бюджетів. Авторську методику апробовано на прикладі міст обласного значення та районів Центрального регіону України.


Знайти схожі

6.


    Мельник, М. І.
    Секторальні та просторові особливості інвестиційних процесів у регіоні [Текст] / М. І. Мельник, І. В. Лещух // Регіональна економіка. - 2019. - № 4. - С. 120-126 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна економіка--Інвестиції--Україна
Кл.слова (ненормовані):
інвестиційний процес -- капітальні інвестиції -- ефективність інвестицій -- регіональна економіка -- просторовий розвиток
Анотація: Досліджено секторальні та просторові особливості інвестиційних процесів у регіоні (на прикладі Запорізької області). Зокрема, проаналізовано капітальні інвестиції підприємств Запорізької області за видами активів, джерелами фінансування та видами економічної діяльності; освоєння (використання) капітальних інвестицій за видами промислової діяльності. На основі аналізу просторового розподілу капітальних інвестицій по території регіону встановлено їх концентрацію в обласному центрі та наближених до нього районах поряд з активізацією інвестиційних процесів останніми роками у приморських та в районах зі сільськогосподарською спеціалізацією (останні, зокрема, характеризуються традиційно нижчим рівнем економічної активності). Виявлено основні чинники впливу на інвестиційні процеси у Запорізькій області: а) чинники позитивного характеру, зокрема: наявність природних ресурсів і власних енергоресурсів; вищий рівень прибутковості підприємств регіону, ніж у середньому по Україні; проведення процесів дерегуляції, децентралізації, реформа територіальної організації влади в Україні; б) чинники негативного характеру, зокрема: територіальний (просторовий) дисбаланс розвитку бізнесу та інституційної інфраструктури підтримки бізнесу; незначні капітальні інвестиції на охорону навколишнього природного середовища; загострення воєнного конфлікту на сході України, розширення його території та ін.


Дод.точки доступу:
Лещух, І. В.

Знайти схожі

7.


    Борщевський, В. В.
    Структурна політика великих міст на сучасному етапі децентралізації (на прикладі Львівської ОТГ) [Текст] / В. В. Борщевський // Регіональна економіка. - 2021. - № 1. - С. 5-14. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна політика--Територіальний розвиток--Україна
Кл.слова (ненормовані):
структурна політика -- великі міста -- децентралізація влади -- об’єднані територіальні громади -- просторовий розвиток
Анотація: Характерною особливістю сучасного етапу децентралізації влади в Україні стала активізація процесів налагодження взаємовигідного економічного співробітництва між окремими територіальними громадами, що ввійшли до складу новостворених ОТГ після місцевих виборів 2020 р. Найбільш складно взаємоузгодження економічних інтересів відбувається в тих ОТГ, які були створені навколо великих міст шляхом приєднання до них сусідніх сільських територій. Прикладом цього може слугувати Львівська ОТГ, в якій досі ведуться дискусії щодо пріоритетних напрямів подальшого структурного розвитку місцевої економіки. Одним з першочергових завдань місцевої влади, спрямованих на подолання наявних розбіжностей, є впровадження сучасних підходів до реалізації структурної політики великих міст, зокрема в контексті забезпечення збалансованого просторового розвитку створених на їхній базі ОТГ і структурної модернізації прилеглих до них сільських територій шляхом нарощування їхнього економічного потенціалу та стимулювання розвитку інноваційних виробництв і впровадження елементів «постіндустріальної економіки». У Львівській ОТГ першочергового значення набуває нарощування торговельно-економічного та послугового потенціалу прилеглих до Львова сільських територій, а основними засобами реалізації відповідної структурної політики міста мають стати модернізація інфраструктури та підвищення якості людського й соціального капіталу відповідних територіальних громад.


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)