Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=правотворча<.>
Загальна кількість знайдених документів : 21
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-21   21-21 
1.


    Баранчук, В.
    Правотворча ініціатива органів державної влади [Текст] / В.Баранчук // Урядовий кур'єр. - 2000. - 17 жовт. (N190). - С. 5
Рубрики: Органи державної влади--Правотворча ініціатива


Знайти схожі

2.


    Заєць, Андрій Григорович.
    Тлумачення правових норм у сучасних умовах: функції та методи [Текст] : общественно-политическая литература / А.Г. Заєць // Держава і право. - 2007. - Вип. 37. - С. 66-71. - Бібліогр.: 17 назв.
Рубрики: Правознавство--Нормативно- правові акти--Теорія держави і права--Україна
Кл.слова (ненормовані):
норми права -- спеціально-юридичне тлумачення -- правовиховний -- правотворча
Анотація: Головним завданням тлумачення правових норм є правильне, глибоке розуміння дійсного змісту права та наступне його розгорнуте, обгрунтоване пояснення.


Знайти схожі

3.


    Брацук, І.
    Дія директив ЄС у національних правопорядках держав-членів (концепції прямої та непрямої дії) [Текст] / І. Брацук // Юридична Україна. - 2009. - № 11/12. - С. 122-126
Рубрики: Європейський Союз--Правопорядок
Кл.слова (ненормовані):
правотворча практика
Анотація: У статті досліджується специфіка механізму дії директив Європейського Союзу в національних правопрядках держав-членів. Увага зосереджується на аналізі концепції прямої та непрямої дії правових актів Європейського Союзу.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)

Знайти схожі

4.


    Мудров, А. А.
    Підстави здійснення адміністративних повноважень митними органами [Текст] / А. А. Мудров // Митна справа. - 2010. - № 5. - С. 25-30. - Библиогр.: с. 30 (9 назв.)
Рубрики: Митні органи України--Адміністративні повноваження
   Митні органи України--Правотворча діяльність

   Митна служба--Адміністративні процедури

Анотація: У даній статті розглядаються підстави здійснення Державною митною службою України адміністративних повноважень, а саме підстави реалізації правотворчої діяльності, правозастосовчої діяльності; акцентується увага на підставах здійснення окремих видів адміністративних не нормотворчих процедур.


Знайти схожі

5.


    Риндюк, Віра Іванівна.
    Техніко-юридичні помилки в нормативно-правових актах: поняття та види [Текст] / В. І. Риндюк // Держава і право. - 2012. - Вип. 57. - С. 3-9. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Законодавство--Юридична термінологія
   Нормативно-правові акти--Держава і право--Теорія

Кл.слова (ненормовані):
якість законодавства -- правотворча помилка -- техніко-юридична помилка
Анотація: Формулюється поняття техніко-юридичних помилок як виду правотворчих помилок, визначаються види техніко-юридичних помилок.


Знайти схожі

6.


    Кіндюк, Борис.
    Правотворча діяльність органів державної влади Української Народної Республіки у лісовій сфері / Борис Кіндюк // Підприємництво, господарство і право. - 2013. - № 12. - С. 59-63
Рубрики: Українська Народна Республіка--Лісовий департамент--Діяльність
Анотація: Аналізуються нормативні акти в лісовій сфері.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Соломонюк, Олександр.
    Роль правотворчих актів у судовій правотворчості [Текст] / Олександр Соломонюк // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 1. - С. 124-127. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Судова влада--Судова правотворчість
Кл.слова (ненормовані):
нормативно-правові приписи -- судова правотворча діяльність
Анотація: У науковій статті досліджено особливості правотворчих актів як елементи судової правотворчості. Визначено, що правову природу правотворчого акта становить як нормативно-правова сторона, так і правотлумачна. Виділено підходи до розуміння правотворчих актів, а також розглянуто правові позиції судових правотворчих актів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Гунько, Наталя.
    Техніка внесення змін та доповнень до законів України [Текст] / Наталя Гунько // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 8. - С. 138-143. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Законодавство України--Зміни та доповнення
Кл.слова (ненормовані):
юридична техніка -- правотворча техніка -- законотворча техніка -- законотворчість
Анотація: У статті аналізуються зміни та доповнення до законів України, виявляється співвідношення між поняттями «зміни до законів» та «доповнення до законів», а також між поняттями «зміни та доповнення до законів» та «техніка внесення змін та доповнень до законів». Зазначається, що поняття «зміни та доповнення до законів України» не є легалізованим і залишається малодослідженим попри те, що деякі технологічні питання процедури внесення змін та доповнень до законів України висвітлені в науковій та довідковій літературі. Виявляються такі основні ознаки коригуючої законотворчої техніки: вона є різновидом законотворчої техніки, способом коригування законів в Україні; складається із загальних (притаманних для законотворчої техніки загалом) та спеціальних засобів і прийомів; її спеціальними засобами є зміни і доповнення, прийомами – внесення змін і внесення доповнень; зміни та доповнення фіксуються у законі про внесення змін та доповнень до закону, який виконує обслуговуючу функцію; вона спрямована на оновлення та/або виправлення змісту законів України; має видові особливості. На підставі цих ознак формулюється визначення поняття техніки внесення змін та доповнень до законів (техніки коригування законів) як системи загальних та спеціальних засобів та прийомів законотворчої техніки, що спрямовані на виправлення та/або оновлення законів України. У статті аналізуються висловлені в юридичній літературі точки зору щодо класифікації змін та доповнень до законів, а також техніки внесення змін та доповнень до законів. Здійснюється диференціація техніки внесення змін та доповнень до законів (техніки коригування законів): за прийомами та засобами – на техніку внесення змін та техніку внесення доповнень до законів; а також за видами законів – на техніку внесення змін та доповнень до Конституції України, конституційних законів, звичайних законів, кодифікованих законів, закону про Державний бюджет України. Констатується, що така диференціація техніки внесення змін та доповнень до законів має пізнавальну та практичну значимість.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Гунько, Наталія.
    Технологія внесення змін та доповнень до законів України [Текст] / Наталія Гунько // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 9. - С. 153-159. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Законодавство--Зміни та доповнення--Україна
Кл.слова (ненормовані):
юридична технологія -- нормотворча технологія -- правотворча технологія
Анотація: У статті охарактеризована коригуюча законотворча технологія (технологія внесення змін та доповнень до законів України). Встановлено співвідношення поняття коригуючої законотворчої технології із поняттями законотворчої, нормотворчої, правотворчої, юридичної технологій, а також родо-видові зв’язки із законотворчою технологією. Зазначено, що законотворча технологія – це належним чином регламентований порядок (система правил) застосування прийомів і засобів законотворчої техніки на відповідних стадіях законотворчого процесу з метою створення якісних законів. Виявлено основні ознаки поняття «законотворча технологія» та зазначено, що важливим різновидом законотворчої технології є технологія внесення змін та доповнень до законів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Кіндюк, Борис.
    Правотворча діяльність Костя Левицького з протидії колоніальній політиці Австрійської влади в Галичині [Текст] / Борис Кіндюк, Алла Стечишин // Право України. - 2020. - № 11. - С. 173-187. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державні діячі--Персоналії--Україна, 19-20 ст.
Анотація: Стаття викладає розгляд правотворчої діяльності К. Левицького з протидії колоніальній політиці австрійської влади в Галичині.


Дод.точки доступу:
Стечишин, Алла; Левицький, Кость Антонович (укр. держ. діяч, голова Держ. секретаріату ЗУНР ; 1859-1941) \про нього\

Знайти схожі

 1-10    11-21   21-21 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)