Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=песимізм<.>
Загальна кількість знайдених документів : 7
Показані документи с 1 за 7
1.


    Каспрук, Віктор.
    Найоптимістичніша річ - це поміркований песимізм : про можливості й обмеження нового суспільного договору в Україні [] / Віктор Каспрук // Сучасність. - 2009. - № 12. - С. 195-205.
Рубрики: Політологія--Суспільний договір--Україна, 21 ст.
   Економіка--Економічна криза

Кл.слова (ненормовані):
Суспільний договір -- Професійна політична команда -- Економічна криза -- Моральний керівник -- Мультикриза
Анотація: Автор статті, Віктор Каспрук, за фахом журналіст-політолог пропонує нам три головних сценарії, в рамках котрих Україна спроможна укласти новий суспільний договір і вийти із мультикризи, котра включає зовнішню фінансово- економічну кризу, низьку другорядних внутрішніх криз та глобальну внутрішню кризу переходу від епохи аналізу до епохи синтезу.


Знайти схожі

2.


    Костиря, Б.
    Трагічний голос Кліма Поліщука [Текст] / Б. Костиря // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2010. - № 5. - С. 108-116. - Бібліогр.: 17 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Література українська--Новітня--Персоналії
Кл.слова (ненормовані):
життя та творчість К. Поліщука -- національне мистецтво -- свобода художнього слова -- тоталітаризм -- лірична поезія, оповідання -- містичні образи й мотиви -- песимізм -- натуралізм -- експресіонізм
Анотація: Мета даної статті полягає в ознайомленні читачів із життєвим та творчим шляхом українського митця, поета і прозаїка Кліма Поліщука. Особливу увагу зосереджено на літературному доробку письменника. Доведено, що К. Поліщук посідає вагоме місце в українській літературі як один з творців українського символізму поряд із П. Тичиною, Я. Савченком та ін., а доля письменника є зразком принциповості, безкомпромісності та вірності правді.


Дод.точки доступу:
Поліщук, К. \про нього\
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

3.


    Калошин, В. Ф.
    Розмови про важливе / В. Ф. Калошин // Виховна робота в школі : наук.-метод. журн. - 2012. - № 5. - С. 2-20
Рубрики: Психологія виховання
   Виховання--Розвиток особистості учня

Кл.слова (ненормовані):
позитивне мислення -- переконання -- життєві обставини -- успіх -- пасивність -- активність -- песимізм -- гнучкість
Анотація: У статті подані матеріали для бесід з учнями з проблем формування позитивного мислення, цілеспрямованості, впевненості в собі. Представлений текст можна використати під час підготовки до батьківських зборів, виховних годин, психологічних тренінгів.

Є примірники у відділах: всього 1 : Ч/З№1(Універсальний) (1)
Вільні: Ч/З№1(Універсальний) (1)

Знайти схожі

4.


    Оніщенко, Наталія.
    Правовий оптимізм чи правовий песимізм: вибір, необхідний суспільству [Текст] / Наталія Оніщенко // Віче. - 2013. - № 11. - С. 21-22
Рубрики: Правова освіта
   Теорія держави і права--Гроимадянське суспільство

Кл.слова (ненормовані):
правова дійсність
Анотація: Автор розглядає значення термінів "оптимізм" та "песимізм", аналізує явища, які умовно можна визначити як "правовий оптимізм" та його антипод, пропонує основні напряки правової освіти.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

5.


    Немировська, Анна.
    Соціальний песимізм як бар'єр модернізації реґіонів Сибіру / Анна Немировська, Катерина Литкіна // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2014. - № 2. - С. 48-60
Рубрики: Соціальні процеси--Самоідентифікація--Респонденти--Дослідження
Кл.слова (ненормовані):
модернізація -- оптимізм -- трансформація
Анотація: Соціальний песимізм населення розглядається як один із бар'єрів модернізації, зумовлених процесом трансформації пострадянського суспільства.


Дод.точки доступу:
Литкіна, Катерина
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Градовський, А. В.
    "Я більше не нидію болісним недугом" : дискурс символізму в поезії Олександра Олеся та Т.-С. Еліота / А. В. Градовський, М. Галушко // Українська література в загальноосвітній школі. - 2014. - № 6(червень). - С. 30-33. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Літературна критика, 19-20 ст.
   Американська література--Літературна критика, 20 ст.

   Поезія українська--Літературна критика, 19-20 ст.

   Поезія американська--Літературна критика, 20 ст.

   Письменники українські--Діаспора чеська--Персоналії--Чехія--Україна, 20 ст.

   Письменники американські--Персоналії, 19-20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
символізм -- імажинізм -- образотворення -- песимізм -- символ
Анотація: У статті окреслено основні риси дискурсу модернізму українського поета Олександра Олеся та англо-американського класика Томаса Стернза Еліота. Визначено, що у їхньому художньому світі багато песимізму, гірких роздумів про життя. Поетичний доробок українського та американського символістів наповнений складною і неоднозначною символікою, що часто потребує глибокого вникнення у проблематику та засоби образотворення.
Проаналізовано авторські техніки побудови вірша, а саме особливості традиційних і нових можливостей відтворення через потік свідомості, повтори та еліптичні речення. Органічне поєднання класичного та новітнього у поезії підкреслює глибинне й актуальне, що проростає у символах. Поверховому та випадковому Т.-С. Еліот і О.Олесь протиставляють вічне і всеохоплююче, монументальне та непохитне - героїв, образи та ідеї.


Дод.точки доступу:
Галушко, М.; Олесь, Олександр (укр. письм., поет, драматург, представник символізму ; 1878-1944) \про твір\; Еліот, Томас Стернз (1885-1965) \про твір\

Знайти схожі

7.


    Касяненко, Олена.
    Листи до незнайомця [Текст] / Олена Касяненко // Дзвін. - 2018. - № 3. - С. 204-214. - Зміст: Про чоловіків ; Мова запахів і ароматів ; Любов всесильна ; Про красу ; Про щастя ; Про лихослів'я ; Про делікатеси і ресторани, або "Нехай хоробро щелепи жують" ; Хто не працює, той не їсть. Праця - сенс життя ; "Діти індиго" ; Про оптимізм і песимізм ; Invidia festor dies non agit (Заздрість свят не має) ; "Легкий переляк" ; Весела філософія ; Свято живота ; Про ревнощі ; Париж ; Про таланти і графоманів ; Цей світ сповнений чудовиськ ; Самотність ; Мова кохання
Рубрики: Художня література--Проза--Україна, 21 ст.


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)