Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (5)Буковина (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=опромінення<.>
Загальна кількість знайдених документів : 44
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-44 
1.


    Славов, В. П.
    Особливості формування доз зовнішнього та внутрішнього опромінення у сільського населення, що проживає в зоні безумовного відселення [Текст] / В.П.Славов // Вісник аграрної науки. - 2001. - № 4. - С. 86-89 (Спецвипуск)
Рубрики: Радіаційно забруднені території--Сільське населення--Опромінення--Результати досліджень
   Чорнобильська катастрофа--Наслідки



Знайти схожі

2.


    Мусієнко, М. М.
    Вплив додаткового ультрафіолетового опромінення на морфологічні та фізіологічні показники розсади помідорів у закритому грунті [Текст] / М.М.Мусієнко // Вісник аграрної науки. - 2001. - № 9. - С. 16-18. - Бібліогр.: 6 назв
Рубрики: Рослинництво--Помідори--Розсада--Вирощування


Знайти схожі

3.


    Ничик, О.
    Вплив ультразвукових коливань та ультрафіолетового опромінення на мікробіологічну забрудненність цукровмісних розчинів [Текст] : забезпечення тривалого зберігання сиропів / О.Ничик // Харчова і переробна промисловість. - 2002. - № 4-5. - С. 24-25
Рубрики: Харчова промисловість--Цукристі речовини


Знайти схожі

4.


    Ходаківська, О. В.
    Напрями підвищення ефективності екологізації радіоактивно забруднених земель [Текст] / О.В. Ходаківська // Економіка АПК. - 2008. - № 3. - С. 75-78. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Радіоактивні речовини--Опромінення
   Економіка природокористування--Забруднення грунтів

Кл.слова (ненормовані):
Землекористування -- ЕМ-технології -- Вапнякові матеріали -- Біодобрива
Анотація: У статті досліджується важливе питання взаємозв'язку людини і природи, а також проблема екологізації радіоактивно забруднених земель в аграрній науці. Зазначається, що важливу роль у формуванні високоякісного врожаю відіграють сучасні біодобрива, ефективні мікроорганізми (ЕМ-технології).


Знайти схожі

5.


    Кравець, О.
    Відроджуючи українську термінологію з радіології [Текст] / О. Кравець // Вісник Національної академії наук України. - 2008. - № 9. - С. 53-54.
Рец. на кн.: Бездробний Ю. Українсько-англійсько-російський тлумачний словник з радіології та радіологічного захисту / Ю. Бездробний, В. Козирський, В. Шендеровський . - К.: Поліграфічна дільниця Інституту теоретичної фізики ім. М. Боголюбова НАН України, 2007. - 320 с.

Рубрики: Рецензії--Словник
Кл.слова (ненормовані):
Термінологічний правопис -- Іонізуюче опромінення -- Радіаційний захист -- Здійснювана доза -- Фіксувати
Анотація: У контексті сказаного вихід у світ 2007 року "Українсько-англійсько-російського тумачного словника з радіології та радіоекологічного захисту" Ю. Бездробного, В. Козирського, В. Шендеровського - важлива подія в галузі термінології. Автори словника пропонують науково обгрунтовану укроаїнську термінологію, дещо незвичайну нині, але широковживану раніше, узгоджену з рекомендаціями Інституту української наукової мови у 20-х роках минулого століття.


Знайти схожі

6.


    Матченко, П. Т.
    Методика розрахунку ресурсу бетону, що накопичує теплові нейтрони [Текст] / П. Т. Матченко // Будівництво України. - 2010. - № 1. - С. 30-34 : табл.
Рубрики: Атомні електростанції
   Залізобетонні конструкції--Стійкість бетону--Радіаційна

   Залізобетонні конструкції--Радіаційне опромінення


Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Аксьонов, М. В.
    Оцінка ефективних доз опромінення людини від будівельних матеріалів (цегли) [Текст] / М. В. Аксьонв, М. А. Фризюк // Довкілля та здоров'я. - 2010. - № 4. - С. 42-44. - Библиогр.: с. 44 (6 назв)
Рубрики: Будівельні матеріали--Дози опромінення


Дод.точки доступу:
Фризюк, М.А.

Знайти схожі

8.


    Романчук, Л. Д.
    Вплив грибів на формування внутрішнього опромінення населення північної частини України [Текст] / Л. Д. Романчук // Вісник аграрної науки. - 2011. - № 3. - С. 44-46
Рубрики: Агроекологія--Радіологія
Анотація: Мета дослідження- вивчення накопичення радіонуклідів плодовими тілами грибів та їх вплив на внутрішнє опромінення населення північної частини України.


Знайти схожі

9.


   
    Радіаційний вплив і дитяче здоров'я [Текст] : захворюваність шлунково-кишкового тракту в дітей у постчорнобильський період під впливом радіаційно-ландшафтних чинників / В. Шестопалов [та ін.] // Вісник Національної академії наук України. - 2011. - № 4. - С. 12-23. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Здоров'я дітей--Радіаційне опромінення
   Медицина--Шлунково-кишковий тракт

   Чорнобильська аварія--Наслідки

Кл.слова (ненормовані):
Чорнобильський форум -- Ефект скринінгу -- Діти опромінених батьків
Анотація: Автори порівняли динаміку поширеності первинних та хронічних хвороб шлунково-кишкового тракту у дітей, які живуть в аналогічних соціально-економічних і природних умовах у радіаційно забруднених районах Житомирської області і на тих територіях, які до цієї категорії не належать. Результати дослідження спростовують твердження Чорнобильсьного форуму про те, що причиною зростання неракової захроруваності був стрес від аварії та розпаду СРСР. Таким чином, доведено радіогенну природу неракової захворюваності органів шлунково-кишкового тракту дитячого населення територій, постраждалих унаслідок катастрофи на ЧАЕС.


Дод.точки доступу:
Шестопалов, В.; Набока, М.; Ліхошерстов, О.; Чабан, О.; Свендсен, Е.

Знайти схожі

10.


   
    Прояви і діагностика зміненого перебігу захворювань у потерпілих від Чорнобильської катастрофи [Текст] / В. Терещенко [та ін.] // Вісник Національної академії наук України. - 2011. - № 4. - С. 24-34 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Чорнобильська катастрофа--Наслідки
   Медицина--Хвороби людини--Радіаційне опромінення

Кл.слова (ненормовані):
Патоморфоз захворювання -- Променева хвороба -- Система патоморфологічної діагностики
Анотація: На підставі результатів багаторічних досліджень впливу радіаційного забруднення після Чорнобильської катастрофи на людський організм найвагомішим медико-біологічним наслідком великомаштабної радіаційної аварії вказано інтродукований патоморфоз (змінений перебіг захворювань у потерпілих категорій населення. Його розпізняння потребує застосування в діагностичному, лікувальному, експертному процесах морфологічних методів, що оптимізує лікування і профілактику, дає змогу уникнути численних спекуляцій. Сутність метаморфозу полягає у змінах клінічної симптоматики хвороб, до чого (за даними патоморфологічних досліджень) призводять трансформація їх топографії, кінетики запальних процесів, інфекцій, порушення місцевої регуляції і регунерації тканин, а також інтенсифікація інволюції та склерозу. Доведено, що прояви патоморфозу хвороб - це стійка сукупність симптомів з єдиним патогенезом і конкретним структурним підгрунтям тобто вони відповідають понятійним характеристикам синдрому. На підставі цих даних створено систему патомологічної діагностики, прийнятну (обмежено) для верифікації наслідків інших техногенних впливів.


Дод.точки доступу:
Терещенко, В.; Піщиков, В.; Дегтярьова, Л.; Сегеда, Т.

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-44 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)