Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=об’єднані територіальні громади<.>
Загальна кількість знайдених документів : 11
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-11 
1.


    Синюра-Ростун, Н. Р.
    Особливості формування локальної освітньої політики в об’єднаних територіальних громадах Карпатського регіону [Текст] / Н. Р. Синюра-Ростун // Регіональна економіка. - 2019. - № 3. - С. 60-70 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Освітня політика--Україна
   Децентралізація--Місцеве самоврядування

Кл.слова (ненормовані):
органи місцевого самоврядування -- децентралізація -- об’єднані територіальні громади -- стратегія -- план розвитку освіти
Анотація: Досліджено особливості формування освітньої політики на рівні об’єднаних територіальних громад. Зазначено, що децентралізація повноважень дає можливість органам місцевого самоврядування самостійно формувати політику розвитку системи освіти на своїй території. Визначено основні завдання розвитку сфери освіти, які постають перед органами влади в ОТГ. Окреслено проблеми, з якими стикнулися органи місцевого самоврядування під час реалізації своїх функцій. Виокремлено основні блоки у розвитку системи освіти органами місцевого самоврядування, серед яких обов’язковий та додатковий. Показано, що громади Карпатського регіону ще не готові до ефективного розвитку системи освіти.


Знайти схожі

2.


    Лещух, І. В.
    Вплив адміністративно-фінансової децентралізації на інвестиційні процеси у Центральному регіоні України [Текст] / І. В. Лещух // Регіональна економіка. - 2019. - № 3. - С. 134-144 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна економіка--Інвестиційні процеси--Центральний регіон України
Кл.слова (ненормовані):
адміністративно-фінансова децентралізація -- ефективність інвестицій -- регіональна економіка -- просторовий розвиток -- міста обласного значення -- об’єднані територіальні громади -- Центральний регіон України
Анотація: Розглянуто тенденції в інвестиційному секторі Центрального регіону України, які формуються під впливом реалізації адміністративно-фінансової децентралізації в Україні. Запропоновано методику оцінювання впливу адміністративно-фінансової децентралізації на інвестиційні процеси в регіоні на основі розрахунку показників співвідношення: а) темпів зростання капітальних інвестицій та прямих іноземних інвестицій до власних доходів; б) темпів росту видатків на соціально-економічний розвиток (зокрема, охорону здоров’я, освіту, благоустрій населених пунктів, житлово-комунальне господарство, ремонт та утримання автомобільних доріг та ін.) до власних доходів місцевих бюджетів. Авторську методику апробовано на прикладі міст обласного значення та районів Центрального регіону України.


Знайти схожі

3.


    Бевз, Т. А.
    Специфіка реформи децентралізації в регіонах України: досягнення та прорахунки [Текст] / Т. А. Бевз // Народна творчість та етнологія. - 2019. - N 3(травень-червень). - С. 65-75. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Децентралізація--Україна
Кл.слова (ненормовані):
Об’єднані територіальні громади
Анотація: Децентралізація в Україні визначається як національний пріоритет. Завдяки децентралізації громадяни матимуть можливість самостійно вирішувати свої проблеми. Важлива також децентралізація, оскільки вона покликана змінити спосіб мислення, поведінки людей та стати ефективним інструментом економічного, інфраструктурного та соціального розвитку. Вплив центральної влади на процеси децентралізації в регіонах, з одного боку, і мовчазне спостереження або навіть диверсія, недовіра, невіра та іноді пряма опозиція з боку керівників обласних та районних органів представницької та виконавчої влади на інші вважаються. Проаналізовано проблеми конфігурації спільноти; модель: один район - одна громада , докорінні зміни у багатьох сферах життя Об’єднаних територіальних громад: позитивний та негативний досвід. У діяльності Об'єднаних територіальних громад є деякі тенденції: ті створені раніше громади зосереджуються на збільшенні дохідної частини своїх бюджетів, вирішують, як збільшити бюджет у майбутньому, розвивати бізнес та новостворені громади, вкладаючи гроші у вирішення нагальні проблеми. Найбільше протистояння децентралізації обласними державними адміністраціями спостерігається у Київській, Сумській, Закарпатській, Одеській областях. Особлива увага приділяється ситуації в Об’єднаних територіальних громадах Донецької та Луганської областей.


Знайти схожі

4.


    Західна, Оксана Романівна.
    Сучасний етап становлення об’єднаних територіальних громад [Текст] / Оксана Романівна Західна, Андрій Тарасович Жовнірів, Назар Зенонович Стасишин // Економіка. Фінанси. Право. - 2019. - № 10. - С. 36-40. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Децентралізація--Об’єднані територіальні громади--Місцеві податки
Кл.слова (ненормовані):
об’єднані територіальні громади -- децентралізація -- бюджет -- місцеві податки і збори
Анотація: У статті проаналізовано становлення об’єднанних територіальних громад, проблеми та перспективи їх вирішення на сучасному етапі. Виділено основні нормативно-правові, якими регулюється процес об’єднання ОТГ. Визначено актуальність реформи децентралізації, функціонування та виконання планів об’єднаних територіальних громад. Окреслено процес, відповідно до якого створюються ОТГ та способи управління ними. Проаналізовано структуру надходжень доходів та стан виконання місцевих бюджетів на сучасному етапі. Виділено права місцевих органів влади в багатьох країнах (США, Франція, Італія), їх можливість самостійно встановлювати місцеві податки.


Дод.точки доступу:
Жовнірів, Андрій Тарасович; Стасишин, Назар Зенонович

Знайти схожі

5.


    Ключник, Л. В.
    Публічне управління в територіальних громадах: організаційні та фінансові аспекти [Текст] / Л. В. Ключник // Регіональна економіка. - 2019. - № 4. - С. 104-112 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фінансова політика України
   Об'єднані територіальні громади--Управління--Україна

Кл.слова (ненормовані):
об’єднані територіальні громади -- органи публічного управління -- видатки на утримання органів публічного управління -- власні доходи об’єднаних територіальних громад -- видатки на утримання органів державного управління -- ефективність державного управління
Анотація: Досліджено перспективи розвитку об’єднаних територіальних громад в Україні та їх фінансове забезпечення. Акцентовано увагу на успішності процесу бюджетної децентралізації, яка значною мірою залежить від фінансової спроможності органів місцевого самоврядування, що визначає виконання покладених на них функцій. Проаналізовано загальну динаміку видатків зведеного бюджету України на утримання органів державного управління. Визначено, що за більшої фінансової спроможності бюджету частка видатків на державне управління у власних доходах (без трансфертів) є меншою. Оскільки такі витрати мають відносно стале значення, тому у бюджетах з більшим ресурсом витрат на державне управління у відсотковому значенні є меншими. Як наслідок, громади мають можливість спрямувати більше коштів на розвиток своїх територій. Доведено, що видатки на утримання органів державного управління необхідно визначати, виходячи з можливостей державного бюджету та з дотриманням принципу рівності у фінансовому забезпеченні органів державного управління. Визначено ефективність державного управління та проаналізовано дані Світового банку про контроль над корупцією в Україні.


Знайти схожі

6.


    Сірик, З. О.
    Реформування адміністративно-територіального устрою України в контексті європейського досвіду [Текст] / З. О. Сірик // Регіональна економіка. - 2019. - № 4. - С. 152-165 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Адміністративно-територіальний устрій--Реформа--Україна
Кл.слова (ненормовані):
адміністративно-територіальний устрій -- імплементація закордонного досвіду -- об’єднані територіальні громади -- реформа
Анотація: Висвітлено процеси проведення реформи адміністративно-територіального устрою в Україні, виявлено її здобутки і проблеми. Оцінено проведення реформування адміністративно-територіального устрою та виявлено проблематику його здійснення у країні. Охарактеризовано основні здобутки реформи адміністративно-територіального устрою у державі. Наведено динаміку середньої кількості територіальних громад, що об’єднались у одну об’єднану територіальну громаду за 2015-2018 рр. Доведена важливість проведення реформи у контексті інтеграції країни до Європейського Союзу і досліджено досвід країн-членів ЄС щодо реформування адміністративно-територіального устрою з акцентом на країни постсоціалістичного типу. Запропоновано шляхи удосконалення реформи адміністративно-територіального устрою в Україні та розв’язання її проблем на основі імплементації закордонного досвіду.


Знайти схожі

7.


    Журавель, Ярослав.
    Конституційно-правове забезпечення реалізації соціальних прав людини органами місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад [Текст] / Ярослав Журавель, Юрій Оніщик // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 12. - С. 216-220. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Місцеве самоврядування--Соціальні права громадян--Конституційно-правове забезпечення--Україна
Кл.слова (ненормовані):
об’єднані територіальні громади -- соціальні блага
Анотація: У статті вивчаються питання реалізації конституційних соціальних прав (права на працю, на страйк, на відпочинок, соціальний захист, на житло, достатній життєвий рівень, на охорону здоров’я, медичну допомогу) в умовах утворення об’єднаних територіальних громад. Зроблено висновок, що об’єднані територіальні громади мають повноваження щодо реалізації конституційних прав, які можна поділити на власні та делеговані.


Дод.точки доступу:
Оніщик, Юрій

Знайти схожі

8.


    Рябоконь, В. П.
    Децентралізація - шлях до розвитку сільських територій в Україні [Текст] / В. П. Рябоконь // Економіка АПК. - 2020. - № 1. - С. 6-17 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Децентралізація--Місцеве самоврядування
   Сільські території--Децентралізація--Україна

Кл.слова (ненормовані):
децентралізація влади -- сільські території -- об’єднані територіальні громади -- місцеве самоврядування -- сільська інфраструктура
Анотація: Мета статті - розкрити сутність процесу децентралізації влади, його вплив на розвиток сільських територій та намітити шляхи подальшого розвитку сільських об’єднаних територіальних громад. Основні положення і висновки, викладені у статті, містять певні методичні і практичні рекомендації щодо проведення децентралізації влади та її впливу на формування і розвиток сільських територій. Проаналізовано процес децентралізації не тільки через призму досягнення повної самостійності місцевих бюджетів при використанні наявних фінансових ресурсів незалежно від центрального бюджету, а й через чітке розмежування влади і передачі більшості повноважень від центральних до місцевих органів. На конкретних прикладах показано позитивний вплив децентралізації на розвиток сільських територій, відзначено недоліки і прорахунки, які допускаються (адміністративне втручання, поспішність, порушення принципу добровільності при об’єднанні громад тощо), запропоновано заходи з їх ліквідації та успішного завершення процесу децентралізації.


Знайти схожі

9.


    Баранов, Сергій.
    Проблемні питання процесу бюджетної децентралізації в Україні [Текст] / Сергій Баранов // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 3. - С. 115-120. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бюджетна система--Децентралізація--Україна
Кл.слова (ненормовані):
публічне управління -- місцеве самоврядування -- фінансові ресурси -- об’єднані територіальні громади -- місцеві бюджети -- податки та збори -- офіційні трансферти
Анотація: У статті досліджено проблемні питання бюджетної децентралізації як складової частини реформи децентралізації влади, що нині триває в Україні. Проведено аналіз поняття бюджетної децентралізації, під якою пропонується розуміти процес передачі повноважень управління доходами та видатками з метою збільшення ефективності реалізації повноважень та управління бюджетними коштами громад.


Знайти схожі

10.


   
    Формування програм комплексного соціально-економічного розвитку об’єднаних територіальних громад з урахуванням ризиків пандемії COVID-19 [Текст] / О. В. Ходаківська [та ін.] // Економіка АПК. - 2021. - № 5. - С. 6-16 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Об'єднані територіальні громади--Соціально-економічний розвиток--Україна
Кл.слова (ненормовані):
об’єднані територіальні громади -- місцеві і державні програми соціально-економічного розвитку -- ресурсний потенціал території -- збалансований сільський розвиток -- рівень і якість життя сільського населення
Анотація: Мета статті - розкрити науково-прикладні підходи до формування програм комплексного соціально-економічного розвитку об’єднаних територіальних громад з урахуванням ризиків поширення пандемії COVID-19. Прикладні аспекти дослідження можуть бути враховані під час формування програм комплексного соціально-економічного розвитку об’єднаних територіальних громад, що забезпечить дієвість державних ініціатив, спрямованих на підтримку села та сприятиме готовності сільського населення до форс-мажорних загроз.


Дод.точки доступу:
Ходаківська, О. В.; Могильний, О. М.; Тулуш, Л. Д.; Крушельницький, М. В.; Грищенко, О. Ю.

Знайти схожі

 1-10    11-11 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)