Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (2)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=метажанр<.>
Загальна кількість знайдених документів : 7
Показані документи с 1 за 7
1.


    Гурбанська, Антоніна.
    "Сльози Божої Матері" Є. Гуцала як метажанр [Текст] / А. Гурбанська // Слово і час. - 2007. - № 1. - С. 70-74. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Українська література--Проза
Анотація: Стаття розповідає про збірку українського письменника Є. Гуцала "Сльози Божої Матері", яка вміщує повісті: "Голодомор", "Безголов'я" та "Прокляття".


Дод.точки доступу:
Гуцало, Євген Пилипович (укр. письм., журналіст, поет і кіносценарист ; 1937-1995) \про твір\

Знайти схожі

2.


    Радишевський, Ростислав.
    У жанрових вимірах лірики [Текст] : рецензія / Ростислав Радишевський // Слово і час. - 2014. - № 12. - С. 114-116
Рец. на кн. : Назарець В. М. Жанрові модифікації української адресованої лірики : монографія / В. М. Назарець. - Рівне, 2014. - 384 с.

Рубрики: Українська література--Поезія--Жанри
Кл.слова (ненормовані):
жанрова модель -- рецепція -- метажанр -- літературний рід
Анотація: У статті здійснено рецензію на літературознавчу монографію, присвячену дослідженню української поезії, зокрема адресованої лірики.


Знайти схожі

3.


    Рарицький, Олег.
    Художньо-документальна проза як метажанр: проблема рецепції та інтерпретації, особливості вияву й функціонування [Текст] / О. Рарицький // Слово і час. - 2014. - № 11. - С. 37-48. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавство--Жанри--Проза
   Стилістика тексту--Художньо-документальний текст

   Літературознавство--Епістолярна література

Кл.слова (ненормовані):
жанр -- метажанр -- жанровий синкретизм -- художня документалістика -- художньо-документальна проза
Анотація: У статті визначено різновекторні підходи до потрактування метажанру як літературознавчої категорії, з'ясовано стан рецепції та інтерпретації цього явища. Наголошено на тому, що в системі метажанрових конструкцій як позародове й міжжанрове утворення виявляє себе художньо-документальна проза, репрезентована в таких різновидах, як епістолярій, щоденник, мемуари, записні нотатки, автобіографія, некролог.


Знайти схожі

4.


    Рарицький, О.
    Усна оповідь: жанр у системі художньо-документального метажанру [Текст] / О. Рарицький // Мандрівець. - 2015. - № 4. - С. 8-13. - Бібліогр.: 21 назва.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Літературознавство--Жанри--Художньо-документальна проза
Кл.слова (ненормовані):
усна оповідь -- інтерв'ю -- усна історія -- художньо-документальна проза -- метажанр
Анотація: У статті матеріали усної оповіді запропоновано кваліфікувати як один із жанрових різновидів художньо-документальної прози. Під усною оповіддю розуміють розшифровані інтерв'ю творчих особистостей, які сприймаються як альтернатива усній історії і є джерелом вивчення життя і творчості письменника. Досліджено уснооповідні матеріали шістдесятників, які сприймаються як метажанрові конструкції і в системі художньо-документального метажанру є повноцінним генологічним утворенням.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

5.


    Ільків, Анна.
    Інтимний епістолярій українських письменників другої половини XIX - початку XX ст. [Текст] : (жанрові аспекти) / Анна Ільків // Слово і час. - 2016. - № 4. - С. 26-34. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України
   Українська література--Епістолярна спадщина, 19-20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
Лист -- Інтимний дискурс -- Психотекст -- Мегатекст -- Его-текст -- Метажанр
Анотація: У статті досліджено лист як жанр художньо-документальної прози, що надається для структурального аналізу під різними кутами зору: лист як психотекст, лист як его-текст, лист як мегатекст. Психоаналітичні вектори дослідження епістолярної спадщини митців аргументовано переконують у доцільності та необхідності залучення листів у процес реконструкції письменницьких психопортретів. Дослідження здійснено на основі інтимного епістолярію українських письменників ІІ половини ХІХ - початку ХХ століття.


Знайти схожі

6.


    Канчура, Євгенія.
    Фентезі: оновлення погляду на світ і шлях до себе [Текст] / Євгенія Канчура // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2017. - № 6. - С. 47-52. - Бібліогр. 25 назв
Рубрики: Літературні роди, види і жанри--Фентезі
Кл.слова (ненормовані):
метажанр -- міфопоетика -- індивідуація -- антропоцентризм -- екологічне мислення
Анотація: Розглянуто рецепцію творів, написаних у метажанрі фентезі, наведено причини їхньої популярності, окреслено витоки цього метажанру. Серед його особливостей надважливим є фентезійне одивнення, що дає можливість подивитися на світ новими очима, а також пройти разом із героєм шлях власного самоусвідомлення. Фентезі збагачує уяву, відточує критичне мислення, розширює горизонти можливостей юного читача, позитивно впливає на його емоційний стан.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Слоньовська, Ольга Володимирівна.
    Ольга Слоньовська: "Я створила перший справжній в українській літературі метажанр" [Текст] : про найважливішу літературну премію в Україні й все інше, з нею пов'язане : [інтерв'ю з укр. письм. та літературознавцем Ольгою Слоньовською / спілкувалася Любов Голота] // Слово Просвіти. - 2022. - 8-14 груд. (№ 44). - С. 12, 13
Рубрики: Письменниці українські--Персоналії--Україна, 20-21 ст.


Дод.точки доступу:
Голота, Любов \спілкувалася.\; Слоньовська, Ольга Володимирівна (укр. поетеса, прозаїк, літературознавець ; 1960-) \про неї\

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)