Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (2)Буковина (4)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=літосфера<.>
Загальна кількість знайдених документів : 7
Показані документи с 1 за 7
1.


   
    Учений, викладач, вихователь [Текст] // Географія та основи економіки в школі. - 2006. - № 1. - С. 51.
Рубрики: Фізична географія--Вивчення і викладання--Досвід
Кл.слова (ненормовані):
рельєф -- Літосфера -- Є.Т.Палієнко
Дескриптори: НАУКИ ПРО ЗЕМЛЮ,ГЕОГРАФІЧНІ НАУКИ
Анотація: Про Є.Т.Палієнко -одного з засновників новітніх науково-прикладних напрямів інженерної та антропогенної геоморфології.


Дод.точки доступу:
Е.Т.Палієнко
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

2.
CUKK-VDPU
К65


    Копилець, Є.
    Еколого-географічний проект "Суд над вулканізмом" [Текст] / Є. Копилець // Географія та основи економіки в школі. - 2008. - № 1. - С. 22-26. - Бібліогр.:9 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Географія фізична--Ландшафтознавство--Методика--Позакласна робота
Кл.слова (ненормовані):
Літосфера -- Вулкан
Анотація: В статті розглянутий матеріал про ендогенні сили Землі.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

3.


    Троценко, О.
    Використання інформації про втрачені природні географічні об'єкти на уроках географії [Текст] / О. Троценко // Географія та основи економіки в школі. - 2008. - № 6. - С. 14-16. - Бібліогр.:4 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Географія--Методика--Урок--9 клас
Кл.слова (ненормовані):
Природні географічні об'єкти -- літосфера -- гідросфера -- біосфера -- біологічне різноманіття -- ландшафтне різноманіття
Анотація: Вибір теми статті зумовлений необхідностю впровадження у процес екологічної освіти Європейської концепції збереження біологічного та ландшафтного різноманіття.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

4.


   
    Метан газовугільних родовищ - потужне додаткове джерело вуглеводів в Україні [Текст] / Ігор Михайлович Наумов [та ін.] // Вісник Національної академії наук України. - 2015. - № 6. - С. 43-54 : ілюстр. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Паливно-енергетичний комплекс--Вугільна промисловість--Україна
   Метановидобувна промисловість--Україна

   Джерела енергії--Метановугільні родовища

Кл.слова (ненормовані):
метан -- вугільні поклади -- газо(метано)вугільні родовища -- вуглеводнегенез -- фізико-хімічний реактор -- літосфера
Анотація: Розглянуто значення метану вугільних покладів як потужного додаткового джерела енергії, його важливу роль у нарощуванні паливно-енергетичного потенціалу України. На основі нової фізико-хімічної моделі глибинного мінерало- і вуглеводнегенезу в літосфері Землі обґрунтовано переважно абіогенний генезис метану, що вказує на практично невичерпне джерело цього виду вуглеводневої сировини. Це набуває особливої ваги у вирішенні фундаментальних питань генезису, міграції і локалізації вуглеводневмісних флюїдів, зокрема при формуванні газо(метано)вугільних родовищ, комплексне освоєння яких із синхронним рентабельним видобутком метану і вугілля створює передумови для інтенсивного розвитку метановидобувної промисловості в Україні.


Дод.точки доступу:
Наумов, Ігор Михайлович; Павлюк, Мирослав Іванович; Сворень, Йосип Михайлович; Зубик, Микола Ігорович

Знайти схожі

5.


    Мичак, Сергій Володимирович.
    Геодинамічний розвиток Українського щита і утворення родовищ корисних копалин за даними геофізичних та геохронологічних досліджень [Текст] : за матеріалама наукового повідомлення на засіданні Президії НАН України 2 бередзня 2016 року / Сергій Володимирович Мичак // Вісник Національної академії наук України. - 2016. - № 6. - С. 77-85 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Історична геологія--Геофізичні дослідження
   Історична геологія--Геохронологічні дослдіження

   Палеогеографія

   Літосфера--Геофізичні дослідження

Кл.слова (ненормовані):
деформації -- зони розломів -- тріщини -- плутони -- користні копалини -- обертання плит
Анотація: Розглянуто напружено-деформований стан земної кори північно-західної і центральної частин Українського щита під час об’єднання території Фенноскандії і Сарматії та формування Коростенського і Корсунь-Новомиргородського плутонів габро-анортозитів і гранітів рапаківі. Показано, що відмінність в орієнтації осей головних нормальних напружень при формуванні Коростенського і Корсунь-Новомиргородського плутонів на відрізку 1,80-1,73 млрд років тому, яка визначається за тріщинуватістю гірських порід, зумовлена випередженням тріщиноутворення в першому порівняноз другим на ~10 млн років та обертанням Сарматії проти годинникової стрілки на 54°. Сформульовано деякі геодинамічні критерії пошуків рудних корисних копалин.


Знайти схожі

6.


    Старостенко, Віталій Іванович
    Про виконання наукового проекту "Геофізичні дослідження літосфери центрального та північного регіонів України для оцінки перспектив нафтогазоносносності (Georift)" [Текст] : стенограма наукової доповіді на засіданні Президії НАН України 11 січня 2017 року / Віталій Іванович Старостенко // Вісник Національної академії наук України. - 2017. - № 3. - С. 17-23 : іл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літосфера--Геофізичні дослідження
   Геологія--Корисні копалини--Родовища вуглецевих порід та вуглеводнів

Анотація: У доповіді розглянуто важливість вивчення глибинної будови літосфери України з використанням геофізичних методів досліджень як основи для пошуків мінеральних та енергетичних ресурсів країни, а також обговорено результати виконання наукового проекту «Геофізичні дослідження літосфери центрального та північного регіонів України для оцінки перспектив нафтогазоносності (GEORIFT)».


Знайти схожі

7.


    Колодійчук, А. В.
    Процеси впровадження цифрових технологій і літосфера: взаємовплив і загрози взаємодії [Текст] / А. В. Колодійчук // Формування ринкових відносин в Україні. - 2019. - № 1. - С. 110-115. - Бібліогр. с. 114 (8 назв)
Рубрики: Цифрові технології
Анотація: У статті охарактеризовані і проаналізовані на конкретних прикладах літосферні ризики впровадження ІКТ, зокрема вулканічні, геолого-ґрунтові, гідрогеологічні, геодезичні, рельєфні, а також тектонічні ризики. Розглянуто взаємозв'язок та взаємовплив між спеціалізованими новітніми комп'ютерними технологіями, геологічним середовищем та техногенними процесами. Виявлено, що нові цифрові технології можуть бути не лише інструментом здійснення науково-прикладних досліджень, але й джерелом механічного, хімічного і навіть радіаційного забруднення ділянок земної кори.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)