Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Буковина (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=літературний текст<.>
Загальна кількість знайдених документів : 7
Показані документи с 1 за 7
1.
CUKK-VDPU
Г75


    Градовський, А. В.
    Сприймання художнього твору учнями як методична проблема [Текст] / А. В. Градовський // Всесвітня література та культура в навчальних закладах України. - 2007. - № 5. - С. 4-7.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Літературознавство--Текст
Кл.слова (ненормовані):
художній твір -- художнє сприймання -- літературний текст -- художня комунікація
Анотація: Аналізується складний процес творення і сприймання художнього твору. Наводяться формула і схема сприймання його деталей.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗПЕРІОД (1)
Вільні: ЧЗПЕРІОД (1)

Знайти схожі

2.


    Гавриш, Н.
    Художня література в освітньому процесі: сучасні технології [Текст] / Наталя Гавриш // Дошкільне виховання. - 2011. - № 2. - С. 4-9. - Бібліогр.: 5 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Педагогіка--Дошкільне навчання--Організація
   Педагогіка--Дошкільне виховання--Естетичне --Засобами літератури

Кл.слова (ненормовані):
читання художнього твору -- фольклор -- опрацювання тексту -- літературний текст -- художньо-творча гра -- інтегровані заняття -- мовленнєва культура
Анотація: Про те, як повернути дитину обличчям до багатющої скарбниці художньої літератури та фольклору, як прищепити любов до книги, виробити потребу читати, як зробити художню літературу дієвим чинником розвитку і виховання дошкільників.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

3.


    Васьків, Микола.
    "Час збирати каміння..." [Текст] : рецензія / Микола Васьків // Слово і час. - 2012. - № 12. - С. 101-103
Рец. на кн. : Горбатюк В. З-під трави забуття: подільські шляхи українських письменників / В. Горбатюк. - Хмедьницький : Б. в., 2011. - 223 с.

Рубрики: Письменники України, 20-21 ст.
   Українська література--Історія літератури, 19-20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
літературний текст -- архівний документ -- біографія -- письменники-емігранти
Анотація: Стаття є рецензією на літературознавче дослідження В. Горбатюка про роль Хмельниччини в творчості того чи того письменника і взагалі в історії української літератури.


Дод.точки доступу:
Горбатюк, Василь (український письменник ; 1956-) \про твір\

Знайти схожі

4.
061
Ч-492


    Фіжделюк, Марина.
    Літературознавчий дискурс прози Гната Хоткевича [Текст] / Марина Фіжделюк // Науковий вісник Чернівецького університету : зб. наук. пр. - Чернівці : ЧНУ, 2015. - Вип. 752: Слов'янська філологія. - С. 86-94. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Українська література--Проза, 19-20 ст.
   Літературознавство--Літературний дискурс

Кл.слова (ненормовані):
Літературна критика -- Модернізм -- Творчість -- Літературний текст


Дод.точки доступу:
Хоткевич, Гнат Мартинович (укр. письм., пер., режисер, композитор, бандурист ; 1877-1938) \про нього\; чернівецький автор, але не про Чернівці (Чернівецьку область)
Є примірники у відділах: всього 1 : 1 (1)
Вільні: 1 (1)

Знайти схожі

5.


    Якубовська, Марія
    Дискурс літературного тексту у системі подолання психологічної кризи сучасності [Текст] / Марія Якубовська // Українська мова і література в школі. - 2019. - № 4. - С. 12-15. - Бібліогр.: 11 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Викладання у вищій школі
Кл.слова (ненормовані):
літературний текст -- культурологічна компетентність -- психологічний захист особистості -- мистецтво спілкування
Анотація: У статті розглядається роль тексту у системному формуванні особистості сучасної молодої людини, на конкретних прикладах доводиться важливість викладання предметів гуманітарного циклу, зокрема літератури, у системі закладів вищої освіти.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Коваль-Фучило, І. М.
    Історія вивчення усних спогадів: позиція Максима Рильського і сучасні підходи [Текст] / І. Коваль-Фучило // Народна творчість та етнологія. - 2020. - N 3(травень-червень). - С. 112-117. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Усні спогади--Вивчення
   Усна історія--Вивчення

Кл.слова (ненормовані):
Усна історія -- Літературний текст -- Фольклорний текст -- Усні спогади
Анотація: У статті проаналізовано фольклористичні проблеми, порушені в статті Максима Рильського "Краса і велич на-родної творчості" (1957). Багато з цих проблем актуальні до нашого часу. Це стосується провідної проблеми фольк-лористики – визначення основного предмета дослідження, тобто означення меж такого явища, як фольклор, що є фольклором, які терміни використовують для його номінації.
М. Рильський аналізує вживання терміна словесність на означення фольклору. Автор, покликаючись на авторитет словника Ушакова, словесністю вважав усю творчість, виявлену в слові, не лише в художньому слові. Термін народна поетична творчість не задовольняв Максим Тадейовича якраз у зв’язку з тим, що він не охоплював "споминів учасників визначних подій", які сьогодні дослідники номінують меморатами (усні спогади) і мемуарами (письмові спогади). І хоча ці тексти не надто художні, тобто їхня мова не така поетично довершена, як у класичних фольклорних жанрах, як-от обрядові та ліричні пісні, фольклористи, на думку Рильського, повинні залучати їх до поля свого дослідження. Удруге Максим Рильський згадав народні оповідання у визначенні терміна словесний фольклор, коли відстоював думку про те, що фольклор надалі активно побутує.
Сьогодні ми щоразу переконуємося, що народне слово активно реагує на різні події, і результати цієї словесної діяльності важко вписати у звичну класифікацію фольклорних жанрів. Цю тенденцію помітив свого часу й М. Рильський, у переліку нових записів він знову не забув зазначити народні оповідання. На означення текстів, що їх сьогодні найчастіше називають усною історією, дослідник вжив такі номінації: оповідання, усні оповідання, розповіді, усні розповіді, оповідання бувалих людей, спомини учасників визначних подій. Цей перелік свідчить про те, що автор аналізованої розвідки надавав важливого значення усноісторичним текстам. Три терміни – розповіді, усні розповіді, спомини учасників визначних подій – свідчать, що М. Рильський усвідомлював принципову різницю між літературним і фольклорним текстом.


Дод.точки доступу:
Рильський, Максим Тадейович (1895-1964) \про твори\

Знайти схожі

7.


    Смоляк, Богдан.
    Авторитет автора, або Чому книжка варта нагороди [Текст] / Богдан Смоляк // Слово і час. - 2021. - № 3. - С. 112-114
Рец. на кн. Палинський В. Час творити. Есеї про поетів, прозаїків, митців / В. Палинський. - Л. : Апріорі, 2019. - 524 с.

Рубрики: Публіцистика, 21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
літературний текст -- жанр -- естетизм -- авторитарність -- малярство -- графіка
Анотація: Стаття є рецензією на книгу В. Палинського, присвячену дослідженню творчості талановитих письменників, художників, мистецтвознавців.


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)