Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=кібератака<.>
Загальна кількість знайдених документів : 6
Показані документи с 1 за 6
1.


    Діордіца, Ігор.
    Система забезпечення кібербезпеки: сутність та призначення [Текст] / Ігор Діордіца // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 7. - С. 109-116. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Комп'ютерна безпека--Структура--Забезпечення
Кл.слова (ненормовані):
кібернетична загроза -- кіберпростір -- кібератака
Анотація: У статті запропоновано авторське розуміння поняття «система забезпечення кібернетичної безпеки». У вузькому сенсі система забезпечення кібербезпеки – сукупність суб’єктів, які здійснюють свою діяльність у кіберпросторі. Зазначено, що система забезпечення кібербезпеки є цілісною системою, елементи якої тісно пов’язані між собою. Основними елементами даної системи є її суб’єкти та об’єкти. Резюмовано, що основним призначенням системи забезпечення кібербезпеки є сприяння у досягненні цілей кібернетичної безпеки, а тому основною функцією даної системи можна визначити забезпечення збалансованого існування інтересів особи, суспільства і держави шляхом здійснення перевірок, діагностування; виявлення та ідентифікацію, запобігання та припинення, мінімізацію та нейтралізацію дії внутрішніх і зовнішніх загроз і небезпек.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Камчатний, Микола.
    Заборонені засоби ведення кібервійни [Текст] / Микола Камчатний // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 9. - С. 146-149. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інформаційна безпека--Кібернетичні загрози--Запобігання--Міжнародно-правові засоби
Кл.слова (ненормовані):
кіберзброя, -- міжнародне гуманітарне право -- право збройних конфліктів -- кібератака -- міжнародна інформаційна безпека
Анотація: Статтю присвячено дослідженню заборонених засобів ведення кібервійн суб’єктами міжнародного права. У статті досліджено наявні поняття кіберзброї як засобу ведення війни, виокремлено основні характерні ознаки даного виду озброєнь. Розглянуто основні підходи до формування нових обмежувальних підходів щодо заборони використання кіберзброї. Автор вперше в українській доктрині аналізує питання виділення нового засобу ведення війни, порівнює наявні види озброєнь із новим – кіберзброєю.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Комаренко, Ярослава.
    Кібератака в Україні [Текст] / Я. Комаренко // Економіка. Фінанси. Право. - 2017. - № 8. - С. 49-51.
Рубрики: Підприємства--Банкрутство--Виробництва--Господарське право--Україна
   Безпека--Національна безпека

   Бізнес--Підприємництво--Безпека праці--Безпека життєдіяльності

Анотація: 10 липня 2017 року Торгово-промислова палата України зібрала фахівців у сфері бізнесу для обговорення “гарячої ” теми - наймасштабнішої кібератаки на українські підприємства.


Знайти схожі

4.


    Алієва-Барановська, В. М.
    Злочини у сфері інформаційної безпеки [Текст] / В. М. Алієва-Барановська // Юридична Україна. - 2018. - № 5/6. - С. 64-74. - Бібліогр. 34 назви
Рубрики: Інформаційна безпека--Злочини
Кл.слова (ненормовані):
кібератака -- кіберзахист -- протиправні дії -- законодавча база -- рівень захищеності -- інформаційна безпека -- міжнародна партнерська співпраця
Анотація: У статті здійснено ретроспективний аналіз поняття «кіберзлочинність», оскільки це явище набуло статусу транснаціональної загрози. Вказується на низку факторів, які сприяють розвитку кіберзлочинності, зокрема низький соціально-економічний рівень держави, недосконалість законодавчої бази, корумпованість суб’єктів владних повноважень тощо. Автор зауважує на необхідності будувати в Україні ефективне і дієве правове поле для вирішення проблеми, зокрема: законодавче закріплення дефініцій низки ключових термінів «цифровий доказ», «кіберсквоттинг», «хайджекінг», «манімейкінг» тощо. Зазначено, що надзвичайно важливим для України є інтенсифікація та поглиблення подальшої співпраці та партнерських відносин з Європолом, Інтерполом, ФБР, Євроюстом, НАТО, а також з іншими розвиненими країнами; удосконалення законодавчого і нормативно-правового поля з урахуванням рекомендацій висококваліфікованих фахівців з права, економіки та залежно від порушених питань і проблем відповідних експертів інших галузей; переймання, з подальшою адаптацією для України, позитивного досвіду інших країн.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Zhuravel, M. Y.
    Increasing your cybersecurity awareness: understanding cybercrime and finding ways to fight it [Текст] / M. Y. Zhuravel // Юридична Україна. - 2020. - № 2. - P14-29. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кібербезпека--Правове забезпечення
Кл.слова (ненормовані):
Інтернет -- кіберпростір -- кібератака -- кіберзагроза -- викуп -- кібертероризм -- законодавство ЄС
Анотація: У статті розглянуті різні категорїі кіберзлочинності, а саме: злочини проти особи, злочини проти власності та злочини проти уряду на прикладах реальних справ. Також вивчаються шляхи боротьби з кіберзлочинністю. Крім того, законодавча база ЄС розглянута як приклад правових заходів проти кіберзлочинності.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Тимченко, Ліліана.
    Міжнародно-правова відповідальність Російської Федерації за терористичні та кібертерористичні дії в Україні [Текст] / Ліліана Тимченко, Марта Яцишин // Право України. - 2020. - № 12. - С. 100-115. - Бібліогр. в кінці ст. та підрядк. прим.
Рубрики: Міжнародно-правова відповідальність--Тероризм--Кібератака--Російська Федерація--Україна, 21 ст.
Анотація: Стаття визначає та надає комплексний аналіз можливостей притягнення РФ до міжнародно-правової відповідальності за терористичні та кібертерористичні дії в Україні відповідно до чинних норм міжнародного права.


Дод.точки доступу:
Яцишин, Марта

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)