Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=загальнонавчальні<.>
Загальна кількість знайдених документів : 9
Показані документи с 1 за 9
1.


    Шелехова, Г.
    Про роль загальнонавчальних умінь у мовлєннєвому розвитку учнів у науковому доробку Л. В Скуратівського [Текст] / Галина Шелехова // Українська мова і література в школі. - 2011. - № 4. - С. 53-56. - Бібліогр.: 13 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Скуратівський Л. В.--Вчений -методист
Кл.слова (ненормовані):
загальнонавчальні -- організаційно-контрольні -- творчі вміння -- стратегії інтелектуального розвитку
Анотація: У статті висвітлюються погляди відомого українського вченого-методиста Леоніда Скуратівського про стратегію інтелектуального розвитку, зокрема про роль загальнонавчальних умінь у мовленнєвому розвитку школярів; наголошується на вагомому внеску дослідника в розвиток методики навчання української мови.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

2.


    Шуневич, Оксана
    Використання фреймових структур у процесі формування загальнонавчальних умінь учнів на уроках української мови й літератури [Текст] / Оксана Шуневич // Українська мова і література в школі. - 2012. - № 3. - С. 8-12. - Бібліогр.: 12 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Процес навчання
   Українська література--Процес навчання

Кл.слова (ненормовані):
здобуття інформації -- структурування -- навчальна інформація -- візуалізація -- фрейм -- загальнонавчальні вміння
Анотація: У статті порушується проблема необхідності структурування навчального матеріалу на уроках української мови й літератури з метою формування в учнів загальнонавчальних умінь. З'ясовуються особливості фреймового структурування на уроках словесності. Вивчаються переваги й недоліки використання фреймів, методичні особливості їх застосування у процесі навчання української мови й літератури.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Фасоля, Анатолій.
    Загальнонавчальні вміння в системі літературної освіти: інструмент, без якого не обійтися / Анатолій Фасоля // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2012. - № 10. - С. 2-8
Рубрики: Освіта--Літературна--Загальнонавчальні вміння
Анотація: Про формування загальнонавчальних умінь в літературній освіті.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Шуневич, Оксана
    Читання як засіб формування в старшокласників загальнонавчальних умінь на уроках української мови [Текст] / Оксана Шуневич // Українська мова і література в школі. - 2012. - № 7. - С. 16-22. - Бібліогр.: 16 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Читання
Кл.слова (ненормовані):
загальнонавчальні вміння -- стратегії -- діалогічне читання -- творче читання
Анотація: У статті розкрито особливості формування загальнонавчальних умінь у процесі читання навчального тексту на уроках української мови. Унаслідок аналізу програми з української мови виділено види загальнонавчальних умінь, які формуються у процесі читання навчального тексту на уроках мови, представлено сучасні підходи до читання, визначено перспективні технології навчання, які сприятимуть реалізації цих підходів на уроках української мови.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Петрикова, Н.
    Учити учнів учитись / Н. Петрикова // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. - 2013. - № 4. - С. 15
Рубрики: Педагогіка--Дидактика--Процес навчання
Кл.слова (ненормовані):
самоосвіта -- самостійна робота -- загальнонавчальні організаційні вміння -- пізнавальна компетентність
Анотація: В основі пізнавальної та самостійної компетентності лежать загальнонавчальні організаційні вміння. Саме ці вміння скорочують час на підготовку навчальної та самоосвітньої діяльності та її здійснення, допомагають міцно й осмислено засвоювати навчальний матеріал.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Чеховська, Л. Й.
    Компетентнісно спрямований підхід у вивченні літератури як умова подолання відчуженості у навчанні [Текст] / Л. Й. Чеховська // Українська література в загальноосвітній школі. - 2013. - N 5(травень). - С. 21-25 : іл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Педагогічні технології--Українська література
   Компетентнісний підхід--Українська література

Кл.слова (ненормовані):
Загальнонавчальні предметні компетенції -- Компетентнісний підхід -- Метод наочності -- Дискурсивний метод -- Проектне навчання
Анотація: У статті порушується проблема пошуку шляхів подолання відчуженості учнів у навчанні. Мотивованість, зацікавленість українською літературою автор ставить у пряму залежність від системи методичних прийомів, в основі яких - тренування суб'єктності учнів, залучення до навчання за допомогою проектної методики, яка є практичним втіленням особистісно орінтованого навчання. Теоретичні пошуки методів, технік пробудження в учнів особистісного значення отриманих знань, бажання стати успішною, самоактуалізованою особистістю базуються на основі експериментального навчання і підтверджені реальними результатами багаторічної педагогічної діяльності автора.


Знайти схожі

7.


    Варзацька, Лариса.
    Загальнонавчальні вміння в системі компетентнісної мовної освіти / Лариса Варзацька // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2014. - № 4. - С. 11-17. - Бібліогр. 17 назв
Рубрики: Українська мова--Методика викладання--Компетентнісне навчання
Кл.слова (ненормовані):
мовні зв'язки -- мовленнєві зв'язки -- опорні вміння -- змістоутворювальні мотиви -- комплексні вправи -- інтерактивне навчання -- метод проектів -- ключові компетенції
Анотація: З'ясовано дидактичні, розвивальні, виховні можливості загальнонавчальних умінь у процесі формування особистісної структури пізнавальної та мовленнєвої діяльності учнів як важливої передумови утвердження їхньої активної життєвої позиції, самопізнання, осягнення ними ідеалів добра, краси, істини, любові до рідної і загальнолюдської культури.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Шуневич, О.
    Лінгводидактичні умови формування в учнів уміння вчитися на уроках української мови [Текст] / Оксана Шуневич // Українська мова і література в школі. - 2014. - № 8. - С. 15-20. - Бібліогр.: 13 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Процес навчання
Кл.слова (ненормовані):
ключова компетентність -- уміння вчитися -- загальнонавчальні вміння -- структура ключової компетентності
Анотація: У статті порушується проблема формування вміння вчитися як ключової компетентності у процесі навчання української мови. Автор поділяє думку сучасних українських і закордонних учених про необхідність комплексного, систематичного й цілеспрямованого впливу на особистість учня з метою розвитку вмінь, необхідних і під час навчання й для майбутнього саморозвитку. У статті розкривається етимологія поняття вміння вчитися, аналізуються зміни в його трактуванні, розглядається питання класифікації вмінь. Зроблено спробу наповнення кожного з трьох компонентів структури ключової компетентності "Уміння вчитися" конкретним змістом. Автор представляє лінгводидактичні підходи щодо розвитку вміння вчитися на уроках української мови, які були експериментально перевірені в школах Житомирської області.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Чеботарьова, Олена.
    Науково-методичні підходи до реалізації змісту освіти учнів з порушеннями інтелектуального розвитку згідно концепції НУШ / О. Чеботарьова // Особлива дитина: навчання і виховання : наук., навч., інформ. журнал. - 2019. - № 4. - С. 68-76. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Спеціальна педагогіка--Діти з порушеннями інтелекту (розумово відсталі, ЗПР)
Кл.слова (ненормовані):
типова освітня програма -- нова українська школа -- зміст навчання -- учні з порушеннями інтелектуального розвитку -- ключові компетентності -- загальнонавчальні уміння -- життєва компетентність
Анотація: Висвітлено основні науково-методичні підходи щодо розроблення та реалізації змісту Типової освітньої програми початкової освіти дітей із порушеннями інтелектуального розвитку для 1, 2 класів згідно з Концепцією Нової української школи.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)