Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=джерела права<.>
Загальна кількість знайдених документів : 12
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-12 
1.
67.3(4Укр)41
Б48


    Бережний, С.
    Вбивство в кримінальному праві України за Руською Правдою і Литовським Статутом [Текст] / С. Бережний // Вісник прокуратури. - 2007. - N5. - С. 108-114
ББК 67.3(4Укр)41 + 67.3(4Укр)44
Рубрики: Право--Історія--Джерела
   Київська Русь--Право

Кл.слова (ненормовані):
ІСТОРІЯ ПРАВА -- ДЖЕРЕЛА ПРАВА


Знайти схожі

2.


    Майданик, Роман.
    Загальна характеристика судового прецеденту в праві України [Текст] / Роман Майданик // Юридична Україна. - 2012. - № 12. - С. 41-50. - Бібліогр. в примітках: с. 48-50
Рубрики: Судовий процес--Правотворчість--Україна
Кл.слова (ненормовані):
судове рішення -- джерела права
Анотація: У статті розглядаються актуальні тенденції розвитку джерел вітчизняного права, особливості судової правотворчості, а також основні чинники, що визначають перспективи розвитку доктрини судового прецеденту та його місце в правовій системі.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Красюк, І.
    Роль науково-практичного коментаря в забезпеченні верховенства закону [Текст] / І. Красюк // Юридичний вісник. - 2013. - № 2. - С. 10-14. - Бібліогр.: 20 назв.
Рубрики: Верховенство права--Тлумачення закону
Кл.слова (ненормовані):
джерела права -- верховенство закону -- доктрина -- коментар
Анотація: У статті аналізується проблематика забезпечення верховенства закону в процесі тлумачення законодавства. Розглядається роль правової доктрини в створенні науково-практичного коментара. Обгрунтовується необхідність визнання правової доктрини як джерела права.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

4.


    Ліпкан, Володимир.
    Особливості застосування «smart law» у сучасному геоправовому просторі [Текст] / Володимир Ліпкан, Ольга Кушнір // Підприємництво, господарство і право. - 2014. - № 9. - С. 9-14
Рубрики: Соціальні системи--Алгоритми впливу--Застосування
Кл.слова (ненормовані):
міжнародне право -- джерела права -- правова глобалізація -- геоправовий простір
Анотація: Стаття присвячена теоретико-правовим характеристикам актів «smart law».


Дод.точки доступу:
Кушнір, Ольга
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Нелін, Олександр.
    Конституційна доктрина України: проблеми концептуалізації основних підходів [Текст] / Олександр Нелін // Юридична Україна : Правовий часопис. - 2015. - № 9. - С. 20-25. - Бібліогр. в примітках: с. 24-25
Рубрики: Правова система--Конституційна доктрина--Україна
Кл.слова (ненормовані):
КОНСТИТУЦІЙНА ДОКТРИНА -- ПРАВОВА ДОКТРИНА -- ДЖЕРЕЛА ПРАВА -- ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ
Анотація: У статті досліджуються основні концептуальні підходи до розуміння конституційної доктрини, особливості її впливу на нормотворчі процеси та правозастосування. Розглядається місце конституційної доктрини у правовій системі України. Аналізується багатоаспектність даної категорії на практиці. Відзначається, що конституційна доктрина – це центральна ланка, що містить у собі практичний аспект фундаментальних наукових проблем.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Озель, Віталіна.
    Звичай у системі права України [Текст] / Озель // Підприємництво, господарство і право : науково-практичний господарсько-правовий журнал. - 2016. - № 6. - С. 201-205. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Звичаєве право--Застосування--Україна
Кл.слова (ненормовані):
джерела права -- цивільне право -- господарське право -- звичай ділового обороту -- міжнародно-правовий звичай
Анотація: Стаття присвячена проблематиці визначення місця звичаєвого права в системі права України шляхом дослідження форм застосування звичаїв для регулювання тих чи інших суспільних відносин. Встановлено нормативне визначення та закріплення в законодавстві України таких видів звичаю, як правовий звичай, звичай ділового обороту, міжнародно-правовий звичай та ін.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Шевченко, А. О.
    Класифікація джерел регулювання муніципально-правового статусу територіальної громади [Текст] / А. О. Шевченко // Юридична Україна. - 2017. - № 7/8. - С. 42-47. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Територіальні громади--Адміністративно-правове регулювання
Кл.слова (ненормовані):
муніципальне право -- територіальна громада -- міжнародно-правові акти -- джерела права -- місцеве самоврядування
Анотація: Статтю присвячено дослідженню джерел муніципально-правового статусу територіальних громад як основного суб’єкта місцевого самоврядування. Виходячи з аналізу відповідних правових актів України та існуючих міжнародно-правових актів у цій сфері, запропоновано їх класифікацію на основі різних критеріїв та підходів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Капишін, С. М.
    До ідеї верховенства права через призму практики міжнародних організацій [Текст] / С. М. Капишін // Юридична Україна. - 2018. - № 1/2. - С. 4-9. - Бібліогр. 13 назв
Рубрики: Правові доктрини--Верховенство права--Аналіз--Україна
Кл.слова (ненормовані):
джерела права -- право -- закон -- правова законність -- права людини
Анотація: Аналізується ідея верховенства права через призму міжнародного підходу до визначення цієї категорії. Розглядається визначення категорії «верховенство права» дане Венеційською комісією. Вказується на необхідність урахування позиції міжнародних організацій при визначенні поняття такого юридичного терміна як «верховенство права» та приведення цього юридичного принципу у відповідність до міжнародних стандартів. Ключові слова: право, закон, верховенство права, правова законність, права людини.

Є примірники у відділах:
ВЗБФ (вільний)

Знайти схожі

9.


    Константий, Олександр.
    До питання конституціоналізації адміністративного права і судочинства України [Текст] / Олександр Константий // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 2. - С. 203-208. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Адміністративне право--Адміністративне судочинство--Конституціоналізація--Україна
Кл.слова (ненормовані):
джерела права -- основні права людини
Анотація: В Україні поступово відбувається процес конституціоналізації адміністративного права і практики адміністративного судочинства, цей процес може пришвидшити закріплений у 2016 році в Конституції інститут конституційної скарги. За чинним законодавством Конституційний Суд України фактично повноважний перевіряти у процесі розгляду конституційних скарг на предмет конституційності правозастосовну практику адміністративних судів. Механізм конституційної скарги розглянуто практичним інструментом конституціоналізації як законотворення в адміністративно-правовій сфері, так і адміністративного судочинства в Україні, їх насичення ідеями утвердження та гарантування фундаментальних прав людини, закріпленими в Основному Законі України.


Знайти схожі

10.


    Луць, Людмила.
    Аргументація у правотворчій діяльності [Текст] / Людмила Луць // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 9. - С. 168-173. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Теорія права--Правотворчість
Кл.слова (ненормовані):
правотворчі акти -- джерела права -- правова аргументація -- юридична аргументація
Анотація: У статті висвітлюються питання правотворчості як діяльності уповноважених суб’єктів, що спрямована на створення, об’єктивацію, зміну, припинення чи систематизацію нормативно-правових приписів, а також питання правотворчих актів, тобто правових актів, що створюються компетентними суб’єктами, містять нормативно-правові приписи та спрямовані на досягнення правових наслідків. Такі правотворчі акти розглядаються як результати правотворчої діяльності, а за їхніми функціями виокремлюються регулятивні (ті, що безпосередньо спрямовані на регулювання суспільних відносин), зокрема джерела права, та обслуговуючі (ті, що забезпечують належне функціонування джерел права). Констатується, що створення джерел права можливе лише за умов їх належного аргументування.


Знайти схожі

 1-10    11-12 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)