Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=демократія участі<.>
Загальна кількість знайдених документів : 3
Показані документи с 1 за 3
1.
061
Ч 492


    Ротар, Наталія (Викладач ЧНУ).
    Регіональний вимір процесу становлення демократії участі в Україні [Текст] / Н. Ротар // Науковий вісник Чернівецького університету : зб. наук. пр. - 2012. - Вип. 607-609: Історія. Політичні науки. Міжнародні відносини. - С. 184-189. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Політика--Демократія--Україна, 20 - початок 21 ст.
   Внутрішня політика--Україна, 21 ст.

Кл.слова (ненормовані):
демократія участі -- дискурсивна модель політичної участі -- діалогова форма політичної участі -- представництво інтересів -- громадська рада


Дод.точки доступу:
чернівецький автор, але не про Чернівці (Чернівецьку область)
Є примірники у відділах:
1 (12.02.2013р. Інв.В 73594 - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

2.


    Головко, Валерій.
    Право на участь в управлінні державними справами: нотатки до наукової дискусії [Текст] / Валерій Головко // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 8. - С. 93-99. - Бібліогр. 15 назв
Рубрики: Конституційне право--Право на участь громадян в управлінні державними справами--Наукова дискусія
Кл.слова (ненормовані):
безпосередня демократія -- демократія участі
Анотація: Статтю присвячено визначенню сутності та основних характеристик права на участь в управлінні державними справами як самостійного конституційного права громадян. Розкриття авторського бачення його особливостей здійснюється на підставі сучасного наукового підходу, пов’язаного з виділенням у змісті безпосередньої демократії її окремого виду – демократії участі, комплекс інструментів якої є визначальним для розуміння сутності і змісту права на участь в управлінні державними справами. Зважаючи на значення останніх, автор уточнює перелік таких інструментів та називає серед них консультації з громадськістю, громадські експертизи, громадські ради, утворені при органах виконавчої влади, громадські слухання, громадські обговорення та ін. Посилаючись на наявність суперечностей у науковій літературі з приводу розмежування як інструментів (форм) безпосередньої демократії між собою, так і, відповідно, права на участь в управлінні державними справами від решти конституційних прав у цій сфері, автор пропонує низку критеріїв, за якими таке відмежування можна реалізувати. Автор приділяє окрему увагу проблемам співвідношення права на участь в управлінні державними справами з низкою інших конституційних прав. У статті сформульовано авторські дефініції категорії «участь в управлінні державними справами» та права громадян на участь в управлінні державними справами.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Мхітарян, Анна.
    Загальнотеоретична характеристика електронної демократії [Текст] / Анна Мхітарян // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 1. - С. 188-192. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Громадянське суспільство--Електронна демократія--Концепції--Теоретико-методологічний аналіз
Кл.слова (ненормовані):
комп’ютопія -- демократія участі -- напівпряма демократія -- моніторингова демократія -- деліберативна демократія
Анотація: Концепція електронної демократії як політико-правова доктрина має важливе значення для дослідження сучасних процесів державотворення. У статті досліджені як теорії електронної демократії, які були частиною концепції інформаційного суспільства, так і самостійні теорії, які об’єднанні у моделі. Докладно розглянуті теорії демократії участі Йонедзі Масуди, напівпрямої демократії Елвіна Тоффлера, а також моніторингової демократії Джона Кина. Зазначається збільшення електронної участі громадян у вирішенні політико-правових питань.


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)