Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (1)Шевченко Т. Г. (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=гендерна ідентичність<.>
Загальна кількість знайдених документів : 3
Показані документи с 1 за 3
1.


    Гончар, Юлія.
    Гендерне прочитання творчості Тараса Шевченка [Текст] / Юлія Гончар // Слово і час. - 2010. - № 5. - С. 10-14. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ ст.
Кл.слова (ненормовані):
Гендер -- Гендерна ідентичність -- Фемінність -- Маскулінність -- Андрогінність
Анотація: У статті осмислено можливості застосування генднрної літературної теорії для інтерпретації творчості письменника з використанням критеріїв "фемінність", "маскулінність", "андрогінність". Здійснено аналіз специфіки відображення фемінності і маскулінності, переосмислення, наближення їх до нової андрологічної якості в доробку Т. Шевченка з урахуванням гендерної ідентичності автора, своєрідності структури процесу творення, художньої манери і стилю.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (укр. поет, письм., худож., громад. і політ. діяч ; 1814-1861) \про нього\

Знайти схожі

2.


    Хаєцька, А.
    У контексті жіночої лінії "празької школи": поезія Г. Мазуренко [Текст] / Анна Хаєцька // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2011. - № 5. - С. 72-79. - Бібліогр.: 12 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Письменники українські--Діаспора--Персоналії--Україна--Велика Британія, 20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
любовна лірика -- гендерна ідентичність -- гендерна позиція -- інтерпретація образів -- фемінність, маскулінність
Анотація: У статті здійснено спробу аналізу гендерної позиції поетеси Г. Мазуренко в контексті жіночої лінії "празької школи" (на прикладі поетичних збірок празького періоду). Підкреслено,що Г. Мазуренко не лише відображала у віршах любов як пристрасть між двома людьми, а й любов до матері, дітей, поезії. Своєю творчостю та життям поетеса утверджувала погляд на "нову" жінку, на проблему жінки-митця, яку започаткували Леся Українка та Ольга Кобилянська.


Дод.точки доступу:
Мазуренко, Галина Сергіївна (укр. письм. та художниця в діаспорі, менторка, д-р філософії. Представниця Празької школи поезії ; 1901-2000) \про неї\
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

3.


    Козуб, Ірина.
    Захист від дискримінації у сфері праці за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності [Текст] / Ірина Козуб // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 4. - С. 121-126. - Бібліогр. 13 назв
Рубрики: Трудове право--Захист від дискримінвції
Кл.слова (ненормовані):
сексуальна орієнтація -- гендерна ідентичність
Анотація: Кодексом законів про працю передбачена заборона дискримінації за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності. Проте щодо особливостей захисту від проявів дискримінації за вказаними ознаками у ньому не йдеться. Такі норми містяться у Законі України «Про засади запобігання та протидії дискримінації», в якому наголошується, що особа, яка зазнала дискримінації, може звернутись зі скаргою до державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та/або до суду в порядку, визначеному законом. Разом із тим вказаним Законом передбачені більше превентивні механізми щодо проявів дискримінації, ніж механізми захисту від неї.

Є примірники у відділах:
СПІ (вільний)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)