Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=гелій<.>
Загальна кількість знайдених документів : 2
Показані документи с 1 за 2
1.


    Кальченко, Олександр Сергійович.
    Радіаційне розпухання матеріалів внутрішньокорпусних пристроїв реакторів ВВЕР [Текст] : за матеріалами наукового повідомлення на засіданні Президії НАН України 2 жовтня 2013 року / Олександр Сергійович Кальченко // Вісник Національної академії наук України. - 2014. - № 2. - С. 84-90 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Атомна енергетика--Енергоблоки--Технічний стан
   Матеріалознавство--Дефекти матеріалів--Радіаційне розпухання

Кл.слова (ненормовані):
реактори ВВЕР -- сталь 08Ч18Н10Т -- дисперсно-зміцнена оксидлами сталь -- опромінення -- радіаційне розпухання -- гелій -- водень
Анотація: Методом експресного опромінення на прискорювачі отримано систематичні дані з розпухання сталі 08Х18Н10Т - матеріалу внутрішньокорпусних пристроїв реакторів ВВЕР за різних умов опромінення (дози, температури, швидкості створення зміщень, концентрації гелію й водню). Встановлено особливості впливу гелію і водню на процеси розпухання за зміни температури опромінення. Побудовано функцію, яка описує розпухання досліджуваної сталі в широкому інтервалі доз, температур і швидкостей створення зміщень, характерних як для реакторних умов, так і для опромінень на іонних прискорювачах.


Знайти схожі

2.


   
    Использование внутренней энергии природного газа для извлечения из него гелиевого концентрата [Текст] / Л. Р. Онопа [та ін.] // Энерготехнологии и Ресурсосбережение. - 2016. - № 3. - С. 43-51. - Библиогр. с. 49, 51 (10 назв.)
Рубрики: Природні гази--Гелій
Анотація: У зв'язку з розвитком високотехнологічних виробництв, що використовують гелій, у світі спостерігається стійке зростання його споживання. Враховуючи обмеженість ресурсів для отримання гелію в Україні, раціональним вважається виділяти його з природного газу на газорозподільних станціях магістральних газопроводів або газових родовищах, що містять його більше 0,05 % (об.). Пропонована кріогенна технологія отримання гелієвого концентрату не потребує зовнішніх джерел холоду. Охолодження відбувається за рахунок дроселювання та рекуперації холоду зворотного потоку зрідженого природного газу. Отримуваний гелій-сирець містить 60-70 % Не, при цьому втрати його складають 1-3 % при розчиненні у зрідженому природному газі. Оптимальним діапазоном тиску для добування гелію у відпарній колоні є 2-2,4 МПа. Гелієвий концентрат може бути транспортований у балонах або перероблятися на місці з метою подальшого його очищення та виділення товарного продукту. Розрахунки схеми проводилися з використанням програмної системи технологічного моделювання "ГазКондНафта". Достовірність розрахунків фазових рівноваг підтверджена порівнянням з експериментальними даними щодо розчинності гелію в метані.


Дод.точки доступу:
Онопа, Л. Р.; Пятничко, А. И.; Жук, Г. В. ; Иванов, Ю. В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)