Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (105)Буковина (41)Бібліотека М.М.Фатова (3)Бібліотека Т.В.Покотило (3)Шевченко Т. Г. (2)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=біограф<.>
Загальна кількість знайдених документів : 8
Показані документи с 1 за 8
1.


    Стрельський, Г.
    Діячи України доби національно-визвольних змагань (1917-1920 рр.) [Текст] : біограф. словник / Г.Стрельський // Історія в школі. - 2000. - N3. - С. 30-33
Рубрики: Історія України, 20 ст.--1917-1920--Персоналії


Знайти схожі

2.


    Пагутяк, Г.
    Біограф Леонтовича [Текст] : роман / Г.Пагутяк // Дзвін. - 2001. - № 5-6 . - С. 2-41
Рубрики: Художня література--Українська, 20 ст.--Проза


Знайти схожі

3.


    Мовчун, А.
    Борис Грінченко як біограф Євгена Гребінки [Текст] / Антоніна Мовчун // Українська мова й література в сучасній школі. - 2012. - № 3. - С. 63-65. - Бібліогр.: 4 назви.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Письменники українські--Персоналії--Україна, 19-20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
біографічний нарис -- байкар -- популярна література для народу -- чернігівські видання -- літературознавчий коментар-пояснення
Анотація: У статті проаналізовано нарис Б. Грінченка "Оповідання про Євгена Гребінку", який започаткував гребінкознавство. Підкреслено, що основне завдання Грінченко - не літературознавчий аналіз, а коментар-пояснення до творів Гребінки, простий, доступний народному читачеві, а також розповідь про Гребінку як людину в дусі просвітньої, популярної літератури для простого народа.


Дод.точки доступу:
Грінченко, Борис Дмитрович (укр. письм., педагог, лексикограф, літературознавець, етнограф, історик, публіцист, громад.-культур. діяч ; 1863-1910) \про нього\; Гребінка, Євген Павлович (укр. письм., байкар, педагог, видавець ; 1812-1848) \про нього\
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

4.


    Слабошпицький, Михайло.
    Що записано в Книгу Життя (Михайло Коцюбинський та інші) : фрагменти з роману "Біографія, оркестрована на дев‘ять голосів" [Текст] / М. Слабошпицький // Київ. - 2012. - № 7-8. - С. 14-128. - Зміст: "Біографія, оркестрована на дев'ять голосів" ; Жінка, що забажала лишитися невідомою ; Біограф ; Михайло Могилянський ; Михайло Коцюбинський ; Сергій Єфремов ; Володимир Самійленко ; Євген Чикаленко ; Володимир Леонтович
Рубрики: Проза--Романи--Україна, 21 століття
Анотація: У біографічному творі М. Слабошпицького "Що записано в Книгу Життя" виведено галерею видатних українських діячів. Роман написаний у формі монологів дійових осіб і невипадково має таку жанрову дефініцію: «Біографія, оркестрована на дев’ять голосів».


Знайти схожі

5.


    Кочубей, Юрій.
    Михаїл Нуайме та українська література [Текст] / Юрій Кочубей // Слово і час. - 2012. - № 12. - С. 66-72 : фот. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники Лівану, 19-20 ст.
   Взаємозв'язки літератур--Українська література--Арабська література

Кл.слова (ненормовані):
психологічна новела -- біограф -- мислитель
Анотація: Автор показує роль М. Нуайме в історії сучасної літератури арабського світу. Основна увага приділяється зв'язкам М. Нуайме з Україною, де він з 1906 до 1911 р. навчався в Полтавській духовній семінарії.


Дод.точки доступу:
Нуайме, Михаїл (арабський письменник ; 1889-1988) \про нього\; Кочубей, Юрій Миколайович (український сходознавець, кандидат філологічних наук ; 1932-) \про нього\

Знайти схожі

6.


    Ходань, О.
    Нестандартний урок з української літератури як засіб активізації пізнавальної діяльності учнів [Текст] / Олена Ходань // Українська мова і література в школі. - 2013. - № 4. - С. 29-32. - Бібліогр. в кінці ст.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Методика--Нестандартний урок
Кл.слова (ненормовані):
нестандартний урок -- урок - літературознавча композиція -- кіноповість -- кінознавець -- біограф
Анотація: У статті розглянуто проблему стрімкого падіння інтересу учнів до навчання. На цю тенденцію, що з'явилася в школі ще в середині 70-х років XX століття, педагогіка відреагувала нестандартними уроками, які являють собою механізм, орієнтований на якість інформації, а не на її кількість. Метою цього механізму є як гармонійний розвиток особистості, так і надання оптимальних умов для цього розвитку. Головне завдання нестандартних уроків - пробудження інтересу школярів до навчання. У статті обгрунтовано висновок, за яким нестандартний урок є найефективнішим засобом активізації пізнавальної діяльності учнів (на прикладі уроку української літератури в 11 класі).

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Слабошпицький, Михайло.
    Що записано в Книгу Життя (Михайло Коцюбинський та інші) : фрагменти з роману "Біографія, оркестрована на дев‘ять голосів" [Текст] / М. Слабошпицький // Київ. - 2013. - № 9. - С. 20-92. - Зміст: Михайло Коцюбинський ; Біограф ; Жінка, що забажала лишитися невідомою ; Михайло Могилянський ; Євген Чикаленко
Рубрики: Проза--Романи--Україна, 21 століття
Анотація: У біографічному творі М. Слабошпицького "Що записано в Книгу Життя" виведено галерею видатних українських діячів. Роман написаний у формі монологів дійових осіб і невипадково має таку жанрову дефініцію: «Біографія, оркестрована на дев’ять голосів».


Знайти схожі

8.


    Цвід, Антонія.
    Наречена з Лаврських пагорбів [Текст] : [біограф. Т. Г. Шевченка та його кохані жінки] / Антонія Цвід // Українська літературна газета. - 2018. - 29 черв. (№ 13). - С. 6, 7 ; Українська літературна газета. - 2018. - 13 лип. (№ 14). - С. 6, 7. - Продовж. Поч.: № 13. ; Українська літературна газета. - 2018. - 27 лип. (№ 15). - С. 6, 7. - Закінч. Поч.: № 13, 14. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українські письменники--Персоналії--Україна, 19 ст.
Анотація: У статті пропонується дослідження авторки відомого роману-трилогії "Возлюбленик муз і грацій. Кохані жінки Тараса Шевченка", письменниці Антонії Цвід.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (укр. поет, письм., худож., громад. і політ. діяч ; 1814-1861) \про нього\



Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)