Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=анархізм<.>
Загальна кількість знайдених документів : 9
Показані документи с 1 за 9
1.


    Жмир, Володимир Федорович.
    Анархізм у світі і в Україні [Текст] / В. Ф. Жмир // Філософська думка. - 2008. - № 4. - С. 3-24 ; Філософська думка. - 2009. - № 2. - С. 72-96. - Бібліогр. в підряд. прим.
Рубрики: Соціальна філософія--Глобальний історичний процес--Теорія управління
   Філософія--Історія

Кл.слова (ненормовані):
Свобода -- Концепції -- Справедливість
Анотація: Автор досліджує теорію виникнення анархізму другої половини ХІХ - початку ХХ сторіччя, розглянуто соціальну історію теорії та практики анархізму в Україні, аналізується перспективи анархізму в Україні.



Знайти схожі

2.


    Ігнатецька, І. А.
    Бунтарське серце півдня України [Текст] : до 120-річчя від дня народження Н.І. Махна (1889-1934) / І. А. Ігнатецька // Календар знаменних і пам‘ятних дат. - 2009. - № 4. - С. 40-45 : портр. - Бібліогр. : назв.
Рубрики: Україна 1917-1920 роки--Отаманщина--Махновщина
   Громадянська війна--Україна, 1917-1920

   Анархізм--Україна, 1917-1920

Анотація: Про події з життя Нестора Івановича Махно


Дод.точки доступу:
Махно, Нестор Іванович (укр. повстанський ватажок ; 1889-1934) \про нього\

Знайти схожі

3.


    Жмир, Володимир.
    Анархізм у світі та в Україні [Текст] / Володимир Жмир // Філософська думка. - 2010. - № 4. - С. 56-74. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціальна філософія--Методологічні дослідження
Кл.слова (ненормовані):
студентські революції -- пролетарське мистецтво -- третій світ -- соціальний екологізм
Анотація: В Україні, після набуття незалежності, національна ситуація формувалася під переважним впливом внутрішніх культурних та соціально-політичних чинників. Завдання самовизначення розв'язує впродовж вже понад двадцяти років і українська філософія, щодо якої цей період без перебільшення можна усвідомити як становлення філософської справи наново, у змістовому контексті української культури та мови.


Знайти схожі

4.


    Грищенко, Наталія.
    Україна в боротьбі за збереження державної незалежності (1918-1921 рр.) : історія України, 10 клас / Н. Грищенко // Історія в рідній школі : наук.-метод. журн. - 2015. - № 3. - С. 15-22
Рубрики: Історія України--Методика викладання--Урок, 10 клас
   Історична освіта в школі--Методика викладання

Кл.слова (ненормовані):
критичне мислення -- державна незалежність -- Гетьманат -- Рада -- анархізм -- інтервенція -- отаманщина -- Директорія -- лінія Керзона
Анотація: Запропоновано розробку теми.


Дод.точки доступу:
Скоропадський, Павло Петрович (укр. держ. і політ. діяч, гетьман України (1918 р.) ; 1873-1945) \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Ніколаєнко, Володимир.
    Метод і методейя: методологічні ілюзії в сучасній соціології [Текст] / Володимир Ніколаєнко, Леонід Ніколаєнко // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2015. - № 2. - С. 130-142. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціологія--Методологічна криза
Кл.слова (ненормовані):
коґнітивне відхилення (девіація) -- логічний примус -- метод -- альтернативний метод (методейя) -- методологічні ілюзії -- методологічна криза -- методологічний анархізм -- культура мислення -- риторичний метод обґрунтування
Анотація: Порушено питання, пов'язані з аналізом соціальних та соціально-епістемологічних чинників, що зумовлюють методологічну кризу в сучасній соціології. Ця кризова ситуація сприяє формуванню методологічних ілюзій, що продукують самі соціологи й поширюють у соціологічній спільноті.


Дод.точки доступу:
Ніколаєнко, Леонід
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Савченко, В. А.
    Розгром анархістського руху в радянській Україні (1827-1929 рр.) [Текст] / В.А. Савченко // Український історичний журнал. - 2017. - № 1. - С. 84-97
Рубрики: Історія України--Анархізм в Україні
Анотація: Розвінчується міф про те, що анархістських організацій в радянській Україні в 1927-1929 рр. не існувало. У великих промислових містах (Одеса, Харків, Київ, Дніпропетровськ) анархістські ідеї мали прихильників серед студентської та робітничої молоді, частина анархістських груп вважалася "дикими", вони не були повязані з традиційними структурами. У 1923 р. диктаторська верхівка СРСР вирішила розпочати повне винищення анархістських угрупувань, що призвело до ліквідації анархістського підпілля в УСРР.


Знайти схожі

7.


    Сохань, Ігор.
    Справджене передбачене / Ігор Сохань // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2017. - № 4. - С. 186-195. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціологія--Соціологічна публіцистика
Кл.слова (ненормовані):
технічний прогрес -- політичне життя -- торговельні відносини -- самодостатність держав -- демократичні імперії -- крамольні думки -- класичний анархізм -- благодійність -- філософія благодійності
Анотація: Стаття ювілейна. Автор розмірковує про те, які уявлення він мав 20 років тому, починаючи зі статті “Непередбачене, що справдилося ” в часопису “Свободная мисль ” (1996, № 9) та інших публікацій тих часів; що на сьогодні стало реальністю; що видається зараз важливим для майбутнього. Технічний прогрес, технічний аспект фінансової політики й торговельних відносин, самодостатність великих держав, нові демократичні імперії як кластери периферійних держав, стягнутих до домінувального центру, відродження ідей класичного анархізму у філософії благодійності та поведінка донорів благодійних фондів, значення таких ідей у реальній політиці.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Сохань, Ігор.
    Лібертаріанство та анархічний персоналізм / Ігор Сохань // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2019. - № 4. - С. 193-198. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Лібералізм--Анархізм--Взаємозв'язок
Анотація: Лібертаріанство, лібералізм – це способи сформувати найкращий спосіб фінансування, фондування держави.Обидві теорії наполягають на категоричній вимозі до держави: не шкодити особистості. Якщо ця вимога порушується, приймаються анархічні рішення – різні, не обов'язково драматичні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Радченко, Людмила.
    Постать "батька" Махна в Історії України [Текст] / Л. Радченко, Б. Дмитрук // Чумацький шлях. - 2019. - № 2. - С. 5-7
Рубрики: Отамани, 1918-1921
   Україна--Отаманщина--Махновщина, 1917-1920

   Громадянська війна--Україна, 1917-1920

   Анархізм--Україна, 1917-1920

Анотація: Розповідь про визначного ватажка "батька" Махна, який у 29 років зумів організувати 80-тисячну армію під прапором анархії і захопивши південний схід України (з населенням у 2 мільйони), став першим у світі керівником анархістського суспільства. Саме ця анархістська південноукраїнська федерація, перебуваючи під безперервними ударами білих і червоних, зуміла проіснувати 100 днів.


Дод.точки доступу:
Дмитрук, Борис; Махно, Нестор Іванович (укр. повстанський ватажок ; 8.11.1888 - 25.07.1934) \про нього\

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)