Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=аналогія права<.>
Загальна кількість знайдених документів : 6
Показані документи с 1 за 6
1.


    Нєкрасова, Олена.
    Застосування аналогії до регулювання сімейних відносин / Олена Нєкрасова // Підприємництво, господарство і право. - 2013. - № 4. - С. 138-140. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сімейне право--Аналогії--Застосування
Кл.слова (ненормовані):
аналогія закону -- аналогія права -- цивільне право
Анотація: Розглядаються правові підстави та механізми застосування за аналогією норм цивільного законодавства до регулювання сімейних відносин, формулюються пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства з урахуванням цих положень.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Орзіх, Вікторія.
    Прогалини в цивільному праві України та причини їх виникнення [Текст] / Вікторія Орзіх // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 9. - С. 34-37. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне право--Законодавство--Шляхи вдосконалення--Україна
Кл.слова (ненормовані):
аналогія права -- аналогія закону -- юридичні норми -- природне право -- позитивне право
Анотація: Стаття присвячена дослідженню визначення прогалин в цивільному праві України та причин їх виникнення. На підставі проведеного аналізу наукових джерел запропоноване авторське визначення прогалини в цивільному праві України та причин їх виникнення з позиції різних типів праворозуміння.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Старченко, Олена.
    Проблемні питання процесуального статусу експерта з питань права [Текст] / Олена Старченко // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 8. - С. 26-29. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільний процес--Учасники--Експерти--Процесуальний статус
Кл.слова (ненормовані):
спеціальні знання -- висновок в галузі права -- аналогія закону -- аналогія права -- законодавство іноземних держав
Анотація: Стаття присвячена дослідженню цивільного процесуального статусу експерта з питань права як нової процесуальної фігури в цивільному судочинстві в світлі реформи цивільного процесуального законодавства. Автором досліджується проблематика особливостей участі експерта з питань права в цивільному судочинстві, а саме процедури допуску в цивільне судочинство та визначення кола осіб, за ініціативою яких експерт з питань права допускається у процес. Досліджується проблематика відсутності нормативних положень, присвячених відповідальності експерта з питань права за надання завідомо неправдивого висновку. Піднімається питання відсутності правової регламентації відводу експерта з питань права. Акцентується увага на особливостях правової природи знань, які застосовуються експертом з питань права в ході реалізації своєї процесуальної функції. Так, запропоновано визначати правову природу знань експерта з питань права, основуючись на меті його процесуальної діяльності. У статті проведений аналіз повноважень експерта з питань права щодо надання висновку в галузі права, а також доказове значення даного висновку. Визначені чіткі обмеження щодо використання правових знань в якості спеціальних в цивільному судочинстві.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Менджул, Марія.
    Застосування принципів сімейного права / Марія Менджул // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 11. - С. 49-53. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сімейне право--Принципи права
Кл.слова (ненормовані):
застосування -- аналогія права -- судова практика
Анотація: Встановлено, що застосування принципів сімейного права не може замінити правові норми, які є основними регуляторами сімейних відносин. Проте регулятивна дія норм сімейного права визначається та обмежується принципами сімейного права. Обґрунтовано, що застосовувати принципи сімейного права можуть уповноважені правотворчі органи (у процесі правотворення), адміністративні, судові органи та учасники сімейних відносин (у процесі правозастосування). Встановлено, що законність дій публічних органів та приватних осіб безпосередньо залежить від дотримання принципів сімейного права.


Знайти схожі

5.


    Савченко, Аріна.
    Смерть фізичної особи-боржника як підстава для закриття провадження у справі про банкрутство [Текст] / Аріна Савченко // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 2. - С. 109-114. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Банкрутство--Закриття провадження--Підстави
Кл.слова (ненормовані):
відновлення платоспроможності -- судовий розгляд -- колізія -- аналогія права
Анотація: У статті проаналізовано, які правові наслідки матиме для кредиторів смерть боржника - фізичної особи. Висвітлено позицію законодавця щодо можливості закриття провадження у справі у зв'язку зі смертю боржника. Обґрунтовано неузгодженість правових норм, які містяться в Господарському процесуальному кодексі України та Кодексі України з процедур банкрутства. Як наслідок, запропоновано та аргументовано їх вирішення, по-перше, шляхом застосування змістових колізій, які випливають з цілей законодавця відбити особливості врегулювання специфічних відносин у спеціальних нормах.


Знайти схожі

6.


    Олійник, Олена.
    Вплив принципів кримінального права на подолання прогалин у кримінальному законодавстві України [Текст] / Олена Олійник // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 4. - С. 227-230. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальне законодавство--Правозастосування
Кл.слова (ненормовані):
шляхи подолання прогалин -- аналогія права -- аналогія закону
Анотація: Прогалини в кримінальному праві слід розглядати через призму неповноти відповідних елементів і ознак складу кримінального правопорушення. Одним з варіантів виходу з такої ситуації може слугувати аналогія права, адже аналогія закону прямо заборонена положеннями діючого КК України. Автор дійшов висновку, що подолання прогалин також може здіи?снюватися шляхом безпосереднього застосування загальних принципів права. Таке звернення є наступним після аналогіі? закону и? аналогіі? права, субсидіарним засобом подолання прогалин. Зроблено висновок, що прогалинами в кримінальному праві визнається повна або часткова відсутність у їх змісті положень, що врегульовують відповідні життєві ситуації та забезпечують, так би мовити, «запуск, роботу» відповідних елементів механізму кримінально-правового регулювання.


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)