Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=адміністративні правовідносини<.>
Загальна кількість знайдених документів : 10
Показані документи с 1 за 10
1.


Колесниченко, В. В.

    Додін, Є. В.
    Рецензія на статтю Ю. Оніщика "Митне законодавство як системоутворююча категорія правового регулювання митних відносин" [Текст] / Є. В. Додін, І. В. Міщенко, В. В. Прокопенко // Митна справа. - 2012. - № 2. - С. 103-107.
Рец. на Оніщик Ю. Митне законодавство як системоутворююча категорія правового регулювання митних відносин / Ю. Оніщик. - // Підприємництво, господарство і право . - 2001. - липень.

Рубрики: Система права України
   Митне право України--Галузь права--Самостійна--Комплексна

   Митний кордон України--Митні режими

Кл.слова (ненормовані):
Митна статистика -- Адміністративні правовідносини
Анотація: Аналізується стаття Юрія Оніщика "Митне законодавство як системоутворююча категорія правового регулювання митних відносин". На погляд рецензентів в рецензованій статті містяться викривлені уявлення про місце та роль митного права України у сучасній системі права України, які не відповідають реаліям сьогодення.


Дод.точки доступу:
Міщенко, І. В.; Прокопенко, В. В.

Знайти схожі

2.


    Муза, Олег Валентинович.
    Принципи функціонування адміністративно-процесуальних правовідносин [Текст] / О. В. Муза // Держава і право. - 2012. - Вип. 57. - С. 204-209. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Адміністративні правопорушення--Адміністративне судочинство--Україна
Кл.слова (ненормовані):
адміністративні правовідносини -- адміністративне право -- державне управління
Анотація: Розглянуто принципи функціонування адміністративно-процесуальних правовідносин. Особлива увага акцентується на принципах адміністративного права та принципах адміністративного процесу.


Знайти схожі

3.


    Гергелюк, Наталія.
    Місце адміністративно-правових зобов'язань у предметі адміністративного права України [Текст] / Наталія Гергелюк // Юридична Україна. - 2014. - № 7. - С. 18-23. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Адміністративне право--Адміністративно-правові зобов'язання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
повноваження -- органи виконавчої влади -- адміністративні правовідносини
Анотація: У статті окреслено основні підходи щодо розуміння предмета сучасного адміністративного права України. Звертається увага на диспозитивність адміністративно-правового регулювання суспільних відносин. Окремо зазначається про публічне адміністрування як сферу використання адміністративно-правових зобов’язань. Зроблено висновок, що визначення місця адміністративно-правових зобов’язань у системі адміністративного права України обумовлюється найвищою соціальною цінністю людини як суб’єкта адміністративних правовідносин.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Гергелюк, Наталія.
    Сутність адміністративно-правових зобов'язань органів виконавчої влади в Україні [Текст] / Наталія Гергелюк // Юридична Україна. - 2014. - № 9. - С. 24-28. - Бібліогр. в примітках: с. 27-28
Рубрики: Органи виконавчої влади--Адміністративно-правове регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
адміністративні правовідносини -- повноваження -- адміністративно-договірне регулювання -- правові ознаки
Анотація: У статті окреслено основні підходи щодо розуміння адміністративно-правових зобов'язань. Звертається увага на субординаційний та координаційний характер відносин між органами виконавчої влади та фізичними і юридичними особами, колективними суб'єктами (утвореннями). Зроблено висновок, що концепція адміністративно-правових зобов'язань органів виконавчої влади повинна включати у себе такі складові: адміністративно-правові зобов'язання як інститут адміністративного права; адміністративно-правові зобов'язання як форма публічного управління; адміністративно-правові зобов'язання як система.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Циганов, Олег.
    Адміністративно-правовий статус суб’єктів надання адміністративних послуг у сфері правоохорони [Текст] / Олег Циганов // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 8. - С. 130-134. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Адміністративне право--Суб'єкти
Кл.слова (ненормовані):
адміністративні правовідносини -- адміністративні послуги
Анотація: Статтю присвячено висвітленню проблеми уточнення змісту категорії «право на охорону здоров’я». Проаналізовано змістовне та сутнісне співвідношення права на охорону здоров’я з іншими конституційними правами. На підставі проведеного аналізу зроблено висновок, що «право на здоров’я» є семантично ширшим, ніж поняття «право на охорону здоров’я»; вони співвіднесені як загальне та окреме; «право на охорону здоров’я» стосується специфічних проблем охорони здоров’я.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Задирака, Наталія.
    Місце та призначення інституту публічного майна в системі загального адміністративного права [Текст] / Наталія Задирака // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 9. - С. 125-128. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Майно--Публічна власність--Адміністративно-правовий режим
Кл.слова (ненормовані):
Загальне адміністративне право -- публічна адміністрація -- адміністративні правовідносини
Анотація: Стаття присвячена обґрунтуванню критеріїв формування та призначення інституту публічного майна в системі Загального адміністративного права. Це правове утворення через комбінацію однорідних адміністративно-правових норм виступає частиною вказаної галузі права. Віднесення інституту публічного майна до системи Загального адміністративного права зумовлено також тим, що порядок реалізації механізму адміністративно-правового забезпечення, використання, передачі такого майна має чітко виражену адміністративно-правову природу.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Юровська, Вікторія.
    Метод адміністративного права: теоретико-правовий аналіз / Вікторія Юровська // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 12. - С. 188-192. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Адміністративне право--Правове регулювання--Методи--Україна, 21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
адміністративні правовідносини -- адміністративно-правові норми -- захист прав
Анотація: Автором висловлюється власна думка з приводу деяких дискусійних аспектів наукової проблематики методу адміністративного права. Зроблено припущення, що далеко не всі сучасні галузі права, які окреслені вченими-правознавцями, є, власне, правовими галузями, що розуміються як сукупність інститутів права, об’єднаних спільністю предмета правового регулювання, які (галузі) за своїм рівнем можуть виступати як елементи системи вітчизняного права. Зауважено, що, на переконання автора, немає жодних сумнівів у тому, що адміністративне право є саме такою сукупністю однорідних суспільних відносин, для якої є характерним не тільки предмет правового регулювання, а й власний метод правового регулювання, точніше, їх збалансована єдність. Убачається, що специфіка методу адміністративного права полягаєв неповторності поєднання імперативних і диспозитивних начал правового регулювання, балансі використання дозволів, приписів і заборон.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Бліхар, Марія.
    Медіація як спосіб вирішення адміністративних спорів [Текст] / Марія Бліхар // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 10. - С. 78-82. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Адміністративне судочинство--Медіація
Кл.слова (ненормовані):
правові конфлікти -- адміністративні правовідносини -- адміністративна юстиція
Анотація: У статті досліджується інститут медіації як альтернативного способу здійснення правосуддя. Недостатній рівень застосування медіації як способу вирішення правових конфліктів, у тому числі й адміністративних, полягає у невисокому рівні поінформованості громадян про переваги даного способу вирішення правових конфліктів та його переваги над традиційним судовим способом вирішення правових суперечок, недостатньому правовому врегулюванні процедури медіації в законодавстві України, відсутності достатньої кількості професійних медіаторів, які б могли надавати якісні медіаційні послуги, консервативності як юристів, так і учасників адміністративного процесу на сучасному етапі розвитку правової системи в Україні.


Знайти схожі

9.


    Мельник, Сергій.
    Правові засади організації та функціонування розвідки: деякі напрями вдосконалення / Сергій Мельник // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 2. - С. 109-112. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Розвідка--Організаційно-правове регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
адміністративна правосуб’єктність -- адміністративні правовідносини -- альтернативна енергетика -- альтернативні джерела енергії -- правовідносини -- склад правовідносин
Анотація: У статті пропонується під розвідкою розуміти складову частину сектору безпеки і оборони України, яка складається з розвідувального співтовариства, розвідувальних органів, їхніх окремих структурних підрозділів, суб’єктів, залучених до виконання задач, пов’язаних з організацією, здійсненням та забезпеченням розвідувальної діяльності, що полягає у наданні споживачам, визначеним у цьому Законі, неупередженої, повної та достовірної розвідувальної інформації, що необхідна для запобігання, виявлення, усунення, нейтралізації зовнішніх загроз національній безпеці України, а так само сприяння реалізації національних інтересів України.


Знайти схожі

10.


    Полюхович, Діана.
    Суб’єкти адміністративно-правових відносин у сфері використання альтернативних джерел енергії в Україні / Діана Полюхович // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 2. - С. 113-119. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Альтернативна енергетика--Адміністративно-правове регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
адміністративна правосуб’єктність -- адміністративні правовідносини -- альтернативні джерела енергії
Анотація: На основі аналізу доктрини адміністративного права щодо критеріїв класифікації суб’єктів адміністративних правовідносин зроблено висновок, що найбільш універсальним критерієм для з’ясування змісту та сутності суб’єктів адміністративних правовідносин у сфері використання альтернативних джерел енергії в Україні є їхній правовий статус. Запропоновано під суб’єктами адміністративно-правових відносин у сфері використання альтернативних джерел енергії розуміти наділених адміністративною правосуб’єктністю учасників таких відносин, які беруть у них активну участь, реалізуючи при цьому суб’єктивні права та/або виконуючи суб’єктивні обов’язки.


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)