Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=автохтонність<.>
Загальна кількість знайдених документів : 2
Показані документи с 1 за 2
1.


    Кравчук, Надія.
    Історія заселення Підляшшя та його етнографічно-історичні межі / Н. Кравчук // Історія в рідній школі : наук.-метод. журн. - 2014. - № 1. - С. 38-42 ; Історія в рідній школі. - 2014. - № 2. - С. 35-42
Рубрики: Історія України--історична регіоналістика
Кл.слова (ненормовані):
автохтонність -- підляські терени
Анотація: Мова йде про історію заселення підляських теренів. Периферійне розташування Підляшшя, а також його тривале перебування у складі різних державних утворень сприяло стиранню яскравих регіональних особливостей фольклору та етнографії, асимілятивним процесам та симбіозу на цій території різних національних традицій. Тим-то специфіку фольклору регіону детермінували не тільки історичні, а й ще доісторичні процеси.

І060/2014/1 : Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

І060/2014/2 : Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Чекаленко, Л.
    Закордонні українці: автохтонність як джерело збереження ідентичності [Текст] / Л. Чекаленко // Народна творчість та етнологія. - 2020. - N 1(січень-лютий). - С. 5-13
Рубрики: Національні меншини--Національна ідентичність
Кл.слова (ненормовані):
автохтонність національних меншин
Анотація: Мета статті полягає в науковій апробації нового підходу в дослідженні такого явища, як автохтонність національних меншин, а саме, вплив автохтонності на збереження національної ідентичності. Саме автохтонність національних меншин зберігає їх ідентичність, надає можливість протистояти асиміляційним тенетам.
При тому, як доводить практика, не всім національним меншинам вдалося зберегти власну ідентичність. Постає питання: чому деякі відстояли власну ідентичність, незважаючи на тиск владних структур титульної нації, а інші не досягли такого стану? Як свідчать історичні дані, збереження ідентичності є характерним для тих національних меншин, які мають або мали власну автохтонність. Саме такий стан зберігся в історичній пам'яті поколінь.
Задля дослідження зазначеної проблеми авторка проаналізувала теоретичне підгрунтя асиміляції національних меншин, запропоноване європейськими та американськими науковцями і запроваджене владними структурами деяких держав. За основу як приклад було взято асиміляційну схему щодо національних меншин, зокрема українців, запроваджену владними структурами Республіки Польща в міжвоєнний період. Розроблена, відповідно, польськими науковцями й політиками (Р. Дмовським, С. Стемповським, Ю. Ожеховським). Асиміляційна схема реалізувалася через осадництво, утраквізацію та конфесійний чинник.
Тема, що розглядається, на наш погляд, є вкрай важливою для майбутнього розвитку європейської спільноти у зв'язку з колапсом сучасної європейської міграційної політики адаптації титульних націй до прибулих іноцивілізаційних мігрантів.


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)