Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Юридична наука<.>
Загальна кількість знайдених документів : 8
Показані документи с 1 за 8
1.


    Пухтецька, А.
    Принцип верховенства права: сучасні європейські доктрини як орієнтир для реформування національного законодавства [Текст] / А. Пухтецька // Вісник Національної академії наук України. - 2010. - № 3. - С. 33-43. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Верховенство права--Конституційне право
   Адміністративне законодавство

Кл.слова (ненормовані):
Юридична наука -- Адміністративне законодавство -- Конвекція про захист прав і свобод людини -- Європейський суд з прав людини
Анотація: Автор статті розглядає еволюцію наукових поглядів впливу глобалізаційних, міжнародних та європейських інтеграційних процесів. Формування європейського адміністративного простору і запровадження оновлених доктринальних засад розуміння принципу верховентства права в сучасній західній юридичній науці зумовлюють нагальну потребу в удосконаленні адміністративного законодавства України, для якого характерна недостатня конкретизація змісту принципу верховентства права. Врахування тенденцій і вимог нового праворозуміння вітчизняного законодавства прискорить його адаптацію до європейських принципів адміністративного права.


Знайти схожі

2.


    Міхневич, Людмила.
    Кафедра «проблеми сучасного права»: досвід організації юридичної науки ранньої радянської доби [Текст] / Людмила Міхневич // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 5. - С. 102-107. - Бібліогр. в кінці ст.
Кл.слова (ненормовані):
юридична наука -- науково-дослідна робота -- аспірантура
Анотація: На основі архівних матеріалів здійснено аналіз організації та діяльності науково-дослідної кафедри «Проблеми сучасного права» юридичного факультету Харківського інституту народного господарства, встановлено структуру кафедри, персональний склад, діяльність аспірантури, провідні напрями науково-дослідної роботи, а також певні творчі результати провідних учених.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Рабінович, Петро Мойсейович.
    Видатний вітчизняний теоретик права (до 110-річчя від дня народження професора П. О. Недбайла) [Текст] / Петро Мойсейович Рабінович // Вісник Національної академії правових наук України. - 2017. - № 2. - С. 8-14
Рубрики: Правознавці українські
   Права людини--Міжнародний захист

Кл.слова (ненормовані):
теорія держави і права -- юридична наука -- законність -- норми права -- тлумачення правових норм
Анотація: Статтю присвячено пам’яті видатного вітчизняного вченого у галузі загальної теорії права - доктора юридичних наук, члена-кореспондента Академії наук УРСР, професора Львівського і Київського державних університетів Петра Омеляновичв Недбайла. У ній охарактеризовано його вагомий внесок у розвиток наукових знань про законність, юридичні норми, їх застосування та тлумачення, про предмет загальної теорії держави і права, її місце та роль у системі юридичних наук, а також у становленні вітчизняної загальної теорії прав людини й практику їх міжнародного захисту.


Дод.точки доступу:
Недбайло, Петро Омелянович \про нього\
Є примірники у відділах:
(28.09.2017р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

4.


    Соснін, О. В.
    Юридична освіта: проблеми формування системи [Текст] / О. В. Соснін // Юридична Україна. - 2017. - № 5/6. - С. 116-122. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Юридична освіта--Система освіти
Кл.слова (ненормовані):
юридична наука -- науково-освітнє середовище -- суспільство знань -- інформаційно-комунікаційні технології -- транснаціональні соціальні зв’язки
Анотація: На тлі феноменального зростання, обсягів накопичення і обробки інформації (даних) за допомогою ІКТ політико-правова науково-освітня діяльність стає напрочуд стрімкою, і це впливає на розвиток суспільства в цілому, змушуючи еволюціонувати саму ідеологію інформаційного суспільства — вона трансформується в ідеологію «суспільства знань». В його основі поки що лежать не до кінця зрозумілі юридичною наукою ідеї продукування і споживання знань, у тому числі проблеми їх трансферу, підтримки і стимулювання інтелектуальної діяльності людей. Ключовим у цій сфері є постійно зростаючі вимоги до підготовки фахівців — юристів, яким належить їх окреслити і забезпечити алгоритми науково-освітньої діяльності з урахуванням вимог безпекового сектору розвитку країни.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Соснін, О. В.
    Безпекові проблеми інформаційно-комунікаційної діяльності: теоретико правові та праксеологічні аспекти [Текст] / О. В. Соснін, В. В. Повидиш // Юридична Україна. - 2017. - № 7/8. - С. 60-66. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інформаційна безпека--Теоретико-правові аспекти
Кл.слова (ненормовані):
інформаційно-комунікаційна діяльність -- інформаційне суспільство -- штучний інтелект -- юридична наука -- адміністративно-правове регулювання
Анотація: Актуальність теми дослідження полягає в тому, що в конфронтації з сучасним світом інформація стала ознакою основної складової успіху в будь-якій галузі. В повному суперечностей сучасному світі було й існує багато конфліктів, пов’язаних з інформаційною та комунікаційною діяльністю. Виявлення проблем її безпеки зростає у зв’язку із розвитком інформаційно-комунікаційних технологій і появою штучного інтелекту, що стає одним із ключових місць у системі забезпечення усіх без винятку життєво важливих інтересів країн. Все це змушує встановлювати більш досконалі норми права, які виникають при зборі, опрацюванні, накопиченні, зберіганні, вилученні, передачі, розподілі та споживанні інформації, особливо за допомогою комп’ютеризованих засобів зв’язку та інструментів штучного інтелекту. Розробка нових науково-методологічних підходів до формування нових адміністративно-правових засад безпеки в сфері обігу інформації та комунікації, пошук шляхів підвищення ефективності боротьби із загрозами, формування більш глибокої концепції української національної безпеки і, як наслідок, реформа сектора безпеки стає величезною турботою юридичної науки.


Дод.точки доступу:
Повидиш, В. В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Шуляренко, Людмила.
    Розвиток наукової думки щодо правового статусу селян в Україні [Текст] / Людмила Шуляренко // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 6. - С. 83-87. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Селянство--Правовий статус--Наукові дослідження--Україна
Кл.слова (ненормовані):
юридична наука -- соціальний розвиток села
Анотація: У статті досліджується розвиток наукової думки щодо правового статусу селян в Україні. На підставі аналізу наукових праць виділено тенденції розвитку наукових досліджень в аграрному праві України. Зроблено висновок, що проблема правового статусу селян в Україні не отримала концептуального висвітлення в юридичній літературі.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Коба, Марія.
    Правова культура як предмет вивчення теоретико-правовою наукою [Текст] / Марія Коба // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 4. - С. 178-182. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Правова культура--Теоретико-правовий аналіз
Кл.слова (ненормовані):
юридична наука -- компетентно-правова культура -- правова культура військовослужбовців
Анотація: Стаття присвячена аналізу історії та сучасного стану вивчення теоретико-правовою наукою правової культури, визначенню основних тенденцій у сучасному теоретичному пізнанні зазначеного предмета, обґрунтуванню необхідності застосування комплексного підходу до розуміння правової культури та визначенню найбільш перспективних напрямів майбутніх досліджень.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Соснін, О. В.
    Розуміння інформації в структурі юридичної науки [Текст] / О. В. Соснін, С. Г. Гордієнко // Юридична Україна. - 2019. - № 8. - С. 17-28. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Правознавство--Інформаційне забезпечення
Кл.слова (ненормовані):
інформаційно-комунікаційні технології -- інформаційно-комунікаційна безпека -- інформаційний простір -- інформаційно-комунікаційна діяльність -- законодавство -- наукова та освітня політика -- юридична наука
Анотація: Сучасний етап розвитку України і світового суспільства характеризується інтеграційними процесами в сфері економіки, політики, науки, освіти, культури, на тлі використання цифрових інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ). Вони формують глобальний інформаційно-комунікаційний простір і нові суспільно-політичні реалії у всіх соціально значимих сферах життя, являючись конструктивно-технологічною основою небаченої досі взаємодії країн і народів через Internet і online-системи.


Дод.точки доступу:
Гордієнко, С. Г.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)