Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Цифровізація<.>
Загальна кількість знайдених документів : 76
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Онищенко, Олексій.
    Проблеми адаптації бібліотек до умов цифрової культури [Текст] / О. Онищенко // Бібліотечний вісник : науково-теоретичний та практичний журнал. - 2015. - N 6. - С. 3-7 . - ISSN 1029-7200
Рубрики: Бібліотечна справа
Кл.слова (ненормовані):
бібліотека -- цифрова культура -- бібліотека в інформаційному середовищі -- цифровізація бібліотечної справи -- мультисервісність бібліотек -- інформаційна грамотність бібліотекаря
Анотація: Порушено низку актуальних проблем розвитку вітчизняної бібліотечної галузі в умовах інформаційної революції, формування суспільства знань, становлення цифрової культури.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Чекіна, В. Д.
    Смарт-промисловість і податки: точки дотику [Текст] / В. Д. Чекіна // Фінанси України. - 2017. - № 11. - С. 89-109. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Податкова система-- Смарт-промисловість--Цифровізація--Україна
Анотація: З метою вдосконалення податкової політики України досліджено економічні трансформації в результаті розвитку новітніх технологій смарт-промисловості. Виявлено наслідки цих змін для податкової сфери та окреслено ймовірні напрями модернізації податкової системи в майбутньому.


Знайти схожі

3.


    Вінник, О. М.
    Цифровізація економіки: проблеми нормативно-правового забезпечення [Текст] / О. М. Вінник // Юридична Україна. - 2018. - № 1/2. - С. 43-51
Рубрики: Господарська діяльність--Цифрове забезпечення--Нормативно-правове регулювання--Проблеми--Україна
Кл.слова (ненормовані):
цифрова економіка -- вдосконалення законодавства -- кодекс/закон цифрової економіки
Анотація: Стаття присвячена проблемам, нормативно-правового регулювання відносин щодо цифрового забезпечення сфери господарювання з метою формування соціально спрямованої цифрової економіки, що ґрунтується на інформаційно-комунікаційних технологіях. Визначаються складові такої економіки, основні тенденції правового регулювання відносин, що виникають за- неї. Систематизуються акти українського законодавства, що регулюють відносини у сфері цифрової економіки, з поділом їх на групи. До першої групи включено акти, спеціально присвячені інформаційним відносинам (закони «Про інформацію», «Про телекомуніка¬ції», «Про доступ до публічної інформації», «Про електронні документи та електрон ний документообіг», «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України» та ін.), до другої — акти, спеціально присвячені відносинам цифрової економіки (закони «Про електронну комерцію», «Про електронні довірчі послуги», низка підзаконних актів), а третю, найбільш численну групу, складають акти (насамперед, кодекси), що регулю¬ють певний вид відносин — цивільних, господарських, процесуальних та ін., та міс¬тять окремі положення щодо використання в цих відносинах цифрових технологій. Згідно з Концепцією розвитку цифрової економіки та суспільства України на 2018— 2020 рр. планується прийняття нових актів з низки питань цифрового забезпечення сфери господарювання. У такій складній системі актів законодавства, доволі непросто орієнтуватися не лише її учасникам, а й професійним юристам. Крім того, відсутня уніфікація правових термінів, що характеризують відносини цифрової економіки, зміст деяких понять (зокрема, електронного бізнесу) не визначений, мають місце істотні прогалини щодо правового становища окремих категорій суб’єктів (зокрема, уповноважених здійснюва¬ти управлінські функції у сфері цифрової економіки) та ін. Зазначені обставини обумовлюють необхідність комплексного врегулювання відносин такої економіки на рівні акта вищої юридичної сили (кодексу чи закону про цифрову економіку), прийняття якого дозволило б забезпечити вдосконалення правового регулювання відносин у цій новій сфері і, відповідно, сприяти цивілізованому її розвиткові.

Є примірники у відділах:
ВЗБФ (03.07.2018р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

4.


    Куйбіда, В. С.
    Цифрове врядування в Україні: базові дефініції понятійно-категоріального апарату [Текст] / В. С. Куйбіда, О. В. Карпенко, В. В. Наместнік // Вісник Національної академії державного управління при Президентові України : науковий журнал. - 2018. - N 1. - С. 5-10. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цифровізація--Цифрове врядування--Цифрові технології--Цифрові стратегії--Україна
Анотація: У статті сформульовано базові дефініції понятійно-категоріального апарату сфери цифрового врядування в Україні.


Дод.точки доступу:
Карпенко, О.В.; Наместнік, В.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Наторіна, Альона.
    Маркери цифровізації взаємодії з клієнтом [Текст] / Альона О. Наторіна // Актуальні проблеми економіки. - 2018. - № 3. - С. 79-85. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цифровізація--Взаємодія з клієнтом
Анотація: У статті досліджено та визначено ключове значення взаємодії з клієнтами в онлайн- та оффлайн діяльності підприємства. Ідентифіковано пріоритетну роль цифровізації взаємодії з клієнтами з огляду на її компліментарний вплив на діяльність підприємства. Запропоновано та обгрунтовано маркери цифровізації взаємодії з клієнтами, що забезпечать стабільне та стійке функціонування підприємства на ринку.


Знайти схожі

6.


    Дульська, І. В.
    Бюджетне забезпечення цифровізації у рамках е-урядування в Україні [Текст] / Дульська І. В. // Економіка і прогнозування. - 2019. - № 1. - С. 51-69. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цифровізація--Бюджетне забезпечення--Україна
Анотація: Оцінюється ступінь пріоритетності та прозорості бюджетного фінансування заходів із впровадження е-урядування в Україні за різними рівнями і напрямами (загальнодержавний, регіональний, галузевий) та шукаються прогалини організаційно-інституційного забезпечення державою впровадження е-урядування на рівні держави, регіонів і розроблюються пропозиції щодо їх усунення.


Знайти схожі

7.


    Руденко, М. В.
    Цифровізація економіки: нові можливості та перспективи [Текст] / М. В. Руденко // Економіка та держава. - 2018. - № 11. - С. 61-65 : табл. - Бібліогр. с. 65 (14 назв)
Рубрики: Економіка--Інформаційні технології--Україна
Анотація: У статті досліджено багатогранність та багатоаспектність визначення категорії "цифровізація" та надано авторське трактування наведеного поняття. Окреслено основні принципи цифровізації (закони, положення та рушійні сили просування інформаційно-комунікаційних технологій у повсякденне життя держави, підприємств та соціуму). Обгрунтовано, що процес цифровізації не є самоціллю підприємства, регіону чи держави, а виступає лише інструментом досягнення мети сталого розвитку. Проаналізовано можливості отримання позитивного ефекту від цифровізації для вітчизняної економіки з позицій трьох основних суб'єктів — держави, підприємств та суспільства. Виявлено, що досягнення позитивного ефекту від цифровізації на рівні держави вимагає інституціонального втручання влади у процеси формування необхідної нормативно-правової бази. Цифрова трансформація економіки державного управління відбувається переважно з використанням електронних каналів взаємодії, що дозволяє знизити трансакційні витрати. Обгрунтовано переваги цифровізації реального сектору економіки, оскільки посилюються конкурентні позиції вітчизняних підприємств за рахунок підвищення продуктивності праці, ефективності управління, прискореної автоматизації виробничих процесів, безпечності виробництва та підвищення привабливості вітчизняної економіки для інвестицій. У дослідженні також охарактеризовано переваги від цифровізації для суспільства та підкреслено, що кінцевими споживачами та користувачами цифрових продуктів і послуг виступає населення.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Гриценко, А. А.
    Цифровий розвиток: структура, капіталізація та соціалізація [Текст] / А. А. Гриценко // Економічна теорія. - 2018. - № 4. - С. 5-20. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Економіка--Структурна трансформація
   Цифрові технології--Економічні процеси

   Цифрова економіка--Суспільний розвиток--Україна

Кл.слова (ненормовані):
цифровий розвиток -- цифрові технології -- цифровізація -- капіталізація -- цифрова економіка -- соціалізація -- гібридний світ
Анотація: Показано, що цифровий розвиток є складовою більш загального процесу переходу від індустріально-ринкової до інформаційно-мережевої економіки і формування реконструктивного типу розвитку. Визначено сутність цифрової економіки як системи економічних відносин з приводу виробництва, розподілу, обміну і споживання благ на основі застосування цифрових технологій, що базуються на дискретній кодовій системі обробки і передачі інформації. Розвиток цифрових технологій формує цілий світ віртуального, що існує поряд і у взаємозв’язку з реальним, внаслідок чого світ стає гібридним. Показано суперечливий взаємозв’язок між цифровізацією, капіталізацією і соціалізацією та з’ясовано виклики суспільству, що виникають у процесі цифрового розвитку.


Знайти схожі

9.


    Лозова, Т. І.
    Цифровізація проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна: земельних ділянок, розташованих на них будівель, споруд та передавальних пристроїв [Электронный ресурс] / Т. І. Лозова, Г. Ю. Олійник, О. А. Олійник. - Електрон. журн. // Економіка та держава. - 2019. - № 1. - С. 4-9 : табл. - Бібліогр. с. 9 (12 назв)
Рубрики: Нерухомість--Інвентарізація
Анотація: Статтю присвячено новому методичному підходу розробки окремого елемента цифрової економіки галузі (компанії) — "аналоговому доповненню-правилу" цифровізації системи проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна. Важливою складовою розвитку цифрової економіки є формування її складових у стратегічно важливих галузях, їх компаніях і підприємствах. Процедура проведення інвентаризації всіх статей балансу по кожному підприємству провадиться обов'язково щорічно і результати її є важливим економічним показником, який відображається у фінансовій звітності. Ці процеси повинні бути проведені за єдиною методологією. Саме в цій статті розкрито методологію, надано її сутність та особливості формування окремого "аналогового доповнення-правила" як складової важливої системи формування цифрової економіки компанії, підприємства, галузі. В цих правилах передбачено проведення комплексу підготовчих робіт, навчання персоналу, створення цифрового робочого місця, розроблено єдину систему вхідних документів, які надаються з розробленої бази даних АС "Технічна інвентаризація". Ці матеріали є основою формування програмного комплексу "Нерухомість", який складається з цифрових автоматизованих процедур корпоративного обліку і управління нерухомим майном. Програмний комплекс "Нерухомість" проводить автоматизацію процедур інвентаризації, постановки на кадастровий облік та формує систему реєстрації прав на об'єкти нерухомого майна. Програмний комплекс "Нерухомість" реалізовано як модульну галузеву розподілену за юридичними особами систему, яка забезпечує колективну роботу персоналу. Така система цифровізації проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна пройшла апробацію в галузі зв'язку-АТ "Укртелеком" і з невеликою доробкою її впроваджено на підприємствах залізничного транспорту — "Укрзалізниці".

Перейти к внешнему ресурсу: Лозова, Т.І.

Дод.точки доступу:
Олійник, Г.Ю.; Олійник, О.А.

Знайти схожі

10.


    Литвинова, С. Г.
    Інформатизація і цифровізація загальної середньої освіти: ініціативи й освітнє впровадження [Текст] / С. Г. Литвинова // Педагогіка і психологія. - 2019. - № 2. - С. 22-29. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Загальна середня освіта--Інформатизація--Цифровізація--Всеукраїнські проекти--Україна
Анотація: У статті узагальнюються ініціативи й результати інформатизації й цифровізації закладів загальної середньої освіти в рамках освітніх проектів всеукраїнського рівня.


Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)