Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Фітотехнології<.>
Загальна кількість знайдених документів : 3
Показані документи с 1 за 3
1.


    Моклячук, Л. І.
    Фітотехнології для управління грунтами, забрудненими стійкими пестицидами [Текст] / Л.І. Моклячук, І. М. Городиська // Екологічний вісник. - 2016. - № 5. - С. 27-28
Рубрики: Ґрунтознавство
   Ґрунти--Очищення--Екотехнології

Анотація: У статті зазначено необхідність застосувати ресурсоощадні підходи для збереження сільгоспугідь, які зменшують ризик деградації ґрунтів. Очищення ґрунтів від пестицидів є досить складним процесом, що зумовлено великою різноманітністю типів ґрунтів та концентрації пестицидів у них. З широкого набору забруднювачів стійкі органічні забруднювачі викликають особливе занепокоєння через надзвичайно шкідливий вплив їх на здоров'я людей. В Україні біологічний спосіб відновлення антропогенно порушених екосистем є найекономічнішим та найбезпечнішим. Застосування методу фітотехнологій може дати можливість не лише зменшити забруднення довкілля стійкими органічними ксенобіотиками, а й повернути рекультивовані землі в систему землекористування.


Дод.точки доступу:
Городиська, І.М.

Знайти схожі

2.


    Рахметов, Джамал Бахлулович.
    Науково-інноваційний потенціал мобілізації та використання нових рослинних ресурсів [Текст] : за матеріалами наукової доповіді на засіданні Президії НАН України 23 листопада 2016 року / Джамал Бахлулович Рахметов // Вісник Національної академії наук України. - 2017. - № 1. - С. 73-81 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кліматологія--Глобальні зміни
   Рослинні ресурси--Загальна характеристика--Україна

   Біорізноманіття--Дослідження--Україна

Кл.слова (ненормовані):
нові рослинні ресурси -- мобілізація -- високоадаптивні культури та сорти -- сучасні фітотехнології -- ефективне використання
Анотація: У доповіді наведено результати досліджень щодо розроблення фундаментальних і прикладних основ інтродукції, акліматизації, селекції, біотехнології мобілізації та використання нових рослинних ресурсів, а також впровадження сучасних розробок з фітотехнологій у практику для поліпшення якості життя в Україні. У Національному ботанічному саду ім. М.М. Гришка НАН України створено унікальні колекції корисних рослин (близько 2 тис. назв), які включено до Державного реєстру наукових об’єктів, що становлять національне надбання, виведено 92 сорти нових та малопоширених культур, розроблено майже 50 технологій використання нових рослинних ресурсів для виробництва альтернативних видів палива, високовітамінних та білкових харчових продуктів і кормів, лікарських та ароматичних фітозасобів, зелених добрив, целюлозно-паперової продукції тощо.


Знайти схожі

3.


    Лапань, О. В.
    Біоплато для очищення водних об'єктів від важких металів [Текст] / О. В. Лапань, О. М. Міхєєв // Доповіді Національної академії наук України. - 2019. - № 9. - С. 77-81. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Санітарна техніка--Стічні води--Біологічна обробка
Кл.слова (ненормовані):
фіторемедіація -- Фітотехнології -- Сорбція -- Кадмій -- Цинк -- Хром
Анотація: Розроблено мобільну конструкцію біоплато, де як біотичний компонент використовуються вищі наземні рослини. Показано ефективність запропонованої гідрофітної споруди.


Дод.точки доступу:
Міхєєв, О. М.

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)