Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Фулерени<.>
Загальна кількість знайдених документів : 4
Показані документи с 1 за 4
1.


    Ульберг, З.
    Нанотехнології в медицині: роль колоїднохімічних процесів [Текст] / З. Ульберг, Т. Грузіна, О. Карпов // Вісник Національної академії наук України. - 2008. - № 8. - С. 28-41. - Бібліогр. : с.40-41 (38 назв.).
Рубрики: Молекулярна біологія--Дослідження--Мікроорганізми
   Біотехнології--Наукові дослідження

   Біохімія--Дослідження--Бактерії

Кл.слова (ненормовані):
Біофармація -- Нанобіотехнології -- Квантові порошинки -- Нанотрубки -- Наночастинки -- Молекулярна адреса -- Ліпосоми -- Фулерени -- Мушлі
Анотація: У статті запропоновано огляд сучасного стану розвитку напрямів нанонауки, нанотехнологій і процесів, пов'язаних із біотехнологією та медициною. Проаналізовано колоїднохімічні аспекти загальної проблеми модифікування наноразмірних частинок біополімерами та поверхноактивними речовинами. Розглянуто різні види наноматеріалів і їх використання в медицині. Осмислено проблему загрози, що виникає внаслідок впливу наноматеріалів на здоров'я людей та довкілля.


Дод.точки доступу:
Грузіна, Т.; Карпов, О.

Знайти схожі

2.


    Осава, Ейджі.
    Погляд на найкрасивішу молекулу С60 через чверть століття після відкриття [Text] / Ейджі Осава // Вісник Національної академії наук України. - 2012. - № 9. - С. 30-37 : фот.цв. - Текст англ. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Хімія--Фулерени
   Неорганічна хімія--Сполуки вуглецю

   Фізична хімія--Нанотрубки

Кл.слова (ненормовані):
бакмінстерфулерен -- механізм утворення -- діадна електронна ситема -- полірувальний фулеренол -- еліксир життя
Анотація: З нагоди срібної річниці з часу відкриття фулеренів коротко проаналізовано нинішню ситуацію з їх дослідженням. С60 розглянуто в трьох різних аспектах - молекула, тверде тіло та наночастинка. Нині найактивніше досліджують хімію С60. У статті розглянуто деякі з нещодавніх результатів у цій галузі. Хоча за своїми характеристиками С60 ближчий до молекул, ніж до найдрібніших наночастинок, його застосування в нанотехнологіях, схоже, таїть у собі великі перспективи.


Знайти схожі

3.


    Чекман, І. С.
    Річард Смоллі і знамениті "десять вересневих днів" [Текст] / І. С. Чекман // Вісник Національної академії наук України. - 2012. - № 9. - С. 39-45 : фот.
Рубрики: Хімія--Фулерени
   Вчені--Хіміки--Сполучені Штати Америки

Анотація: У вересні цього року виповнюється 27 років, як було відкрито фулерен - нову сфероподібну форму вуглецю. Ця подія буквально приголомшила вчених, які на той час вважали, що про елементарний вуглець їм відомо практично все. Ще в 1971 р. можливість існування молекули фулерену була передбачена япон. ученим Е. Осавою, за два роки радянські хімки-теоретики Д. А. Бочвар і О. Г. Гальперн квантово-хімічними розрахунками підтвердили стабільність молекули С60, і лише у 1985 р. Р. Смоллі, Р. Керл та Г. Крото експериментально отримали кластери із 60 атомів вуглецю в стійкій формі, яку вони пояснили структурою молекули у вигляді футбольного м'яча. Натхненнику цього відкриття, видатному вченому, нобел. лауреату, активному популяризатору нанотехнологій Річарду Смоллі присвячено цей матеріал.


Дод.точки доступу:
Смоллі, Річард \про нього\

Знайти схожі

4.


    Чекман, Іван Сергійович.
    Нанокарбон: фармакологічні та токсичні властивості [Текст] / Іван Сергійович Чекман, Надія Олександрівна Горчакова, Костянтин Борисович Раслін // Вісник Національної академії наук України. - 2015. - № 7. - С. 41-52. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фармакологія--Нанотехнології
Кл.слова (ненормовані):
нанокарбон -- графен -- фулерени -- карбонові нанотрубки -- анокомпозити карбону з металами -- токсичність нанокарбонових сполук
Анотація: У статті наведено перелік деяких різновидів алотропних модифікацій вуглецю, проаналізовано їх характеристики і властивості. Узагальнено відомості про раціональне використання нанокарбонових структур у науці й техніці. Викладено історію їх відкриття і перспективні шляхи подальшого розвитку. Особливу увагу приділено біомедичному застосуванню нанокарбонових сполук та обґрунтовано необхідність евалюації їх токсичного впливу на живі системи.


Дод.точки доступу:
Горчакова, Надія Олександрівна; Раслін, Костянтин Борисович

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)