Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Урбанізм<.>
Загальна кількість знайдених документів : 8
Показані документи с 1 за 8
1.


    Салига, Тарас.
    Поет Василь Хмелюк: шукання стилю [Текст] / Т. Салига // Слово і час. - 2008. - № 10. - С. 68-74. - Бібліогр.: 5 назв.
Рубрики: Українська література--Поезія, 20 ст.
   Поети українські--Життя і творчість

Кл.слова (ненормовані):
Поетика -- Модернізм -- Футуризм -- Сюрреалізм -- Експрезіонізм -- Європеїзація -- Еротика -- Урбанізм
Анотація: У статті аналізується творчість Василя Хмелюка - одного з маловідомих поетів "празької школи". Автор розглядає її на тлі тогочасного галицького та українського еміграційного літпроцесу. Робить він екскурс і в підрадянську поезію. Особливу увагу Т. Салига приділяє формальним модерним пошукам В. Хмелюка, зокрема культивуванню в його художній практиці поетики футуризму, сюрреалізму та експресіонізму.


Дод.точки доступу:
Хмелюк, Василь Михайлович (укр. маляр-постімпресіоніст і поет ; 1903-1986) \про нього\

Знайти схожі

2.


    Мовчан, Раїса.
    "Кобзар на мотоциклі", або Урбанізм української модерністської прози 1920-х років [Текст] / Р. Мовчан // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2009. - № 1. - С. 84-102. - Бібліогр.: 30 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Література українська--Література 1920-х років
   Літературознавство--Теорія літератури--Модернізм

Кл.слова (ненормовані):
урбанізм -- образ міста -- письменники-модерністи -- містицим
Анотація: В статті висвітлено творчість письменників-модерністів; розкрито роль урбанізму у українському літературному процесі 1920-х років, що сприяло інтенційній спроможності українських прозаїків витворити власний модерністський романний дискурс.


Дод.точки доступу:
Михайличенко, Г.; Хвильовий, Микола (укр. прозаїк, поет, публіцист, один з основоположників поревол. укр. прози ; 1893-1933) \про твір\; Поліщук, К.; Копиленко, О.; Шкурупій, Георгій Данилович (укр. поет "розстріляного відрождення" ; 20.04.1903 - 8.12.1937); Підмогильний, Валер'ян Петрович (укр. письм., пер., чл. літ. групи МАРС, прозаїк укр. «розстріляного відродження». Жертва сталін. репресій ; 1901-1937) \про твір\; Вражливий, В.; Галич, М.
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

3.


    Шпак, Юлія.
    Урбанізм [Текст] / Юлія Шпак // Дніпро. - 2014. - № 8. - С. 122-126 : іл.
Рубрики: Стилі і напрями літератури--Урбанізм
Анотація: Урбанізм (від лат. Urbs - місто) - напрям в літературі, архітектурі, живописі, музиці тощо, назва якого говорить сама за себе - "міський".

Є примірники у відділах: всього 1 : СЖП (1)
Вільні: СЖП (1)

Знайти схожі

4.


    Левицький, В'ячеслав.
    Наснага та моторошність "іного краю": урбанізм у літературних творах Тараса Шевченка [Текст] / В'ячеслав Левицький // Слово і час. - 2015. - № 3. - С. 28-35. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 19 ст.
   Українська література--Поезія--Проза

Кл.слова (ненормовані):
образ -- міф -- сюжет -- повість -- поема
Анотація: У статті висвітлено особливості уявлення Т. Шевченка про місто. Такий складник його загальної поетики простору потрактовано з позицій структуралізму.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (укр. поет, письм., худож., громад. і політ. діяч ; 1814-1861) \про твір\

Знайти схожі

5.


    Дронова, О. Л.
    Новий урбанізм: у пошуках виходу з урбаністичного колапсу [Текст] / О. Л. Дронова // Український географічний журнал. - 2015. - № 3. - С. 33-41 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економічна географія--Географія міст--Урбанізація
Анотація: У статті досліджено роль міських поселень у системі розселення, як місць концентрації населення та виробництва. Привабливою є ідея створення й функціонування міст, зручних для життя, незалежно від її соціально-економічного статусу та фізичного стану. Така ідея може реалізуватися через новий урбанізм, що є соціально-орієнтованою течією у конструюванні міст, яка акцентує увагу на питаннях якості життя в міському середовищі.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Баган, Олег.
    Загадки топосу і націософські інтенції в романі Івана Франка "Перехресні стежки" [Текст] : до проблеми літературної географії твору / Олег Баган // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2016. - № 7/8. - С. 45-50. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Художній текст--Аналіз
Кл.слова (ненормовані):
місто -- урбанізм -- провінційність -- автобіографічність -- націософія
Анотація: Досліджується питання, як реальне місто послужило прообразом для створення урбаністичної топоетики в романі "Перехресні стежки" (1900) І. Франка. Автор на підставі уважного прочитання художніх описів твору, історичних реалій, географічного ландшафту доводить, що письменник змалював саме Дрогобич, який був йому добре знайомий із дитинства. Окрема увага звертається на націософські роздуми І. Франка.


Дод.точки доступу:
Франко, Іван Якович (1856-1916 ) \про твір\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Дронова, О. Л.
    Розумне зростання та новий урбанізм: міський розвиток в умовах "заповненого світу" [Текст] / О. Л. Дронова // Бібліотека всеукраїнської екологічної ліги. - 2018. - № 12: Збалансовані міста. - С. 8-12. - Бібліогр. в кінці ст. . - Серія "Збалансований розвиток"
Рубрики: Міський розвиток--Урбанізм--Зростання


Знайти схожі

8.


    Дронова, Олена.
    Розумне зростання та новий урбанізм: міський розвиток в умовах «заповненого світу» [Текст] / О. Дронова // Екологічний вісник. - 2018. - № 5. - С. 23-24. - Бібліогр. с. 24 (8 нпзв)
Рубрики: Екологічна економіка
Анотація: Глобальний новий "зелений" курс, проголошений ООН у 2008 р., має на меті сприяти трансформації світової економіки, забезпечити збалансоване економічне зростання, зберігати і створювати "зелені" робочі місця та покінчити з крайніми формами бідності. Нині "зелене" зростання і "зелена" економіка є важливими інструментами впровадження концепції сталого розвитку. В багатьох країнах сформульовані засади і створені відповідні органи, завданням яких є інституціональна та економічна підтримка цього процесу.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)