Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Твердість<.>
Загальна кількість знайдених документів : 12
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-12 
1.


    Медведєв, В. В.
    Твердість грунту як критерій для обгрунтування технологій і технічних засобів з його обробітку [Текст] / В. В. Медведєв // Вісник аграрної науки. - 2010. - № 4. - С. 14-18. - Библиогр.: с. 18 (6 назв)
Рубрики: Грунтознавство--Обробіток грунтів--Родючість грунтів
Анотація: Узагальнено дані про твердість орних грунтів країни перед передпосівним і основним обробітками.Встановлено параметри твердості, за якими обробіток грунту можна мінімізувати.


Знайти схожі

2.


    Вакуленко, І. О.
    Оцінка характеру зміни твердості металу по поверхні кочення залізничних коліс після формування повзуна [Текст] / І.О. Вакуленко, В.Г. Анофрієв, Ю.Л. Надеждін // Залізничний транспорт України. - 2010. - № 2. - С. 3-5. - Библиогр.: с. 5 (4 назв.)
Рубрики: Твердість металу
   Колеса--Залізничні--Напруження

   Повзун

   Вуглецеві сталі

   Звукові коливання в металі

   Бандажі--Колісні

Анотація: Розкрито питання оптимального структурного стану металу залізничних коліс та бандажів при експлуатації залізничного транспорту.


Дод.точки доступу:
Анофрієв, В.Г.; Надеждін, Ю.Л.

Знайти схожі

3.
061
Ч-492


    Михайловська, Т. М. (Викладач ЧНУ).
    Попередження солеосадження на металевих поверхнях та їх корозійного зносу в системі гарячого водопостачання [Текст] / Т. М. Михайловська, Ю. В. Волощук // Науковий вісник Чернівецького університету : зб. наук. пр. - Чернівці : ЧНУ, 2010. - Вип. 526: Хімія. - С. 84-88. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Фізична хімія--Інгібітори
Кл.слова (ненормовані):
Солеосадження -- Корозія -- Твердість -- Лужність


Дод.точки доступу:
Волощук, Ю. В. (Викладач ЧНУ ); чернівецький автор, але не про Чернівці (Чернівецьку область)
Є примірники у відділах:
1 Інв.В 72610 - Б.ц. (вільний)

Знайти схожі

4.


    Голишев, Л. В.
    Визначення поправкового коефіцієнта до питомої витрати куль млина типу ШБМ, який враховує твердість металу куль [Текст] / Л. В. Голишев, Т. Ю. Кравець // Енергетика та електрифікація. - 2013. - № 3. - С. 20-23 : рис., табл. - Бібліогр.: с. 23
Рубрики: Теплова енергетика
Кл.слова (ненормовані):
розмелювання вугілля -- зношення металу -- вуглерозмельні млини
Анотація: Запропоновано розрахункове визначення поправкового коефіцієнта до питомої витрати куль, який враховує твердість металу куль, за відношенням нормованої до фактичної середньої твердості металу загартованого шару в одиницях вимірювання за методом Брінелля.


Дод.точки доступу:
Кравець, Т. Ю.
Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТН (1)
Вільні: ВДЕТН (1)

Знайти схожі

5.


    Джурка, Григорій.
    Надтверді матеріали [Текст] / Григорій Джурка, Інна Голінько // Біологія і хімія в рідній школі. - 2016. - № 1. - С. 16-18. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Хімія твердого тіла
Кл.слова (ненормовані):
Пірол -- Реній диборид -- Осмій диборид -- Гіпералмаз -- Поліацетилен -- Твердість -- Бор карбід -- Лонсдейліт
Анотація: У статті розглянуто історію відкриття надтвердих матеріалів, їх фізичні та хімічні властивості; проаналізовано деякі сполуки, які "конкурують" з алмазом, перспективи їх використання в промисловості.


Дод.точки доступу:
Голінько, Інна

Знайти схожі

6.


   
    Оптимізація складу та термообробки литих біосумісних сплавів Ti-18Nb-xSi [Текст] / О. М. Шевченко, Л. Д. Кулак, О. В. Дацкевич [та ін.] // Доповіді Національної академії наук України. - 2016. - № 2. - С. 62-68. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Металургія--Металофізика
   Біофізика

   Фармакологія--Медичні матеріали--Протезні матеріали

Кл.слова (ненормовані):
Твердість -- Мартенсит -- Силіцид -- Легування
Анотація: Досліджено литі сплави системи Ti-Nb-Si з вмістом кремнію до 2% у порівнянні з бінарним сплавом Ti-1%Si. Вивчено вплив кремнію та температури гартування на структуру і твердість даних сплавів.


Дод.точки доступу:
Шевченко, О. М.; Кулак, Л. Д.; Дацкевич, О. В.; Кузьменко, М. М.; Хоменко, Г. Є.; Фірстов, С. О.

Знайти схожі

7.


    Воловець, Левко.
    З вірою та любов'ю [Текст] : [поезії] / Левко Воловець // Дзвін. - 2016. - № 9/10. - С. 136-139. - Зміст: На прю ; Твердість ; Пам'ятаймо ; У вирі ; Прохання ; У колі спогадів ; Крізь пекло ; Із минулого в майбуття ; А буде так
Рубрики: Художня література--Поезії--Україна, 20-21 ст.


Знайти схожі

8.


    Жуков, О. В.
    Просторово-часові зміни твердості рекультоземів Нікопольського марганцево-рудного басейну [Текст] / О. В. Жуков, Г. О. Задорожна // Біологічні системи. - 2016. - Т. 8, вип. 1. - С. 127-137 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Грунтознавство--Грунтові дослідження
Кл.слова (ненормовані):
твердість грунту -- просторова неоднорідність -- будова грунту -- морфологічні елементи


Дод.точки доступу:
Задорожна, Г. О.

Знайти схожі

9.


   
    Влияние режимов наплавки порошковыми лентами на химический состав и твердость наплавленного металла [Текст] / А. П. Ворончук [и др.] // Автоматическая сварка. - 2018. - № 4. - С. 44-48. - Библиогр. с. 47 (8 назв.)
Рубрики: Наплавлення
Анотація: Вивчено вплив режимів наплавлення відкритою дугою порошковими стрічками різних типів на хімічний склад і твердість наплавленого металу. У якості об'єктів досліджень обрані порошкові стрічки ПЛ-АН 101 і ПЛ-АН 179, виготовлені на основі сталевої стрічки-оболонки, а також стрічка ПЛ-АН 111 на основі нікелевої оболонки. Наплавлення проводилося на апараті А-874Н з джерелом живлення ВДУ-1201 і приставкою АД-167 у широкому діапазоні режимів. Встановлено залежності зміни хімічного складу наплавленого металу від значення струму, напруги та швидкості наплавлення. При цьому зміна значень струму в діапазоні 600…1100 А мало відбивається на хімічному складі металу, наплавленого стрічками ПЛ-АН 101 і ПЛ-АН 111, а при наплавленні стрічкою ПЛ-АН 179 приводить до збільшення вмісту практично всіх легуючих елементів. Збільшення напруги і швидкості наплавлення приводить до зниження ступеня легування для всіх типів порошкових стрічок і відповідно до зниження твердості наплавленого металу, а збільшення струму - до її зростання.


Дод.точки доступу:
Ворончук, А.П. ; Жудра, А.П.; Петров, А.В.; Федосенко, В.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Гінзбург, Михайло.
    Як правильно називати показник : "Жорсткість води" чи "Твердість води"? [Текст] / Михайло Гінзбург // Біологія і хімія в рідній школі. - 2019. - № 5. - С. 44-46. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Хімія--Вода
Анотація: У статті автор пропонує розібратись з правильним поняттям про твердість води, зазирнувши у словники різних часів.


Знайти схожі

 1-10    11-12 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)