Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Право на життя<.>
Загальна кількість знайдених документів : 8
Показані документи с 1 за 8
1.


    Саченко, С.
    Виняткова міра покарання як головне обмеження права на життя [Текст] : (теоретико-правовий аспект) / С. Саченко // Право України. - 2005. - № 8. - С. 126-129. - Бібліогр.: 13 назв
Рубрики: Смертна кара в Україні
Кл.слова (ненормовані):
Право на життя
Анотація: Проблема смертної кари як спірне питання про право на життя, якому приділяється сьогодні найбільша увага юридичною наукою, релігією та мораллю і є актуальною у наші часи.


Знайти схожі

2.


    Зубрицький, Микола Івнович.
    Загальна характеристика появи та розвитку законодавства про злочини проти життя [Текст] / М. І. Зубрицький // Держава і право. - 2011. - Вип. 53. - С. 482-491. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Злочини проти особи--Історія--Київська Русь--Україна
   Правова держава--Громадянське суспільство--Україна

Кл.слова (ненормовані):
право на життя -- законодавство про злочини проти життя
Анотація: Розглядається питання загальної характеристики появи та розвитку законодавства про злочини проти життя.


Знайти схожі

3.


    Тюхтій, Наталія.
    Репродуктивні особисті немайнові права фізичних осіб / Наталія Тюхтій // Юридична Україна. - 2013. - № 6. - С. 70-75. - Бібліогр. в примітках
Рубрики: Цивільне право--Фізичні особи--Немайнові права--Репродуктивні права
Кл.слова (ненормовані):
репродуктивні права -- право на життя -- право на охорону здоров'я -- штучне переривання вагітності -- сурогатне материнство
Анотація: Подається визначення правової природи репродуктивних прав фізичних осіб. Визначено основні напрями розуміння їх місця в системі особистих немайнових прав фізичних осіб у сфері охорони здоров'я. Проаналізовано думки окремих вчених, що займаються проблематикою репродуктивних прав.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Богінич , Олег Леонідович.
    Право жити чи право бути народженою? (До питання про природне право дитини на життя) [Текст] / О. Л. Богінич , О. Л. Львова // Держава і право. - 2013. - Вип. 61. - С. 10-15. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Права людини--Захист прав--Конституційне право--Україна
Кл.слова (ненормовані):
права дитини -- право на життя -- природне право -- аборт
Анотація: Виходячи з природно-правового підходу здійснено аналіз права дитини на життя. Дослідження вітчизняного законодавства свідчить про суттєві прогалини щодо цієї проблеми.


Дод.точки доступу:
Львова, Олена Леонідівна

Знайти схожі

5.


    Завальнюк, В. В.
    Соціоцентрична парадигма права з позицій юридичної антропології [Текст] / В. В. Завальнюк // Митна справа. - 2013. - № 2. - С. 3-9. - Библиогр.: с. 9 (7 назв.)
Рубрики: Система прав людини--Юридична антропологія--Позиція
   Сучасна українська юриспруденція--Соціоцентрична парадигма

   Українське законодавство--Соматичні права людини

   Європейський Союз--Хартія основоположних прав

Кл.слова (ненормовані):
Еутаназія -- Права людського тіла -- Права пацієнта -- Право на життя
Анотація: Застосований антропологічний підхід до четвертого покоління прав людини. Зроблений висновок про необхідність віднесення соматичних прав до групи індивідуальних прав людини. Запропонована система соматичних прав людини в українському законодавстві.


Знайти схожі

6.


    Кудрявцева, Олена.
    Класифікація та систематизація конституційних прав і свобод дитини в Україні [Текст] / Олена Кудрявцева // Юридична Україна. - 2014. - № 2. - С. 47-51. - Бібліогр. в примітках: с. 51
Рубрики: Діти--Конституційні права--Класифікація та систематизація--Україна
Кл.слова (ненормовані):
права людини -- право на життя -- ім'я -- набуття громадянства -- вільне вираження думок
Анотація: У статті висвітлені питання класифікації та систематизації конституційних прав дитини в Україні. Автор обґрунтовує висновок про те, що система прав дитини є складовою системи прав людини. Законодавче унормування прав неповнолітньої людини необхідне для її існування, виховання і розвитку. Багато прав дитини збігаються з правами людини (право на життя, ім'я, набуття громадянства, вільне вираження думок та ін.).

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Рабінович, П.
    Права людини у сучасній православній інтерпретації (у світлі міжнародних стандартів) [Текст] / П. Рабінович, С. Цебенко // Вісник Національної академії правових наук України. - 2015. - № 2. - С. 7-16
Рубрики: Права людини --Міжнародні стандарти
   Православ'я--Права людини

Кл.слова (ненормовані):
гідність людини -- свобода людини -- право на життя -- право на свободу совісті -- свобода слова -- право на сворення сім’ї -- право на власність -- право на працю -- право на гідну оплату праці -- право на відпочинок
Анотація: Стаття присвячена дослідженню особливостей інтерпретації прав людини в сучасних доктринах православ’я в порівнянні з міжнародними стандартами цих прав . Такі особливості виокремлюються стосовно розуміння деяких прав людини (права на життя, на свободу совісті (на вибір світогляду), на свободу слова, на створення сім’ї, на власність, на працю, на гідну оплату праці, на відпочинок), згідно з положеннями, що містяться в сучасних джерелах соціальних доктрин православ’я. ЦІ положення порівнюються з міжнародними стандартами зазначених прав, у результаті виявляються їх однакові й відмітні риси.


Дод.точки доступу:
Цебенко, С.
Є примірники у відділах:
(12.10.2015р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

8.


    Усманов, Юрій Ільдарович.
    Проблема цільових убивств у міжнародному гуманітарному праві [Текст] / Юрій Ільдарович Усманов // Вісник Національної академії правових наук України. - 2018. - № 1. - С. 177-191. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Збройні конфлікти--Права людини--Зобов’язання держави
Кл.слова (ненормовані):
цільові вбивства -- цільові вбивства в МГП -- право на життя -- цільове вбивство в збройних конфліктах -- збройні конфлікти
Анотація: Стаття присвячена актуальній на сьогодні темі цільових убивств під час міжнародного та неміжнародного збройних конфліктів. З’ясовано, що значне поширення протягом останнього часу таких убивств неодмінно призводить до збільшення випадків незаконного позбавлення людини права на життя. Виняткова небезпечність та недостатня нормативна врегульованість цього питання зумовлює важливість даного наукового дослідження. У статті розкривається поняття «цільове вбивство», його ознаки та умови, за яких таке вбивство може вважатися законним під час збройних конфліктів. На прикладі Ізраїлю та США проаналізовані конкретні випадки застосування цільових убивств, досліджено можливу супутню шкоду та небезпеку, що виникає під час його реалізації, розглянуто політику держав стосовно цього питання та можливі альтернативи. Зроблено висновок, що хоча цільове вбивство значно мінімізує супутню шкоду, потенційне зловживання цим методом спричинює ряд його недоліків. З метою усунення цих недоліків і захисту права на життя людей під час збройних конфліктів були сформульовані правила, якими мають керуватися держави при застосуванні цільового вбивства.


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)