Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Політика коренізації<.>
Загальна кількість знайдених документів : 3
Показані документи с 1 за 3
1.


    Сергійчук, В. І.
    Українці Туркестану в 1917-1924 роках у документах центрального державного архіву Республіки Узбекистан [Текст] / В. І. Сергійчук // Народна творчість та етнологія. - 2016. - N 2(березень-квітень). - С. 17-33 : ілюстр. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Діаспора українська--Туркестан, 1917-1924 рр.
Кл.слова (ненормовані):
Українські переселенці в Туркестані -- Політика коренізації -- Українізація населених пунктів
Анотація: У статті йдеться про національне відродження українців Туркестану після Лютневої революції 1917 року, про спроби більшовицької влади, яка там утверджувалася, узяти під свій контроль цей процес, а також про намагання тамтешніх переселенців з України відкрити власні школи, робітничі клуби й організувати театральні колективи.


Знайти схожі

2.


    Соколов, Віктор.
    Діяльність Центральної польської державної бібліотеки у Києві (1925-1937) [Текст] / В. Соколов // Бібліотечний вісник : науково-теоретичний та практичний журнал. - 2020. - N 2. - С. 30-40 : табл. - Біблиогр. в кінці ст. . - ISSN 1029-7200
Рубрики: Історія бібліотечної справи
Кл.слова (ненормовані):
історія бібліотечної справи -- бібліотеки нацменшин -- Центральна польська державна бібліотека у Києві -- пересувні бібліотеки -- колективні абонементи -- політика коренізації
Анотація: Досліджено діяльність Центральної польської державної бібліотеки у Києві у 1925-1937 рр. Охарактеризовано головні напрями її культурно-просвітницької та бібліотечної роботи. Проаналізовано своєрідність її функціонування в умовах посилення ідеологізації та централізації радянської влади наприкінці 1920-х - у середині 1930-х рр. Висвітлено місце і роль Центральної польської державної бібліотеки у поширенні просвітництва та національної культури серед поляків, котрі мешкали в радянській Україні, у забезпеченні бібліотечною книгою польського населення Києва та інших регіонів республіки.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Маєвський, Олександ Олегович.
    Етнічні меншини України 20-30-х років ХХ століття в радянському інформаційному та візуальному просторі [Текст] : за матеріалами наукового повідомлення на засіданні Президії НАН України 23 грудня 2020 року / Олександ Олегович Маєвський // Вісник Національної академії наук України. - 2021. - № 1. - С. 62-71 : рис.
Рубрики: Етнічні меншини--Репресії, 20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
Україна -- етноменшини -- політика коренізації -- інформаційний простір -- візуальні засоби пропаганди -- репресії
Анотація: Крізь призму засобів інформаційного впливу розкрито зміст етнонаціональної політики більшовицького керівництва СРСР у 20-30-ті роки ХХ ст. Проаналізовано спрямування політики коренізації, формування національних адміністративно-територіальних утворень, політику у сфері культури та освіти нацменшин та їх ідеологічний супровід засобами візуальної пропаганди. Наголошено, що активізація життя етноменшин в Україні спричинила згортання коренізації та масові репресії проти їх активу.


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)