Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Національна академія наук України<.>
Загальна кількість знайдених документів : 4
Показані документи с 1 за 4
1.


    Шемшученко, Юрій Сергійович.
    Концептуальні засади вдосконалення правового регулювання діяльності Національної академії наук України [Текст] / Ю. С. Шемшученко, В. П. Нагребельний // Держава і право. - 2013. - Вип. 60. - С. 3-13. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Національна Академія Наук--Ювілеї
   Академії наук--Ювілеї--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Національна академія наук України -- правове регулювання -- правовий статус -- наукова діяльність
Анотація: Обгрунтовується необхідність при йняття спеціального закону про НАН України та викладаються його основні концептуальні положення.


Дод.точки доступу:
Нагребельний, Володимир Петрович

Знайти схожі

2.


    Клименко, Оксана
    Нормативно-правова база взаємодії бібліотек Національної академії наук України. Історія формування [Текст] / Оксана Клименко, Олена Сокур // Бібліотечний вісник : науково-теоретичний та практичний журнал. - 2019. - N 4. - С. 12-18. - Біблиогр. в кінці ст. . - ISSN 1029-7200
Рубрики: Бібліотека в правовому полі
Кл.слова (ненормовані):
Нормативно-правове забезпечення бібліотек -- Моделі взаємодії бібліотек -- Національна академія наук України
Анотація: У статті висвітлююється історія нормативно-правового забезпечення взаємодії бібліотек НАН України від становлення бібліотечної мережі до її функціонування як потужного наукового інформаційного ресурсу. Розкрито роль Інформаційно-бібліотечної ради та Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського щодо методичного супроводу діяльності бібліотек НАН України.


Дод.точки доступу:
Сокур, Олена
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Радченко, Анна Ігорівна.
    Видавничі проєкти НАН України: гендерний аспект авторства [Текст] / Анна Ігорівна Радченко, Тетяна Юріївна Сівова // Вісник Національної академії наук України. - 2020. - № 2. - С. 76-88 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Видавнича діяльність--Національна академія наук України
Кл.слова (ненормовані):
видавнича діяльність -- Національна академія наук України -- гендерні дослідження -- авторство
Анотація: Постійний моніторинг і вивчення видавничої діяльності та видавничої продукції Національної академії наук України у світлі загальносвітових тенденцій повсякчас спонукає до розгляду їх у зв’язку з актуальними питаннями розвитку суспільства. І хоча гендерні дослідження у найширшому розумінні не є новими у світі і тривають не одне десятиліття, в Україні вони мають поки що фрагментарний характер. Попри значні здобутки та глибоке опрацювання деяких найважливіших аспектів становлення гендерної рівності, питання залучення жінок до публікаційної діяльності досі не розглядалося. У пропонованій статті висвітлено склад і гендерний розподіл авторів книг, виданих у межах загальноакадемічних проєктів, як загалом, так і по секціях НАН України, які відповідають загальним науковим напрямам (фізико-технічні і математичні; хімічні і біологічні; суспільні і гуманітарні науки), та по відділеннях, що належать до цих секцій.


Дод.точки доступу:
Сівова, Тетяна Юріївна

Знайти схожі

4.


    Попович, Олександр Сергійович.
    «Патонівський маневр» в історії розвитку НАН України [Текст] / Олександр Сергійович Попович // Вісник Національної академії наук України. - 2020. - № 11. - С. 59-65 : рис. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Національна академія наук України--Історія розвитку
Кл.слова (ненормовані):
розвиток академічної науки -- Національна академія наук України -- академік Б.Є. Патон
Анотація: У статті висвітлено специфічні особливості розвитку НАН України, пов’язані з діяльністю Б.Є. Патона після обрання його президентом Академії. Показано, що реалізація проголошеного ним курсу на зміцнення зв’язків науки з виробництвом і прискорення практичного використання отриманих результатів досліджень та розробок у народному господарстві дала змогу практично подвоїти загальне фінансування Академії завдяки залученню коштів замовників. При цьому кардинально змінилася її структура: поряд з новими науковими інститутами з’явилися конструкторсько-технологічні бюро та дослідні заводи, створювалися потужні науково-технологічні комплекси та інженерні центри. Значно зміцнилася матеріально-технічна база наукових досліджень, було зведено два академмістечка, збудовано численні інститутські корпуси та великі обсяги житла для працівників Академії. Показово, що все це відбувалося в так званий «період стабілізації науки», коли переважна частина наукових центрів і філіалів АН СРСР та академій наук союзних республік не мала можливості так інтенсивно розвиватися. Така специфіка розвитку української Академії зумовлена ініціативою її президента академіка Б.Є. Патона та його наполегливістю у здійсненні цього курсу. У статті використано матеріали офіційної статистики, доповнені враженнями і спостереженнями автора, адже йому довелося спостерігати ці процеси як зсередини, працюючи в НАН України, так і ззовні, відвідуючи більшість наукових центрів та філіалів АН СРСР.


Дод.точки доступу:
Патон, Борис Євгенович (1918-2020) \про нього\

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)