Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Наративна стратегія<.>
Загальна кількість знайдених документів : 4
Показані документи с 1 за 4
1.


    Дубіна, Олена.
    Про дитину, але для дорослих (збірка В. Стайрона "Ранок у Смузі припливу") [Текст] / О. Дубіна // Слово і час. - 2008. - № 1. - С. 67-71. - Бібліогр.: 5 назв.
Рубрики: Література--Проза--США, 20 ст,
Кл.слова (ненормовані):
Американський -- Втрата -- Депресія -- Екзистенціалізм -- Наративна стратегія -- Південь
Анотація: Роботу присвячено двом останнім творам видатного американського письменника другої половини ХХ ст. В. Стайрона - "Темрява видима: досвід божевілля" та "Ранок у смузі припливу", що вперше вводяться у вітчизняний науковий ужиток. Есе "Темрява видима" становить собою відверто ліричний та водночас аналітичний опис депресії, важкої психічної хвороби, яку пережив письменник. Збірка оповідань "Ранок у смузі припливу" - це художнє осмислення витоків цього психічного зламу, основним чинником якого виявляється відчуття втрати в тій чи тій формі. Отже, втрата стає центральним концептом та єднальним мотивом для всіх трьох оповідань збірки та визначається у площинах індивідуально-психологічного, загально-екзистенціального та національно-історичного досвіду.


Дод.точки доступу:
Стайрон, В. \про нього\

Знайти схожі

2.
061
Ч-492


    Бехта, Іван.
    Композиційно-мовленнєві засоби екстеріоризації концепту ПОСТМОДЕРНІСТСЬКИЙ ПЕРСОНАЖ у постмодерністському романі М. Аміса [Текст] / Іван Бехта, Оксана Гураль // Науковий вісник Чернівецького університету : зб. наук. пр. - Чернівці : ЧНУ, 2011. - Вип. 551/552: Германська філологія. - С. 3-10. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Когнітивна лінгвістика--Концепт
   Письменники Англії, 20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
концепт -- персонаж -- наративна стратегія -- фокалізація -- постмодерністський текст
Анотація: Розглядається проблема розкриття специфіки та системи засобів реконструкції концепту ПОСТМОДЕРНІСТСЬКИЙ ПЕРСОНАЖ. Наслідком застосування дискурсних стратегій деконструкції до концепту особистості в англомовному постмодерністському (або, інакше, експериментальному) романі є концепт дефрагментованого, децентрованого, амбівалентного та інтровертного персонажа.


Дод.точки доступу:
Гураль, Оксана; Аміс, Мартін \про твір\
Є примірники у відділах:
1 Інв.Б 535119 (вільний)

Знайти схожі

3.


    Денисова, Тамара.
    Проста душа: Гертруда Стайн VERSUS VISAVI Гюстав Флобер, або Хто такий "Папуга Флобера"? [Текст] / Тамара Денисова // Слово і час. - 2012. - № 10. - С. 3-11. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавство--Компаративістика
   Письменники Америки, 19-20 ст.

   Письменники Франції, 19 ст.

Кл.слова (ненормовані):
симулякр -- наративна стратегія -- духовність
Анотація: Авторка будує компаративну студію, ґрунтуючись на тексті класика французької літеатури Г. Флобера "Проста душа" та повісті метра американського модернізму Г. Стайн "Лагідна Ліна". Базою для порівняння слугує зосередженість обох авторів на долі жінки з народу - "простої душі".


Дод.точки доступу:
Стайн, Гертруда (американська письменниця ; 1874-1946 ); Флобер, Гюстав (фр. письм. ; 1821-1880) \про твір\

Знайти схожі

4.


    Лебідь-Гребенюк, Євгенія.
    Жанр щоденника у творчості П. Куліша і Т. Шевченка [Текст] / Євгенія Лебідь-Гребенюк // Слово і час. - 2017. - № 3. - С. 16-25. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 19 ст.
   Українська література--Жанри--Щоденник

   Літературознавство--Компаративні дослідження

Кл.слова (ненормовані):
щоденник -- наративна стратегія -- травелог -- експлікація -- дигресія -- авторська інтенція
Анотація: У статті досліджено жанрові особливості щоденників П. Куліша і Т. Шевченка. Осмислено погляди письменників на жінок, особисті стосунки, літературу, релігію тощо. Особлива увага звертається на травелог як наративну стратегію, одну з найпродуктивніших форм текстопородження й базу для формування різних жанрів літератури, зокрема й щоденника.


Дод.точки доступу:
Куліш, Пантелеймон Олександрович (укр. письм., фольклорист, етнограф, мовознавець, перекладач, критик, редактор, видавець, філософ історії ; 1819-1897) \про твір\; Шевченко, Тарас Григорович (укр. поет, письм., худож., громад. і політ. діяч ; 1814-1861) \про твір\

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)