Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Зміна клімату<.>
Загальна кількість знайдених документів : 6
Показані документи с 1 за 6
1.


    Шпак, А.
    Гармонізуючи відносини соціуму з довкіллям. До 40-річчя програми ЮНЕСКО "Людина і біосфера" [Текст] / А. Шпак, П. Черінько, Т. Полторацька // Вісник Національної академії наук України. - 2011. - № 2. - С. 23-36. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Навколишнє середовище--Екологія--Дослідження
   Екологічний моніторинг--Техногенний вплив--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Сталий розвиток -- Біосферні резервати -- Біорізноманіття -- Зміна клімату
Анотація: У статті подано огляд майже 40-річного періоду діяльності Національного комітету України, який координуютє дослідження у межах програми ЮНЕСКО "Людина і біосфера". Автори наголошують на важливості міждисциплінарного підходу до вивченя природних ресурсів, який суттєво доповнює вченим у підготовці рекомендацій щодо раціонального природокористування, розв'язання проблем сталого розвитку, гармонізації взаємодії суспільства і природного середовища, захисту наземних, прісноводних і морських екосистем.


Дод.точки доступу:
Черінько, П.; Полторацька, Т.

Знайти схожі

2.


    Загородній, Анатолій Глібович.
    Національна мережа біосферних резерватів ЮНЕСКО в Україні. (До 40-річчя Національного комітету України з програми ЮНЕСКО "Людина і біосфера") [Текст] / Анатолій Глібович Загородній, Павло Миколайович Черінько, Тетяна Валентинівна Полторацька // Вісник Національної академії наук України. - 2014. - № 2. - С. 55-66 : фот. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Біосферні резервати України
   Міжнародне співробітництво--Екологія

Кл.слова (ненормовані):
біосферні резервати -- біорізноманіття -- навколишнє середовище -- сталий розвиток -- екологічний моніторинг -- зміна клімату
Анотація: У статті наведено короткий огляд 40-річного періоду діяльності Національного комітету України реалізацію Програми, зокрема щодо створення національної мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО. Підкреслено значення біосферних резерватів України для формування на регіональному рівні нового уявлення про взаємозв'язок між вирішенням проблем збереження навколишнього середовища і сталого розвитку, оптимізації різноманіття біологічних видів і ландшафтних екосистем. Розглянуто функції та завдання біосферних резерватів України.


Дод.точки доступу:
Черінько, Павло Миколайович; Полторацька, Тетяна Валентинівна

Знайти схожі

3.


    Кузнєцова, С. В.
    Становлення правового регулювання охорони клімату в Україні [Текст] / С. В. Кузнєцова // Держава і право : збірник наук. праць. - 2014. - Вип. 64. - С. 297-304
Рубрики: Клімат--Охорона--Правове регулювання
Кл.слова (ненормовані):
рамкова конвенція -- зміна клімату -- правове регулювання охорони клімату
Анотація: Стаття присвячена визначенню теоретичних та практичних аспектів становлення в Україні правового регулювання охорони клімату: визначаються мета та основні завдання правової науки у відповідній сфері, основні напрямки правового регулювання. Характеризується стан виконання зобов'язань за Кіотським протоколом в Україні, дається аналіз нормативно-правової бази з відповідних питань; визначаються перспективи подальшого розвитку відповідних суспільних відносин.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Синельников, Б. В.
    Відновлення лідерства бурякоцукрового кластера України в контексті VІ довгої хвилі М.Д. Кондратьєва [Текст] / Б. В. Синельников // Економіка України. - 2016. - № 7. - С. 66-81. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цукрова промисловість--Стратегії розвитку--Україна
Кл.слова (ненормовані):
лідерство -- зміна клімату -- бурякоцукровий кластер -- стратегічне прогнозування -- органічне землеробство -- фіаско ринку -- нанотехнології -- інтелектуальна власність -- довгі хвилі М. Д. Кондратьєва
Анотація: Проаналізовано сучасний стан бурякоцукрового підкомплексу. Розроблено стратегію зростання його конкурентоспроможності на основі нових принципів лідерства як нову парадигму, породжену процесом еволюції в умовах сучасної трансформації суспільства, у тому числі в сільському господарстві при переході до органічного відновлення сировини з урахуванням багаторічного досвіду ПП "Агроекологія" Полтавської області.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Філончук, З. В.
    Кліматична освіта в Україні. Кліматична освіта в сучасній школі : програма спецкурсу для слухачів курсів підвищення кваліфікації (очно-дистанційна форма, 36 год.) [Текст] / З. В. Філончук // Географія та економіка в рідній школі. - 2018. - № 2. - С. 17-26.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Географія--Плани і програми
Кл.слова (ненормовані):
післядипломна педагогічна освіта -- спецкурс для вчителів географії -- зміна клімату
Анотація: Представлено спецкурс для слухачів курсів підвищення кваліфікації у системі післядипломної педагогічної освіти. Метою спецкурсу є розширення та поглиблення знань учителів географії з проблем зміни клімату, їх підготовка до інтеграції кліматичної освіти в усі курси шкільної географії.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

6.


   
    Мова йде про життя! [Текст] : до 50-річчя програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» / Анатолій Глібович Загородній, Володимир Григорович Радченко, Павло Миколайович Черінько, Віктор Юрійович Ремінний // Вісник Національної академії наук України. - 2022. - № 1. - С. 52-62 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Біосфера--Біорізноманіття--Зміна клімату
Кл.слова (ненормовані):
Біосферні резервати -- Біорізноманіття -- сталий розвиток -- новколишнє середовище -- зміна клімату -- програма ЮНЕСКО "Людина і біосфера"
Анотація: У статті наведено стислий огляд передумов започаткування Програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера», простежено 50-річну історію її діяльності, виокремлено найвагоміші досягнення в роботі Національного комітету України з програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» за період з 1973 по 2021 р. Наголошено на важливій ролі біосферних резерватів у формуванні нового уявлення про взаємозв’язок між вирішенням проблем навколишнього середовища, сталого розвитку, збереження біологічного та ландшафтного різноманіття. Розглянуто особливості окремих резерватів ЮНЕСКО в Україні, історію їх створення та функції, які вони виконують. Окреслено основні завдання та перспективи подальшої діяльності національної мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО в Україні.


Дод.точки доступу:
Загородній, Анатолій Глібович; Радченко, Володимир Григорович; Черінько, Павло Миколайович; Ремінний, Віктор Юрійович

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)