Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Екологічна етика<.>
Загальна кількість знайдених документів : 5
Показані документи с 1 за 5
1.


    Степанюк, А. В.
    Біоетичне виховання як складова навчально - виховного процесу сучасної школи [Текст] / А.В. Степанюк // Безпека життєдіяльності. - 2005. - № 12. - С. 36 - 41. - Бібліогр.: 6 назв
Рубрики: Екологічна безпека--Біоетичне виховання
Кл.слова (ненормовані):
Екологічна етика
Анотація: Піднімаються питання формування біоетичних переконань особистостей, виховання у школярів етичного ставлення до тварин та один до одного на засадах біоетики, введення в шкільну програму даного курсу


Дод.точки доступу:
Грубінко В.В.

Знайти схожі

2.


    Ситник, К.
    Біоцентризм і глобалізм [Текст] / К. Ситник, В. Чопик // Вісник Національної академії наук України. - 2009. - № 12. - С. 8-12. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Біоцентрична концепція
Кл.слова (ненормовані):
Ідеологія ноосферизму -- Біоцентричний світогляд -- Антропоцентрична концепція -- Екологічна етика
Анотація: Автори статті розглядають еволюцію світоглядних засад фахівців із природничих наук від антропоцентричного підходу до біоцентризму; наочно доводять необхідність біологічних (екологічних) знань для розуміння законів еволюції, відновлення природних ресурсів, врівноваження і розв'язання глобальних проблем людства, прогнозування негативних наслідків діяльності людини для довкілля та запобігання їм; наголошують на необхідність розвитку біоцентризму - світогляду, який обстоює пріоритети життя та життєвих потреб, пропагує цінність і неповторність будь-якого життя, що обов'язково має бути захищеним і збереженим.


Дод.точки доступу:
Чопик, В.

Знайти схожі

3.


    Чорноштан, Тамара.
    Екологічна етика як предмет викладання у ВНЗ України [Текст] / Т. Чорноштан // Освіта і управління : Науково-практичний журнал. - 2011. - № 1. - С. 13-24. - Библиогр.: с. 14 (5 назв.)
Рубрики: Екологічна освіта України
   Екологічна політика України--Принципи

   Екологічна свідомість--Формування

Кл.слова (ненормовані):
Екологія -- Природа -- Екологічна етика
Анотація: Запропоновано новий концептуальний підхід до викладання у ВНЗ України дисципліни "Екологічна етика" (для бакалаврів) на основі глибокого етико-філософського осмислення відносин у глобальній системі "Людина - Природа" і програмних положень Концепції екологічної освіти України. Цей підхід покладено в основу розробки диференційованої за змістом і складністю програми викладання дисципліни у ВНЗ з урахуванням раніше здобутих студентами знань з екологічної етики, їхнього віку і набутого життєвого досвіду.


Знайти схожі

4.
061
Ч-492


    Михайлюк, Світлана.
    Відповідальність як моральний вимір людського буття за доби екологічної кризи [Текст] / Світлана Михайлюк // Науковий вісник Чернівецького університету : зб. наук. пр. - Чернівці : ЧНУ, 2012. - Вип. 602/603: Філософія. - С. 203-207. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Етика--Моральний обов'язок
   Філософія культури--Екологічна етика

Кл.слова (ненормовані):
моральна відповідальність -- екологічна криза -- екологічна етика

Є примірники у відділах:
1 (11.02.2013р. Інв.В 73604 - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

5.


    Триньова, Я. О.
    Роль кримінального права у вирішенні екологічних проблем [Текст] / Я. О. Триньова // Юридична Україна. - 2018. - № 5/6. - С. 53-63. - Бібліогр. 15 назв
Рубрики: Екологічні злочини--Кримінальна відповідальність
Кл.слова (ненормовані):
глобальна біоетика -- екологічна етика -- екологічний імператив -- Особлива частина Кримінального кодексу -- злочини проти миру -- безпека людства -- міжнародний правопорядок
Анотація: У статті звертається увага на нагальні екологічні проблеми, пов’язані з глобальними змінами клімату, викликані життєдіяльністю людства, такі як затоплення суходолу океанами, повіні та посухи, кліматична міграція, кліматичні війни тощо. Запобігти поглибленню вказаних проблем та сприяти їх вирішенню може перехід людства до біоетичного мислення, сповідування ексцентричного світогляду та коеволюційного шляху існування. Сприятиме цьому й переосмислення кримінально-правового забезпечення сталого розвитку людства на засадах екоцентричної концепції. Розпочинати доцільно з переформатування структури Особливої частини Кримінального кодексу України. Злочини проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку слід розмістити в її розділі І, а злочини проти довкілля — у розділі II. Доцільне й посилення відповідальності за вказані злочини як за посягання на фундаментальні цивілізаційні цінності.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)