Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Двійництво<.>
Загальна кількість знайдених документів : 4
Показані документи с 1 за 4
1.


    Дзюба, Іван.
    Маски демаскатора [Текст] / І. Дзюба // Слово і час. - 2008. - № 4. - С. 3-13. - Бібліогр.: 3 назв.
Рец. на кн.: Грабович Г. Тексти і маски / Г Грабович. - .- К., 2005.

Рубрики: Українська література--Літературна критика
   Рецензії на книги з літератури

Кл.слова (ненормовані):
Роль -- Маски -- Тотеми -- Двійництво -- Ідентичність
Анотація: Стаття присвячена книзі Григорія Грабовича "Маски і обличчя". Розглядається трактування в ній проблеми самовираження автора і "двійництва". Висловлено думку, що деякі версії дослідника можуть бути продискутовані.


Знайти схожі

2.


    Васьків, Микола.
    "Вальдшнепи" Миколи Хвильового як фрагмент завершеного роману. Проблеми інтерпретації й інтертекстуального прочитання [Текст] / М. Васьків // Слово і час. - 2009. - № 5. - С. 24-38. - Бібліогр.: с. 38
Рубрики: Українська література--Проза, 20 ст.
   Романи українські, 20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
Поліфонізм -- Дихотомія -- Двійництво
Анотація: У статті стверджується, що фрагмент роману М. Хвильового "Вальдшнепи", як і абсолютна більшість романів 1920-х років, містить у своїй структурі широку парадигму жанрових різновидів ("курортний", інтелектуальний, філософський, ідеологічний роман, роман-памфлет тощо), не обмежуючись визначенням "політичний роман". Інтерпретування ідейного змісту, композиції, персонажів, опозицій, жанрових особливостей "Вальдшнепів" здійснюється через інтертекстуальні паралелі з романами Ф. Достоєвського "Брати Карамазови" та "Ідіот" (за М. Ласло-Куцюк, "Вальдшнепи" - роман-пародія на перший із них), текстами інших авторів та самого М. Хвильового.


Дод.точки доступу:
Хвильовий, Микола (укр. прозаїк, поет, публіцист, один з основоположників поревол. укр. прози ; 1893-1933) \про твір\

Знайти схожі

3.


    Улюра, Ганна.
    Інша-з-Нас: двійництво - сестринство - суперництво в сучасній жіночій прозі [Текст] / Ганна Улюра // Слово і час. - 2016. - № 2. - С. 79-87. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Російська література--Проза, 21 ст.
   Літературознавство--"Жіноча література"

Кл.слова (ненормовані):
жіноча проза -- двійник -- постмодернізм
Анотація: У статті на матеріалі сучасної російської літератури аналізується система стосунків - соціальних і психологічних - між жінками відповідно до проекту жіночої символізації в культурі. Ототожнення з іншою жінкою - добровільне, але безальтернативне посестринство - постає в їхніх творах як своєрідний діалогізм жіночої ідентичності: скерована назовні самість героїнь жіночої прози означає власні межі через визначення кордонів іншої жінки; ідентичність героїні залежить від "сестри", що є константним носієм формотворчого іншого, щодо котрого та первісно іншована та тотожна.


Знайти схожі

4.


    Барабаш, Юрій.
    Enfant terrible, або "інший" посеред більшості (Ігор Костецький. На шляху до української моделі модернізму) [Текст] / Юрій Барабаш // Слово і час. - 2018. - № 8. - С. 3-18. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники українські
Кл.слова (ненормовані):
українська модель модернізму -- поетика -- еміґрація -- екзистенціальний -- абсурдистський -- компаративний -- двійництво
Анотація: Простежується шлях перетворення російськомовного літератора-початківця Ігоря Мерзлякова у визнаного в европейському літературному світі українського письменника Ігоря Костецького. Подано аналіз висунутої Костецьким у співдоповіді на з'їзді МУРу 1945 р. концепції "українського реалізму ХХ сторіччя" - "псевдоніма" української моделі модернізму, з якою пов'язалася його репутація enfant terrible української літературної еміґрації, також екзистенціальних ідей, проблеми двійництва, системи модерністичних засобів поетики в оповіданнях і п'єсах Костецького.


Дод.точки доступу:
Костецький, Ігор \про нього\

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)