Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Андроцентризм<.>
Загальна кількість знайдених документів : 7
Показані документи с 1 за 7
1.


    Шимчишин, Марія.
    Американська феміністична теорія читацького відгуку [Текст] / М. Шимчишин // Слово і час. - 2005. - №1. - С. 42-55
Рубрики: Літературознавство--Літературна критика, ХХст.
   Текст--Художній

Кл.слова (ненормовані):
Гендер -- Маскулінність -- Дискурс -- Андроцентризм
Анотація: Аналізуються стан та перспективи американської літературної критики 70-80 рр. ХХст. Простежуються різні моделі та стратегії феміністичного прочитання тексту.


Знайти схожі

2.


    Кісь, Оксана.
    Бунтівна наука : феміністська парадигма в культурній та соціальній антропології (західний досвід) [Текст] / О. Кісь // Сучасність. - 2008. - № 10. - С. 43-51 : портр.
Рубрики: Фемінізм
   Гендерні дослідження--Феміністські студії

   Антропологія жінок

Кл.слова (ненормовані):
гендерна дискримінація -- сексизм -- андроцентризм -- феміністська антропологія
Анотація: Феміністські студії у соціальній та культурній антропології країн Заходу виокремились у відносно самостійний напрямок гуманітарних досліджень та почали здобувати визнання в академічному середовищі на початку 70-х років ХХ ст.


Знайти схожі

3.


    Тараненко, О. О.
    Явище мовного андроцетризму і сучасний рух за гендерну рівність [Текст]. [Ч. 1] / О. О. Тараненко // Мовознавство. - 2020. - № 1. - С. 20-46. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовна картина світу--Андроцентризм--Гендерна рівність
Анотація: У статті розглядаються вияви андроцентизму в умовах патріархальних і постпатріархальних суспільств (до останніх належать і народи сучасної європейської цивілізації) - як одного з орієнтирів у системі мовних координат Я - ТУТ - ТЕПЕР (поряд з антропоцентризмом, принципом "господаря", принципом соціально активної особи та ін.), який становить один з провідних принципів організації граматичного і словотвірного рівнів мов з вираженою категорією роду, а також достатньо помітне явище в структуруванні лексико-семантичного й фразеолого-паремійного рівнів і в побудові текстів, та його неоднозначне сприйняття в сучасному суспільстві.


Знайти схожі

4.


    Тараненко, О. О.
    Явище мовного андроцентризму і сучасний рух за гендерну рівність [Текст]. [Ч. 2] / О. О. Тараненко // Мовознавство. - 2020. - № 2. - С. 27-41. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Андроцентризм--Мовна картина світу--Гендер
Анотація: У статті розглядаються вияви андроцентризму в умовах патріархальних і постпатріархальних суспільств (до остонніх належать і народи сучасної європейської цивілізації) - як одного з орієнтирів у системі мовних координат Я - ТУТ - ТЕПЕР (поряд з антропоцентризмом, принципом "господаря", принципом соціально активної особи та ін.), який становить один з провідних принципів організації граматичного і словотвірного рівня мов з вираженою категорією роду, а також достатньо помітне явище в структуруванні лексико-семантичного й фразеолого-паремійного рівня і в побудові текстів, та його неоднозначне сприйняття в сучасному суспільстві.


Знайти схожі

5.


    Тараненко, О. О.
    Явище мовного андроцентризму і сучасний рух за гендерну рівність [Текст]. [Ч. 3] / О. О. Тараненко // Мовознавство. - 2020. - № 3. - С. 3-36. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовна картина світу--Андроцентризм--Гендерна рівність
Анотація: У статті розглядаються вияви андроцентризму в умовах патріархальних і постпатріархальних суспільств (до останніх належать і народи сучасної європейської цивілізації) - як одного з орієнтирів у системі мовних координат Я - ТУТ - ТЕПЕР (поряд з антропоцентризмом, принципом "господаря", принципом соціально активної особи та ін.), який становить один з провідних принципів організації граматичного і словотвірного рівня мов з вираженою категорією роду, а також достатньо помітне явище в структуруванні лексико-семантичного й фразеолого-паремійного рівня і в побудові текстів, та його неоднозначне сприйняття в сучасному суспільстві.


Знайти схожі

6.


    Лещенко, Вікторія.
    "Прихований навчальний план у школі" як фундамент укорінення дискримінаційних практик і стереотипів у суспільстві / Вікторія Лещенко // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2020. - № 12. - С. 2-7 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Засоби навчання--Підручники з української мови та літератури--Дискримінаційні практики--Дискримінаційні стереотипи
Кл.слова (ненормовані):
видимий образ навчання -- об’єктивна картина світу -- концептуальна картина світу -- мовна картина світу -- пряма дискримінація -- непряма дискримінація -- андроцентризм
Анотація: Розглянуто вплив «прихованого навчального плану у школі» на вкорінення дискримінаційних практик і стереотипів у суспільстві; наведено випадки транслювання учнівству дискримінаційних практик і стереотипів через засоби навчання, зокрема підручники з української мови та літератури для різних класів, під час засвоєння офіційної навчальної програми.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Черненко, Г.
    Тараненко О. О. Андроцентризм у системі мовних координат і сучасний гендерний рух: монографія [Текст] : [рецензія] / Г. Черненко // Мовознавство. - 2021. - № 3. - С. 60-63
Рец. на моногр. : Татаренко О. О. Андроцентризм у системі мовних координат і сучасний гендерний рух : монографія / О. О. Татаренко. - Київ : Видавн. дім Дмитра Бурга, 2021. - 112 с.

Рубрики: Андроцентризм--Мовні координати--Гендерний рух--Рецензія на монографію
Анотація: Монографія О. О Тараненка «Андроцентризм у системі мовних координат і сучасний тендерний рух» продовжує суспільну й наукову полеміку щодо доречності чи недоречності широкого впровадження в мовний ужиток фемінативів (саме цей термінологічний варіант - як більш освячений лінгвістичною традицією - обирає автор на противагу також уживаному тепер терміну фемінітиви). Полеміка ця набула особливої актуальності після затвердження в 2019 році нової редакції «Українського правопису». Правопис начебто лише констатував загалом уже існуючу в українській мові можливість утворювати іменники жіночого роду від іменників чоловічого роду за допомогою чотирьох суфіксів -к-а, -ин-я, -иц-я, -ес-а. Однак відсутність вказівки на ті чи інші обмеження сфер уживання таких дериватів, а також запропоновані приклади філологиня, директорка перетворили цей пункт на «революційний» крок у напрямку гендерного реформування української мови.


Дод.точки доступу:
Тараненко, Олександр Онисимович (укр. мовознавець ; 1949-) \про моногр.\

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)