Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=Європейський Суд з прав людини<.>
Загальна кількість знайдених документів : 23
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-23 
1.


    Стадник, Г.
    Виникнення і розвиток міжнародної та європейської інституційної системи захисту прав людини і формування її нормативно-правової основи [Текст] / Г. Стадник // Право України. - 2005. - № 1. - С. 5-9. - Бібліогр.: 31 назва
Рубрики: Права і свободи людини --Захист--Нормативно-правова база
Кл.слова (ненормовані):
Європейський Суд з прав людини
Анотація: Міжнародно-правова система захисту прав і основних свобод людини. Міжнародні організації у сфері захисту прав людини. Міжнародні нормативно-правові акти покликані захищать права дітей, жінок, біженців, найбільш вразливих верств населення. Формування системи органів несудового захисту прав і свобод людини.


Знайти схожі

2.


    Пухтецька, А.
    Принцип верховенства права: сучасні європейські доктрини як орієнтир для реформування національного законодавства [Текст] / А. Пухтецька // Вісник Національної академії наук України. - 2010. - № 3. - С. 33-43. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Верховенство права--Конституційне право
   Адміністративне законодавство

Кл.слова (ненормовані):
Юридична наука -- Адміністративне законодавство -- Конвекція про захист прав і свобод людини -- Європейський суд з прав людини
Анотація: Автор статті розглядає еволюцію наукових поглядів впливу глобалізаційних, міжнародних та європейських інтеграційних процесів. Формування європейського адміністративного простору і запровадження оновлених доктринальних засад розуміння принципу верховентства права в сучасній західній юридичній науці зумовлюють нагальну потребу в удосконаленні адміністративного законодавства України, для якого характерна недостатня конкретизація змісту принципу верховентства права. Врахування тенденцій і вимог нового праворозуміння вітчизняного законодавства прискорить його адаптацію до європейських принципів адміністративного права.


Знайти схожі

3.


    Гаврилюк, Руслана.
    Правосуддя як принцип здійснення права людини на податки [Текст] / Руслана Гаврилюк // Юридична Україна. - 2015. - № 4/5. - С. 15-24. - Бібліогр. в примітках
Рубрики: Права людини--Право на податки--Захист--Правосуддя
Кл.слова (ненормовані):
правосуддя -- право на податки -- європейський суд з прав людини -- європейська конвенція з прав людини і основоположних свобод -- прецедентне право -- верховенство права
Анотація: Обгрунтовано, що неодмінною умовою здійснення права людини на податки, його принципом є правосуддя. Показано, що правосуддя не тотожне законосуддю, а послуговується верховенством права. Доведено, що право людини на податки, як і права людини загалом, з огляду на їх природу, а також унаслідок природи їх неминучої позитивації у законодавстві та інших нормативних актах, для свого здійснення потребує обов'язкового захисту його у формі правосуддя.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Попов, Георгій.
    Поняття розумності строків у кримінальному процесуальному законодавстві України [Текст] / Георгій Попов // Вісник прокуратури. - 2016. - № 4. - С. 33-40. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальний процес--Визначення розумності строків--Зміст--Критерії
Кл.слова (ненормовані):
розумний строк -- справедливий суд -- Європейський суд з прав людини
Анотація: Досліджено зміст та критерії визначення розумності строків у кримінальному процесі України. Зроблено висновок, що розумний строк – це комплексне поняття, яке гарантоване міжнародними правовими актами та національним законодавством (зокрема Кримінальним процесуальним кодексом України) і є складовою забезпечення права на справедливий суд. У визначенні розумності строків обов'язково слід врахувати рішення Європейського суду з прав людини як додаткову аргументацію прийнятих процесуальних рішень, що надалі зменшить кількість звернень до цієї судової інстанції.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Розгон, Ольга.
    Тлумачення права власності з позиції конвенції про захист прав людини та основоположних свобод [Текст] / Ольга Розгон // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 10. - С. 168-171. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Право власності--Тлумачення
Кл.слова (ненормовані):
Конвенція про захист прав людини та основоположних свобод, 1950 р. -- інтелектуальна власність -- прецедентна практика -- Європейський Суд з прав людини -- законодавство України
Анотація: У статті досліджуються поняття, сутність та юридична природа категорій «власність», «майно», «право власності» та «інтелектуальна власність» відповідно до 1 Протоколу до Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод 1950 року. Проаналізовано деякі рішення Європейського Суду з прав людини та його тлумачення понять «власність», «майно» і «право власності».

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Барікова, А. А.
    Наднаціональний вимір систематизації права електронних комунікацій [Текст] / А. А. Барікова // Юридична Україна. - 2017. - № 5/6. - С. 36-44. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Електронні комунікації--Міжнародно-правове регулювання
Кл.слова (ненормовані):
правова система -- адміністративне право -- підгалузь права -- наднаціональне право -- гармонізація -- конвергенція -- Європейський суд з прав людини
Анотація: Досліджено місце права електронних комунікацій в системі адміністративного права. Автор демонструє глобальний характер права електронних комунікацій. Стаття розкриває позитивістську спрямованість наднаціонального права Європейського Союзу як основу систематизації права електронних комунікацій. Проілюстровано догматизацію процедур систематизації права електронних комунікацій через практику Європейського суду з прав людини.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Москаленко, Катерина.
    Право осіб, народжених із застосуванням допоміжних репродуктивних технологій, на інформацію про своє генетичне походження [Текст] / Катерина Москаленко // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 1. - С. 27-30. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Репродуктивні технології--Права людини--Захист
Кл.слова (ненормовані):
допоміжні репродуктивні технології -- донорство статевих клітин -- право на інформацію -- Європейський суд з прав людини
Анотація: Стаття присвячена аналізу положень міжнародних конвенцій та актів іноземного законодавства, рішень Європейського суду з прав людини щодо права осіб, зачатих у результаті застосування допоміжних репродуктивних технологій, на інформацію про своє генетичне походження; формуванню пропозицій, спрямованих на вдосконалення цивільного законодавства в зазначеній галузі.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Давиденко, Світлана Василівна.
    Встановлення міжнародною судовою установою порушення Україною міжнародних зобов’язань при вирішенні справи судом як підстава для перегляду судових рішень за виключними обставинами у кримінальному провадженні [Текст] / Світлана Василівна Давиденко, Олена Ігорівна Резнікова // Вісник Національної академії правових наук України. - 2018. - № 2. - С. 55-71. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальне провадження--Судові рішення--Особливості вироків
Кл.слова (ненормовані):
юрисдикція -- Верховний Суд -- Європейський суд з прав людини -- міжнародні зобов’язання
Анотація: Проаналізовано підстави та порядок здійснення кримінального провадження за виключними обставинами. Основна мета роботи полягає в аналізі виявлених порушень міжнародною судовою установою щодо вирішення справ судом України як підстав для перегляду судових рішень за виключними обставинами у кримінальному провадженні. Авторами досліджено процесуальний механізм перегляду судових рішень, які набрали законної сили, у випадку встановлення міжнародною судовою установою порушення державою міжнародних зобов’язань при вирішенні справи судом, також визначено межі такого перегляду. Доведено, що перегляд судових рішень, які набрали законної сили та щодо яких Європейським судом з прав людини констатовано порушення Україною міжнародних зобов’язань при вирішенні справи судом, як один із засобів виконання рішень цієї міжнародної судової установи має обмежене застосування. Обґрунтовано, що під час вирішення питання про можливість такого перегляду Верховний Суд має виходити з характеру порушення, констатованого в рішенні Європейського суду з прав людини.


Дод.точки доступу:
Резнікова, Олена Ігорівна

Знайти схожі

9.


    Озерський, Ігор Володимирович.
    Відшкодування моральної шкоди у цивільному судочинстві [Текст] / Ігор Володимирович Озерський // Економіка. Фінанси. Право. - 2018. - № 10. - С. 27-30. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Цивільне судочинство--Моральні збитки--Україна
Кл.слова (ненормовані):
Європейський суд з прав людини -- моральна шкода -- суд -- психологічні знання -- експертиза -- формула -- розмір шкоди
Анотація: Досліджено теоретичні та практичні питання відшкодування моральної шкоди у цивільному судочинстві на грунті вивчення матеріалів судових справ національних судів та аналізу рішень Європейського суду з прав людини.Автором наголошується про необхідність врахування судом висновків спеціалістів-психологів чи експертів у галузі права з питань визначення рівня спричинення моральної шкоди особі, що відповідатиме принципу справедливого судового розгляду.


Знайти схожі

10.


    Озерський, Ігор Володимирович.
    Правові позиції ЄСПЛ у контексті психологічного опосередкування права [Текст] / Ігор Володимирович Озерський // Економіка. Фінанси. Право. - 2018. - № 12. - С. 23-26. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Європейський суд з прав людини--Європейська конвенція з прав людини--Юридична психологія
Кл.слова (ненормовані):
Європейський суд з прав людини -- Європейська конвенція з прав людини -- правові позиції -- судові рішення -- психологічна недоторканість -- спеціаліст-психолог
Анотація: У представленій роботі досліджено теоретико-методологічні питання використання та застосування прикладних положень юридичної психології у площині роботи ЄСПЛ (далі - Суд). Відображений авторський підхід до аналізу окремих рішень ЄСПЛ з позицій оцінки Судом висновків судово-психологічних експертиз та письмових роз’яснень спеціалістів-психологів. У контексті означеного проаналізовано деякі положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 р. з використанням можливостей психологічної науки та практики.


Знайти схожі

 1-10    11-20   21-23 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)