Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Юридична наука -- Методологія<.>
Загальна кількість знайдених документів : 17
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-17 
1.


    Оборотов, Ю.
    Аспекти розгортання методології юриспруденції [Текст] / Ю. Оборотов // Право України. - 2014. - № 1. - С. 33-39. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Юриспруденція--Методологія
   Юридична наука--Методологія

Анотація: У сучасній методології юриспруденції відбувається перехід від вивчення станів її об'єкта, якими виступають право і держава, до осягнення цього об'єкта в його змінах і перетвореннях. Звідси дві підсистеми методології юриспруденції: підсистема, що звернена до стану права і держави, а також окремих їх компонентів і аспектів; і підсистема, що звернена до змін права і держави в цілому та їх складових.


Знайти схожі

2.


    Токарев, В.
    Від суб'єкта права до правового суб'єкта [Текст] / В. Токарев // Право України. - 2014. - № 1. - С. 182-186. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Право--Суб'єкти
   Юридична наука--Методологія

Анотація: У статті розглянуті три концепції суб'єкта права, визначено відмінності між демократичною і тоталітарною моделями правосуддя. На думку автора, метою демократичного правосуддя є реінтеграція індивіда в комунікативний простір шляхом визнання його як правового суб'єкта.


Знайти схожі

3.


    Денисов, С.
    Використання діалектико-матеріалістичного методу в пізнанні права [Текст] / С. Денисов // Право України. - 2014. - № 1. - С. 86-93. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Право--Методологія
   Юридична наука--Методологія

Анотація: Діалектику і матеріалізм необхідно відрізняти від радянської ідеології. Тоді вони дозволяють бачити не тільки офіційне, а й реальне та ідеальне право країни. Діалектика закликає об'єднати в систему різні уявлення про право (аксіологічні, позитивістські та соціологічні), бачити зв'язки права з суспільством, з інтересами окремих груп людей. Автор, використовуючи цей метод, виокремлює і досліджує особливий тип адміністративної правової системи. Діалектика вимагає виявляти закони розвитку правових систем. Їх необхідно враховувати при побудові програм реформування права Росії.


Знайти схожі

4.


    Ющик, О.
    До проблеми розвитку методології права [Текст] / О. Ющик // Право України. - 2014. - № 1. - С. 40-49. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Право--Методологія
   Юридична наука--Методологія

Анотація: У статті розглядаються сучасні тенденції в розвитку методології права з точки зору закономірностей розвитку науки про суспільство. Зазначено роль матеріалістичного розуміння історії, як дороговказу у вивченні суспільних явищ і процесів, констатується внутрішньо суперечливий розвиток методології права в марксистсько-ленінській доктрині права, а також методологічна криза в сучасному праворозумінні.


Знайти схожі

5.


    Максимов, С.
    Класична і некласична моделі осмислення правової реальності [Текст] / С. Максимов // Право України. - 2014. - № 1. - С. 61-68. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Праводержавознавство--Методологія
   Юридична наука--Методологія

Анотація: У статті здійснюється спроба виявлення можливостей та меж застосування концептів "класичне" і "некласичне" щодо осмислення права в умовах пошуку пострадянською юриспруденцією своєї методологічної ідентичності. На основі застосування концепту правової реальності виокремлюються основні моделі її осмислення: об'єктивістська, суб'єктивістська та інтерсуб'єктивна. Обгрунтовується доцільність ідентифікації як некласичної лише останньої моделі.


Знайти схожі

6.


    Саїдов, А.
    Методологічні проблеми антропології права [Текст] / А. Саїдов // Право України. - 2014. - № 1. - С. 156-165. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Юридична наука--Методологія
   Антропологія--Правова

Анотація: У статті наголошується, що хоча суперечки про статус антропології права в системі сучасної юриспруденції, про коло проблем, що належать до сфери її відання, тривають, загальновизнано, що антропологічна орієнтація істотно важлива для подальшого розвитку юридичної науки.


Знайти схожі

7.


    Гревцов, Ю.
    Методологічні проблеми пізнання відповідальності суб'єкта права [Текст] / Ю. Гревцов // Право України. - 2014. - № 1. - С. 187-194. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Право--Суб'єкти
   Юридична наука--Методологія

Анотація: Позитивний порядок у суспільстві, так само як і різні збої у правовому регулюванні, безпорадна поведінка суб'єктів права, або вельми майстерне ігнорування закону чи його обхід,- все це, зрештою, справа рук самих суб'єктів права. У нашому правознавстві знання про суб'єкта права переважно обмежується уявленням про нього як про особу, яка володіє правоздатністю і дієздатністю.


Знайти схожі

8.


    Ветютнєв, Ю.
    Методологічні проблеми розуміння істини як правової цінності [Текст] / Ю. Ветютнєв // Право України. - 2014. - № 1. - С. 106-112. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Юридична наука--Методологія
   Право--Методологія

Анотація: У статті розглядається питання про роль істини у правовому житті суспільства. Зазначається об'єктивна необхідність застосування критерію істинності до правових явищ. Зіставляються різні концепції істини- теорія відображення, прагматизм, конвенціоналізм, теорія когеренції,- з точки зору їх прийнятності для юридичної науки. Проводиться порівняння уявлень про істину, характерних для наукового і для юридичного пізнання.


Знайти схожі

9.


    Бурлай, Є.
    Методологічне значення категорії "конфлікт" і проблема праворозуміння (до основ конфліктологічної теорії права) [Текст] / Є. Бурлай // Право України. - 2014. - № 6. - С. 149-157. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Право--Конфліктологічна концепція
   Юридична наука--Методологія

Анотація: У вигляді ряду розгорнутих тез автор обгрунтовує висновок про теорію конфлікту, що є елементом соціологічної науки, відіграти непересічну роль в комплексному осмисленні явища права і ряду важливих правових інститутів.


Знайти схожі

10.


    Рабінович, П.
    Методологія вітчизняного загальнотеоретичного праводержавознавства: деякі сучасні тенденції [Текст] / П. Рабінович // Право України. - 2014. - № 1. - С. 11-21. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Праводержавознавство--Загальнотеоретичне
   Юридична наука--Методологія

Анотація: У статті розглянуто й критично проаналізовано основні тенденції трансформування методологічних підходів і методів дослідження правових і державних явищ у вітчизняній загальнотеоретичній юриспруденції. Визначено ті фактори, які глибинно зумовлюють відповідні перетворення зазначеної методології.


Знайти схожі

 1-10    11-17 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)