Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (6)Буковина (5)Шевченко Т. Г. (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Українська література<.>
Загальна кількість знайдених документів : 99
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Гризун, А.
    [Рецензія] [Текст] / Гризун А. // Дивослово. - 2001. - № 12. - С. 56. - Рец. на кн. Просалова В.А. Поезія "празької школи": Навчальний посібник.- Донецьк, 2000.- 80 с.
Рубрики: Українська література


Знайти схожі

2.


    Цимбалюк, В.
    [Рецензія] [Текст] / В.Цимбалюк // Дивослово. - 2000. - N 7. - С. 59-60. - Рец. на кн. Білошенко А.А. Індивідуальний підхід до учнів при вивченні української літератури.- Харків, 1999.- 124 с.
Рубрики: Українська література
Кл.слова (ненормовані):
Індивідуальний підхід


Знайти схожі

3.


   
    [Рецензія] [Текст] // Слово і час. - 2006. - № 8. - С. 94.
Рец. на кн.: Голод Р. Іван Франко та літературні напрями кінця ХІХ - початку ХХ століття / Р Голод. - .- Івано-Франківськ: Лілея-НВ, 2005.- 284 с.

Рубрики: Письменники України
   Українська література

Анотація: В монографії "Іван Франко та літературні напрями кінця ХІХ - початку ХХ століття" Роман Голод показав особливості розвитку української літератури на зламі століть.


Дод.точки доступу:
Франко, Іван Якович (укр. письм., поет, публіцист, пер., учений, громад. і політ. діяч, д-р філософії (1893) ; 1856-1916) \про нього\

Знайти схожі

4.


    Дмитренко, Г.
    І казка давня, і казка нова [Текст] : уроки за дитячими творами Тетяни Неліної / Г. Дмитренко // Дивослово. - 2005. - № 6. - С. 62-67
Рубрики: Українська література
   Уроки літератури--Методика викладання

Анотація: Завдяки казкам дитина збагачує свої знання про довкілля, людські стосунки і тд. Уроки в 5-му класі.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)

Знайти схожі

5.


    Куриліна, Олена.
    І.С. Нечуй-Левицький (1838-1918) - прозаїк, літературний критик, драматург, публіцист, фольклорист та ентограф. Система завдань з української літератури у тестовій форм, 10 клас [Текст] / О. Куриліна // Українське слово і сучасність. - 2015. - № 9. - С. 34-41
Рубрики: Письменники--Персоналії--Україна
   Українська література



Дод.точки доступу:
Нечуй-Левицький, Іван Семенович (укр. письм., пер., прозаїк ; 1838-1918) \про нього\

Знайти схожі

6.


    Александрова, Галина.
    Іван Стешенко: "Без наслідування обійтися не можна і в ньому... рятунок оригінального духу" [Текст] / Г. Александрова // Слово і час. - 2008. - № 7. - С. 52-59. - Бібліогр.: 22 назв.
Рубрики: Письменники України
   Українська література

Кл.слова (ненормовані):
Компаративістика -- Порівняльний метод -- Аналогія -- Наслідування -- Форма -- Зміст
Анотація: У статті розглядається маловідома літературознавча діяльність Івана Стешенка (1873-1918), вивчається його опублікована й архівна спадщина в контексті проблем компаративістики початку ХХ ст. Показано, що І.Стешенко мав свою концепцію розвитку української літератури, яка враховувала й зовнішні суспільні чинники, і внутрішні іманентні закономірності саморозвитку, історично змінювані характер, функції та форми вітчизняного письменства. Проаналізовано його порівняльні студії, що збагачували українське літературознавство новими підходами, розширювали його методологічні обрії.


Дод.точки доступу:
Стешенко, І.

Знайти схожі

7.


    Шульга, Валентин.
    Історизми [Текст] / В. Шульга // Вітчизна. - 2009. - № 5/6. - С. 171 : іл.
Рубрики: Українська література
   Письменники українські

   Гумор і сатира

Анотація: гумор і сатира

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Витрикуш, Галина Ігорівна.
    Історичне минуле України у творчості Л. Костенко та В. Симоненка [Текст] / Г. І. Витрикуш // Українська література в загальноосвітній школі. - 2009. - № 12. - С. 29-34. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література
   Письменники українські

   Поезія українська

   Теми і образи в літературі--Київська Русь

Анотація: Про існування Київської Русі говорять літописи, що, крім опису історичних подій, містять легенди та перекази. Серед поетів-шістдесятників історичні образи і мотиви займають особливе місце у творчості Л. Костенко та В. Симоненка. Вони роздумують, чому ми майже нічого не знаємо про Київську Русь, з якою рахувався тогочасний світ, чому вона розпалася і стала залежною від Візантійській імперії: "Держава, котра мала широкі контакти зі світом, котра давала освічених князівен королівським домам Європи, котра приймала і посилала послів, народ, що мав свою Академію, своє військо, свій могутній духовний потенціал — потрапив у тяжку залежність, і культура його зробилася замкнутою в самій собі". Разом з християнством Київська Русь прийняла візантійських владик, які керували церквою, а отже, мали вплив на свідомість народу, визначаючи, що потрібно і не потрібно робити.


Знайти схожі

9.


    Щерба, Таїсія Миколаївна.
    А пам'ять болить [Текст] / Т. М. Щерба // Українська література в загальноосвітній школі. - 2009. - № 12. - С. 40-42 : портр. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література
   Письменники українські

   Мемуари

Анотація: Щоденникові записи Миколи Василенка "Курай для пожежі" (видані у 2007 році видавничим центром "Просвіта", Київ-Херсон, 450 с). можна назвати зболеною пам'яттю, яку не зітруть ні час, ні роки, ні влада. Книжка охоплює перебіг подій із 1970 по 1985 роки минулого століття. Це видання є об'єктивним свідченням очевидця тих часів, його спогадів і екскурсів у давноминуле, його думки, переживання, спостереження за дійсністю, життям і філософські узагальнення. Головна ідея і задум автора — відтворити віру в українську людину, в її незламну духовність, братерську відкриту душу, попри всілякі жахливі випробування.


Знайти схожі

10.


    Гончар, Олексій.
    Актуальність історичної драми І. Франка "Сон князя Святослава" [Текст] / О. Гончар // Слово і час. - 2006. - № 8. - С. 45-47. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Письменники України
   Українська література

Анотація: Історична драма І. Франка "Сон князя Святослава" й до сьогодні належним чином не оцінена. За жанровою природою це драма-міф, створена за принципом романтичного моделювання живої художньої картини.


Дод.точки доступу:
Франко, Іван Якович (укр. письм., поет, публіцист, пер., учений, громад. і політ. діяч, д-р філософії (1893) ; 1856-1916) \про твір\

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)