Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Шевченко Т. Г. (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Українська література, 19-20 ст.<.>
Загальна кількість знайдених документів : 37
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-37 
1.


    Пассія, Радослав.
    Змішана ідентичність. Деякі теоретичні аспекти дослідження Східнокарпатської прикордонної області [Текст] / Радослав Пассія // Слово і час. - 2019. - № 4. - С. 81-87. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Словацька література, 19-20 ст.
   Українська література, 19-20 ст.

   Літературознавство --Інтермедіальність

Кл.слова (ненормовані):
Транзитивність -- Геопоетика
Анотація: У статті розглянуто взаємозв’язок між словацькою й українською літературами та культурами ХІХ – ХХ ст. у Східнокарпатській прикордонній області. Цю виразно багатонаціональну зону автор уважає одним із найбільш незалежних ультурних регіонів у Центральній Європі. Словацька література, починаючи із середини ХІХ ст., показує, що цей простір – гетеротопний. Наративні перспективи чужинця, вигнанця, мігранта в поєднанні з темами кордону та конфлікту між місцевими і чужинцями характерні для літературних образів Східнокарпатського прикордонного регіону у ХХ ст.


Знайти схожі

2.


    Харчук, Роксана.
    Українська аристократія: її втрата і віднайдення [Текст] : рецензія / Роксана Харчук // Слово і час. - 2019. - № 2. - С. 99-103
Рец. на кн. : Набитович І. Дерево життя літературного роду: Іван Федорович, Влодислав Федорович, Дарія Віконська / І. Набитович. - Київ: Дух і Літера, 2018. - 560 с.

Рубрики: Українська література, 19-20 ст.
   Письменники України, 19-20 ст.

Анотація: Книжка Набитовича "Дерево життя літературного роду", що побачила світ 2018 р. в серії "Постаті культури" видавництва "Дух і Літера", передусім зацікавить тих читачів, котрих хвилює тема формування українського інтелектуального середовища XIX - XX ст. Автор цього дослідження шукає витоки української інтелігенції у Східній Галичині, показує її становлення в межах Австо-Угорської імперії та в Другій Речі Посполитій періоду міжвоєнного двадцятиліття на прикладі давнього аристократичного роду Федоровичів, одна гілка якого попри полонізацію таки залишалася українською, збагативши наше письменство непересічною постаттю Дарії Віконської.


Знайти схожі

3.


    Брюховецький, В`ячеслав.
    Засновок концепції “безґрунтовності” Віктора Петрова [Текст] / В`ячеслав Брюховецький // Слово і час. - 2019. - № 7. - С. 3-17. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література, 19-20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
Модернізм
Анотація: У статті розглядається взаємодія літератури з дійсністю в різних контекстах. Термін “знедійснення дійсності” був запропонований В. Петровим (В. Домонтовичем) наприкінці 1940-х років. Перші рефлексії над цим явищем належать М. Євшану стосовно творчості Лесі Українки (1913). Тогочасне українське життя не надавалося поетесі для пошуку ґрунту модерного естетичного розвитку. Подібне можна спостерегти й у творчості М. Гоголя. В. Петров у концепціях “знедійснення дійсності” і “безґрунтовності” наближався до екзистенціальних ідей Л. Шестова (“Апофеоз безґрунтовності”, 1905). Багатозначність терміну “безґрунтовність” дозволяє використовувати його в різних контекстах – від філософськи значущого (як у Г. Сковороди, Е. Сведенборга, Л. Шестова), містичного, як у випадку з М. Гоголем, О. де Бальзаком, до прогностично аналітичного (В. Домонтович) і навіть побутово-вульгарного (соцреалізм).


Дод.точки доступу:
Петров, Віктор Платонович (укр. письм., філософ, соціал. антрополог, літ. критик, археолог, історик і культуролог; д-р іст. та філол. наук ; 1894-1969) \про нього\

Знайти схожі

4.


    Кіраль, Сидір.
    "В таких людей треба вчитися любові і відданості науці” [Текст] : рецензія / Сидір Кіраль // Слово і час. - 2019. - № 6. - С. 120-127. - Бібліогр. в кінці ст.
Рец. на кн. : Карпінчук Г. Михайло Новицький-шевченкознавець: до 125-річчя від дня народження / Г. Карпінчук. - Київ: Наук. думка. - 2018. - 238 с.

Рубрики: Письменники України, 19-20 ст.
   Українська література, 19-20 ст.

   Шевченкознавство

Анотація: Монографію присвячено Михайлові Новицькому – особистості відомій і авторитетній у шевченкознавстві. В цій галузі він відзначився насамперед як дослідник-документаліст і текстолог. У пропонованій праці всебічно розкрито науковий доробок М. Новицького і з’ясовано його внесок у становлення та розвиток шевченкознавства 1920–1960-х років. Уперше описано і введено до наукового обігу архівні матеріли вченого, висвітлено роль М. Новицького у написанні документальної біографії Шевченка, виявленні та вивченні автографів поета, підсумовано працю дослідника у підготовці до друку видань літературної і мистецької спадщини Тараса Шевченка, а також подано нові факти до біографії репресованого вченого. Видання доповнюють документи зі слідчої справи М. Новицького, хронологія життя та наукових здобутків дослідника, бібліографія його шевченкознавчих праць. Книга розрахована на літературознавців, істориків культури, студентів гуманітарних факультетів, широке коло читачів.


Дод.точки доступу:
Новицький, Михайло \про нього\

Знайти схожі

5.


    Сінченко, Олексій.
    Методологічний ізоморфізм як стиль наукового мислення Івана Франка [Текст] / Олексій Сінченко // Слово і час. - 2019. - № 2. - С. 3-11. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 19-20 ст.
   Українська література, 19-20 ст.

Анотація: У статті реконструйовано методологічне мислення І. Франка на основі його різногалузевих праць із метою синхронізації критеріїв, процедур і принципів доведення й виведення наукового знання.


Дод.точки доступу:
Франко, Іван Якович (укр. письм., поет, публіцист, пер., учений, громад. і політ. діяч, д-р філософії (1893) ; 1856-1916) \про нього\

Знайти схожі

6.


    Левченко, Галина.
    Визволення з лабіринту мінотавра упереджень і забуття [Текст] : рецензия / Галина Левченко // Слово і час. - 2018. - № 10. - С. 115-119
Рец. на Швець А. Жінка з христом Аріадни: Життєвий світ Наталії Кобринської в генераційному, світоглядному та творчому вимірах: монографія / Інститут Івана Франка НАН України; Лекторій СУА з жіночих студій; ВГО Союз Українок. - Львів, 2018. - 752 с.

Рубрики: Українська література, 19-20 ст.
Анотація: Стаття є рецензією на монографію А. Швець. Монографія закроєна як докторанська студія, безперечно, може цілком претендувати на те, щоб заповнити цю лакну та повносправно висвітлити яскравими барвами цю білу пляму в історії української літератури. Книжка Алли Швець вичерпно реалізує це своє призначення, пропонуючи читачам методологічно модернізовану версію літературного портрета.


Знайти схожі

7.


    Починок, Людмила.
    Життя і творчість Миколи Вороного на тлі родинного оточення письменника [Текст] / Людмила Починок, Світлана Осяк // Слово і час. - 2018. - № 10. - С. 48-54. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література, 19-20 ст.
Анотація: Постать одного з перших аполегетів модерністської етики Миколи Вороного досі є "terra incognita" як для широкого кола читачів, так і для науковців. У статті почасти розкрито окремі грані його письменницького таланту, що гартувався під тиском глобальних історичних та мистецьких зрушень.


Дод.точки доступу:
Осяк, Світлана; Вороний, Микола \про нього\

Знайти схожі

8.


    Ковалів, Юрій.
    Агатангел Кримський [Текст] / Юрій Ковалів // Слово і час. - 2019. - № 1. - С. 88-95. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література, 19-20 ст.
   Письменники України, 19-20 ст.

Анотація: У статті йдеться про постать унікального науковця, академіка, орієнталіста, незмінного секретаря ВУАН, письменника Агатангела Кримського.


Дод.точки доступу:
Кримський, Агатангел Юхимович (укр. історик, мовознавець, сходознавець, вчений, орієнталіст, письм. і пер., поліглот, один з організаторів Акад. наук України (1918 р.). Жертва сталін. терору. ; 1871-1942) \про нього\

Знайти схожі

9.


    Ковалів, Юрій.
    Михайло Рудницький [Текст] / Юрій Ковалів // Слово і час. - 2019. - № 1. - С. 85-88. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література, 19-20 ст.
   Письменники України, 19-20 ст.

Анотація: Стаття присвячена Михайлу Рудницькому - відомому доктору філософії, журналісту, літературному критику, літературознавцю.


Дод.точки доступу:
Рудницький, Михайло \про нього\

Знайти схожі

10.


    Боронь, Олександр.
    Світ шевченківської фотографії [Текст] : рецензия / Олександр Боронь // Слово і час. - 2020. - № 2. - С. 123-126. - Бібліогр. в кінці ст.
Рец. на кн. : Яцюк Володимир. Тарас Шевченко і світ фотографії. Альбом-монографія / Ред. Олесь Федорук. - Київ: Критика, 2019. 232 с., 235+1 іл., покажчик.

Рубрики: Українська література, 19-20 ст.
   Шевченкознавство

Анотація: Стаття є рецензією на видану посмертно збірку статей Володимира Яцюка, яка охоплює широке коло проблем дослідження шевченківської фотографії.


Дод.точки доступу:
Яцюк, Володимир \про твір\; Шевченко, Тарас Григорович (укр. поет, письм., худож., громад. і політ. діяч ; 1814-1861) \про нього\

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-37 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)