Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Судовий захист -- Права людини<.>
Загальна кількість знайдених документів : 12
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-12 
1.


    Шило, О.
    Проблеми реалізації права на судовий захист у ході досудового провадження по кримінальній справі [Текст] / О. Шило // Вісник Академії правових наук України. - 2005. - № 1. - С. 161-166. - Бібліогр.: С.161-162
Рубрики: Кримінальна справа--Досудове провадження
   Судовий захист--Права людини



Знайти схожі

2.


    Романюк, Я.
    Масовий позов: загальні характеристики, зарубіжний досвід, перспективи впровадження в Україні [Текст] / Я. Романюк // Право України. - 2015. - № 9. - С. 9-12
Рубрики: Позови--Масові
   Судовий захист--Права людини

Анотація: Проблеми і перспективи впровадження інституту масового позову в Україні.


Знайти схожі

3.


    Регіцці, Г.
    Групові позови в Італії [Текст] / Г. Регіцці // Право України. - 2015. - № 9. - С. 18-27
Рубрики: Позови--Групові--Італія
   Судовий захист--Права людини

Анотація: Стаття присвячена дослідженню особливостей судового провадження за груповим позовом в Італії. Аналізуючи традиційні форми розгляду групових позовів і правила недавнього запровадження такого механізму, автор звертає увагу на те, що в Італії право пред'являти групові позови надається виключно користувачам / споживачам і їх асоціаціям.


Знайти схожі

4.


    Норкус, Р.
    Колективний позов у Литві [Текст] / Р. Норкус // Право України. - 2015. - № 9. - С. 28-37. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Позови--Колективні--Зарубіжний досвід--Литва
   Судовий захист--Права людини

Анотація: У статті аналізується досвід Литви в процесі становлення інституту колективного позову. Розглядаються основні фактори, що мали вплив на пошук оптимальної моделі колективного позову від першого законодавчого закріплення інституту у 2002 р. до внесення у 2005 р. останніх змін у процесуальне законодавство.


Знайти схожі

5.


    Майстренко, Л.
    Груповий позов у Швеції: загальна характеристика за законом [Текст] / Л. Майстренко // Право України. - 2015. - № 9. - С. 38-43. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Позови--Групові--Швеція
   Судовий захист--Права людини

Анотація: У статті проаналізовано шведський Закон про групові позови 2002 р., визначено основні характеристики цього процесуального інституту та наведено приклади розгляду шведськими судами справ за груповими позовами трьох типів: публічним, організаційним і приватним.


Знайти схожі

6.


    Майданик, Р.
    Впровадження масового позову в право України: поняття, модель і сфера застосування [Текст] / Р. Майданик // Право України. - 2015. - № 9. - С. 49-55. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Позови--Масові--Україна
   Судовий захист--Права людини

Анотація: У статті досліджуються соціальне призначення, переваги і ризики інституту масового позову. Висвітлюються поняття, юридична природа, види та елементи масового позову, проводиться аналіз прийнятної моделі і сфери застосування масового позову в Україні.


Знайти схожі

7.


    Маан, Б.
    Колективні позови в Європі [Текст] / Б. Маан // Право України. - 2015. - № 9. - С. 13-17
Рубрики: Позови--Колективні--Зарубіжний досвід
   Судовий захист--Права людини

Анотація: Автор аналізує інститут колективного позову в Нідерландах, а також у Бельгії та Франції. У статті наведено аргументи щодо необхідності колективних позовів, розглянуто види таких позовів за колом суб'єктів і наслідками- позов в інтересах групи осіб та позов загального інтересу, механізми визначення і відшкодування збитків залежно від виду позову.


Знайти схожі

8.


    Лисенко, О. М.
    Забезпечення права людини на судовий захист у національному та зарубіжному законодавстві: порівняльний аспект [Текст] / О. М. Лисенко // Часопис Київського університету права. - 2021. - № 2. - С. 84-87. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Права людини--Захист прав людини--Судовий захист
   Судовий захист--Права людини

Кл.слова (ненормовані):
конституційне законодавство
Анотація: Судовий захист є найбільш ефективним засобом забезпечення прав, свобод та інтересів людини, із усіх світових практик. Право на судовий захист є додатковою гарантією забезпечення інших прав та свобод людини як учасника суспільних відносин. Метою даного дослідження є порівняльний аналіз норм, що закріплюють право людини на судовий захист, зарубіжного та національного законодавства. Було встановлено, що ст. 55 Конституції України, яка закріплює право людини на судовий захист, є достатньо деталізованою і чітко визначає його сутність та зміст, не містить суттєвих недоліків, але потребує певного доповнення.

Є примірники у відділах:
(19.01.2022р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

9.


    Кузнєцова, Н.
    Громадянське суспільство і захист порушених прав численних груп у порядку масового позову [Текст] / Н. Кузнєцова // Право України. - 2015. - № 9. - С. 44-48. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Позови--Масові
   Судовий захист--Права людини

Анотація: Стаття присвячена дослідженню питання громадянського суспільства, взаємозв'язку між проблемами його розвитку та інститутом масового позову. Наголошується, що основною функцією громадянського суспільства є формування і презентація суб'єктами (громадськими об'єднаннями, політичними партіями, рухами) перед державою громадських інтересів, а також забезпечення ефективного діалогу з державою для їх захисту та врегулювання можливих конфліктів, що виникатимуть на цій основі.


Знайти схожі

10.


    Кройтор, В.
    Судове провадження за масовими позовами: пропозиції з удосконалення українського законодавства у світлі досвіду країн Європейського Союзу [Текст] / В. Кройтор, Т. Степаненко // Право України. - 2015. - № 9. - С. 71-78. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Позови--Масові--Європейський Союз
   Судовий захист--Права людини

Анотація: Аналізується досвід застосування інституту масового позову в країнах Європейського Союзу. Викладені загальні риси масового позову як інституту, призначеного для забезпечення ефективної та процесуально економної судової процедури розгляду правових конфліктів за участю необмеженого кола осіб.


Дод.точки доступу:
Степаненко, Т.

Знайти схожі

 1-10    11-12 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)