Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Буковина (27)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Ринок праці<.>
Загальна кількість знайдених документів : 50
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50  
1.


    Ільїч, Л. М.
    Методика оцінювання конкурентоспроможності робочої сили [Текст] / Л. М. Ільїч, М. О. Кримова // Демографія та соціальна економіка. - 2019. - № 2. - С. 165-177
Рубрики: Ринок праці
Анотація: Мета роботи полягала у розробці авторської комплексної методики оцінювання конкурентоспроможності робочої сили на рівні регіонів. Запропонована методика побудована з урахуванням принципів достовірності, обґрунтованості, надійності, послідовності у часі та імплементації. Процес оцінювання здійснюється в чотири етапи та враховує об'єктивні і суб'єктивні (отримані в ході експертного опитування) показники. Перший етап базується на дослідженні змісту категорії "конкурентоспроможність робочої сили" та визначенні комплексу чинників, що впливають на процеси її формування та реалізації. Чинники впливу систематизовано за змістовними та цільовими ознаками, що уможливило виокремлення груп оціночних показників. Другий етап методики передбачає формування інформаційної бази, перевірку достовірності та оцінювання інтегральних індексів конкурентоспроможності робочої сили регіонів з урахуванням ваги впливу комплексних індикаторів оцінки на підсумковий. Третій етап охоплює аналіз розрахунків регіональних відмінностей за рівнем розвитку комплексних показників, проведення ранжування та групування регіонів, як за рівнями конкурентоспроможності робочої сили, так і за субіндексами її компонентів (демографічного, освітньо-професійного, економічного, кон'юнктурного, технологічного та інфраструктурного) з подальшим картографуванням отриманих результатів. Четвертий етап передбачає доопрацювання результатів аналізу, визначення чинників, що перешкоджають реалізації конкурентоспроможності робочої сили та стримують її нарощування, а також послідовну розробку практичних рекомендацій, спрямованих на посилення ефективності процесів її формування та реалізації. Особливістю розробленої методики є циклічність процесу оцінювання, що розширює можливості для впровадження моніторингових досліджень у цій сфері та посилює аргументованість управлінських рішень, пов'язаних з формуванням та реалізацією конкурентоспроможності робочої сили регіону.


Дод.точки доступу:
Кримова, М.О.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Ільїч, Л. М.
    Статистичне моделювання освітньо-кваліфікаційного дисбалансу на ринку праці [Текст] / Л. М. Ільїч, В. Г. Саріогло // Демографія та соціальна економіка. - 2019. - № 4. - С. 42-57. - Бібліогр. с. 56-57 (14 назв)
Рубрики: Ринок праці
   Освітньо-кваліфікаційні рівні--Кваліфіковані робітники

Анотація: Існування суттєвих відмінностей у масштабах попиту та пропозиції кваліфікованої робочої сили на ринку праці зумовлює можливість одночасної наявності дефіциту працівників конкретних професій та / або кваліфікацій і надлишкової пропозиції працівників із неактуальними професійно-кваліфікаційними характеристиками. Така ситуація знижує ефективність зайнятості населення, стримує зростання продуктивності праці, веде до зниження темпів виробництва та свідчить про в цілому низьку (не релевантну) якість робочої сили. У цьому контексті освітньо-кваліфікаційний дисбаланс є серйозним стримувальним чинником ефективності національної економіки, оскільки мова йде про неузгодженість компетенцій робочої сили з потребами робочих місць, про надлишкову (недостатню) освіченість працівника, що характеризується наявністю надлишку (нестачі) рівня спеціальних знань для виконання певного виду робіт. На основі вивчення провідних європейських практик вимірювання освітньо-кваліфікаційних дисбалансів і з урахуванням наявної в Україні інформаційної бази запропоновано методологічні підходи до оцінки вертикальної та горизонтальної невідповідності кваліфікацій із використанням методів статистичного моделювання, що дає змогу визначати рівень невідповідності освітньо-кваліфікаційних характеристик робочої сили за освітою та зайнятістю залежно від її основних характеристик – віку, статі, типу місцевості проживання, виду економічної діяльності, досліджувати стан, тенденції й закономірності у процесах збалансування попиту та пропозиції праці. Побудовано статистичні моделі взаємозв’язку для індексів вертикальної та горизонтальної невідповідності. Досліджено тенденції змін вертикальної та горизонтальної невідповідностей та виявлено їхні розбіжності й основні особливості розвитку. На підставі виконаних розрахунків оцінено індекси вертикальної та горизонтальної невідповідностей за секторами та видами економічної діяльності у часі, визначено причини, що зумовили їх різноспрямовані тенденції розвитку. Отримані результати можуть слугувати інформаційною базою для обґрунтовування секторальних пріоритетів щодо забезпечення гнучкості національної системи освіти та прогресивності структурних змін у зайнятості.


Дод.точки доступу:
Саріогло, В.Г.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Ільїч, Л.
    Методичні підходи до прогнозування кваліфікованої робочої сили: досвід ЄС та України [Текст] / Л. Ільїч // Україна: аспекти праці. - 2016. - № 7/8. - С. 3-10. - Бібліогр. с. 10 (12 назв)
Рубрики: Ринок праці
   Трудові ресурси--Кваліфіковані робітники--Прогнозування

Анотація: У статті розглядаються європейська та національна практики прогнозування кваліфікованої робочої сили. Установлено, що незалежно від використовуваних підходів у прогнозуванні кваліфікацій більшість досліджуваних країн виконують розрахунки обсягів кваліфікованої робочої сили в секторальному, кваліфікаційному та професійному розрізах, що забезпечує можливість своєчасно вносити корективи в програми підготовки кадрів та сприяє підвищенню гнучкості освітніх систем відповідно до мінливої кон'юнктури ринку праці. Розкрито національний досвід прогнозування потребу кваліфікованій робочій силі та визначено проблеми реалізації вірогідного середньо-строкового прогнозу. З метою вдосконалення чинної практики прогнозування кваліфікованої робочої сили в Україні обгрунтовано основні напрями посилення соціального діалогу.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Ільїч, Л.
    Розвиток молодіжного ринку праці: сучасний стан [Текст] / Л. Ільїч // Україна: аспекти праці. - 2011. - № 8. - С. 12-20. - Бiблiогр. в пiдрядк. прим.
Рубрики: Молодь--Зайнятість
   Ринок праці

   Молодіжна політика--Працевлаштування

Анотація: Стаття присвячена дослідженню структурних зрушень у молодіжному ринку праці, що відбулися за період 2000-2010 рр. За результатами статистичного аналізу визначено основні тенденції у зайнятості молоді за гендерними та освітніми ознаками, територіальною та галузевою належністю. Окреслено основні напрями щодо удосконалення моніторингу молодіжної зайнятості.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Анішина, Н.
    Формування попиту на робочу силу в регіонах України в умовах інноваційно-інвестиційної моделі розвитку економіки [Текст] / Н. Анішина, Л. Колешня // Україна: аспекти праці. - 2012. - № 2. - С. 3-7. - Бiблiогр. в пiдрядк. прим.
Рубрики: Іноземні інвестиції
   Ринок праці

Анотація: У статті проаналізовано тенденції впровадження інновацій та інвестицій. Розкриті проблеми, що першкоджають становленню інноваційної моделі розвитку економіки регіонів та формуванню попиту на робочу силу.


Дод.точки доступу:
Колешня, Л.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Білик, О.
    Нові завдання державної служби зайнятості України в контексті сучасних викликів ринку праці [Текст] / О. Білик // Україна: аспекти праці. - 2019. - № 1. - С. 10-16. - Бібліогр. с. 16 (15 назв)
Рубрики: Ринок праці
   Зайнятість населення

Анотація: Розглянуто деструктивний вплив збройного конфлікту на Сході країни й анексії частини українських територій на сучасний стан ринку праці в Україні. Проведено аналіз сучасних тенденцій, які спостерігаються на вітчизняному ринку праці, та окреслено їх вилив на діяльність служби зайнятості. Доведено, що нові реалії функціонування ринку праці багато в чому позначилися на діяльності ДСЗ. Окреслено "нові" вразливі категорії населення, що з 'явилися на сучасному ринку праці, з метою визначення ефективних напрямів діяльності служби зайнятості щодо їх працевлаштування. Акцентовано увагу на питаннях допомоги внутрішньо переміщеним особам (вимушеним переселенцям) у працевлаштуванні та адаптації на новому місці проживання. Наголошено на питаннях допомоги безробітним військовослужбовцям, що брали участь у антитерористичній операції на Сході України. Сформульовано нові першочергові завдання державної служби зайнятості України, які сприятимуть скороченню рівня безробіття зазначених категорій безробітного населення та послабленню рівня соціального напруження в суспільстві.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Бабєєва, О. В.
    Статистичне прогнозування чисельності трудового потенціалу України на короткострокову перспективу [Текст] / О. В. Бабєєва // Формування ринкових відносин в Україні. - 2020. - № 3. - С. 78-83. - Бібліогр.: с. 82-83 (2 назви)
Рубрики: Ринок праці
   Трудовий потенціал--Прогнозування

Анотація: Запропоновано концептуальний підхід до статистичного оцінювання трудового потенціалу, який включає два напрями статистичного аналізу, екстенсивний та інтенсивний. Доведено, що найбільш раціональним науковим підходом до статистичного дослідження трудового потенціалу є комбінація двох підходів, завдяки чому поєднуються згадані вище напрями, що дозволяє здійснити не лише оцінювання кількісних характеристик трудового потенціалу у поєднанні з його якісними характеристиками, а й здійснити аналіз їхніх взаємозв'язків і взаємозалежностей тощо. Удосконалено адаптацію методів статистичного прогнозування з метою визначення очікуваної чисельності трудового потенціалу України на короткострокову перспективу, що передбачає застосування процедур експоненційного згладжування й одночинникової залежності. Запропонований підхід сприятиме більш точному оцінюванню тенденцій змін чисельності трудового потенціалу та визначенню її очікуваної чисельності як на національному, так і на регіональному рівнях. Процедура вибору раціонального варіанта зміни очікуваної чисельності трудового потенціалу на короткострокову перспективу передбачала розгляд варіантів прогнозу, які здійснювалися методами регресійних рівнянь тренда, статистичних рівнянь залежностей та зіставлення прогнозованих значень. Визначено місце кожного методу прогнозування чисельності трудового потенціалу населення України. Доведено, що найменші значення похибки прогнозу відмічені під час розрахунків методом регресійних рівнянь тренда на основі середніх рівнів прогнозу. Обчислено найбільш вірогідне значення можливої чисельності трудового потенціалу України у 2019 році.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


   
    База для взаємодії з міністерством соціальної політики України в процесі розробки національних професійних стандартів [Текст] // Маркетинг в Україні. - 2013. - № 4. - С. 6-7.
Рубрики: Ринок праці
   Конкурентоспроможність молоді

   Неформальне професійне навчання

Анотація: 8 жовтня 2013 року ВГО "Українська Асоціація маркетингу" у партнерстві з Фондом Фрідріха Еберта в Україні організувала Експертну зустріч фахових громадських організацій та представників Міністерства соціальної політики. Дискусія учасників експертної зустрічі стосувалася вузлових питань державного визнання неформального професійного навчання.


Знайти схожі

9.


    Баланда, А.
    Фактори збалансованості ринку праці та безпеки суспільства: проблеми співвідношення [Текст] / А. Баланда // Україна: аспекти праці. - 2008. - № 5. - С. 25-31. - Бібліогр. в примітках
Рубрики: Ринок праці
Анотація: Метою дослідження є аналіз характеру відносин ринку праці в контексті безпечного суспільного розвитку.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Близнюк, В.
    Ринок прані України в період карантину: проблеми та першочергові завдання на шляху оновлення [Текст] / В. Близнюк, Л. Яценко // Україна: аспекти праці. - 2020. - № 3. - С. 3-13. - Бібліогр. с. 13 (15 назв)
Рубрики: Епідемії--Антикризові заходи--Соціальний захист
   Ринок праці

Анотація: В статті розглянуто наслідки пандемії Сovid -19 для національного ринку праці. Узагальнено існуючі світові практики мінімізації негативних наслідків для соціально-трудової сфери. На основі аналізу оперативної інформації щодо результатів впливу запровадження карантинних заходів на ринок праці, доведено, що такий стан став випробовуваним для інститутів ринку праці щодо здатності максимально забезпечити його прийнятне функціонування та протидіяти загрозам у сфері зайнятості. Так відсутність виважених заходів політики зайнятості, збалансування попиту та пропозиції на національному та локальних ринках праці, призвели до ускладнення ситуації в цій сфері як до запровадження карантинних заходів, так і після їх запровадження. Найбільший удар отримала сфера само зайнятості та малого бізнесу. Карантин актуалізував процеси цифровізації та запровадження дистанційних форм зайнятості. Обгрунтовано наслідки віртуапізації соціально-трудових відносин, які обумовлені сучасними вимогами поширення нових форм зайнятості. Запропоновано інструментарій пам'якшення негативного впливу коронакризи на соціально-трудову сферу.


Дод.точки доступу:
Яценко, Л.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50  
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)