Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Буковина (11)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Письменники України, 20 ст.<.>
Загальна кількість знайдених документів : 177
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


   
    Премія імені Григорія Антоновича Нудьги [Текст] // Дзвін. - 2022. - № 3-4. - С. 259-262. - Зміст: Шевчик / Любов Горбенко.
Рубрики: Письменники України, 20 ст.
Анотація: Стаття присвячена українському письменникові, політв'язневі, журналістові часопису "Дзвін" (тоді "Жовтень") Г. Нудьзі. Для відзначення 110-ої річниці з дня народження письменника рідні вирішили встановити премію для відзначення кращої публікації в журналі "Дзвін" протягом 2022 року.


Дод.точки доступу:
Нудьга, Григорій Антонович (український письменник, фольклорист, літературознавець, історик української літератури ; 1913-1994) \про нього\

Знайти схожі

2.


    Василенко, Вадим.
    «Сеньйор Ніколо» Юрія Косача і гоголівський текст в українській літературі ХХ століття [Текст] / Вадим Василенко // Слово і час. - 2021. - № 1. - С. 87-104. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Проза, 20 ст.
   Письменники України, 20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
романізована біографія -- символічна автобіографія -- міф -- образ
Анотація: У статті аналізуються фрагменти з незавершеного роману Юрія Косача «Сеньйор Ніколо», присвяченого історії Миколи Гоголя, у контексті українського гоголівського дискурсу ХХ ст. З’ясовується своєрідність Косачевого розуміння Гоголя, наголошується на світоглядних аналогіях письменників.


Дод.точки доступу:
Косач, Юрій \про нього\; Гоголь, Микола Васильович (рос.-укр. прозаїк, драматург, письм. ; 1809-1852) \про твір\

Знайти схожі

3.


    Галета, Олена.
    Поет на другому березі: процесуальність письма у прозі Богдана Ігоря Антонича. Стаття перша [Текст] / Олена Галета // Слово і час. - 2021. - № 1. - С. 56-71. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Проза--Роман, 20 ст.
   Письменники України, 20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
чернетка -- генетична критика -- афективна поетика
Анотація: Стаття становить першу частину дослідження, в якому недописаний роман Б. І. Антонича «На другому березі» розглядається із перспективи генетичної критики як приклад авантексту, укладеного на основі чернеток, що фіксують процесуальність письма. На підставі рукопису проаналізовано не відображені у виданнях основні типи текстових змін як свідчення «поетики стану», що виводить письмо за межі дихотомій суб’єкта й об’єкта, Ероса і Танатоса, людського й не-людського - за рамки індивідуалізму й самої мови, у сферу інтерсуб’єктного та інтермедійного. Поступаючись розвитком дії супроти інтенсивності стану, проза Антонича свідчить про формування афективної поетики і нового типу модерної чуттєвості та відповідної практики письма.


Дод.точки доступу:
Антонич, Богдан-Ігор \про нього\

Знайти схожі

4.


    Салига, Тарас.
    "...І ще мої покривджені брати підіймуться за вільну Україну..." [Текст] / Тарас Салига // Дзвін. - 2021. - № 1. - С. 158-166. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Письменники України, 20 ст.
Анотація: Йдеться про поета Михайла Ситника, якому доля відвела 39 літ життя, аби пройти гіркими емігрантськими шляхами від Василькова, що на Київщині, через ді-пі-вські табори Європи до америкнаського міста Чікаго.


Дод.точки доступу:
Ситник, Михайло Васильович (укр. поет, журналіст, гуморист, ред. ; 1919-1959) \про нього\

Знайти схожі

5.


    Кондратьєва, Світлана.
    "Завойовники" Юрія Яновського: автор у пошуках назви твору [Текст] / Світлана Кондратьєва // Слово і час. - 2021. - № 3. - С. 76-82. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 20 ст.
   Українська література--Драматургія--П'єса, 20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
назви -- варіанти -- оніми -- позатекстова реальність
Анотація: У статті розглянуто варіанти назви, які Ю. Яновський підбирав для п’єси "Завойовники", та принципи їх добору. Досліджено чернетки письменника як джерело назв, проаналізовано епізоди й деталі, що не ввійшли до п’єси, але мали вплив на появу її окремих заголовків.


Дод.точки доступу:
Яновський, Юрій Іванович (укр. письм., поет, кінодраматург, військ. журналіст ; 1902-1954) \про твір\

Знайти схожі

6.


    Галета, Олена.
    Поет на другому березі: поетика афекту у прозі Богдана Ігоря Антонича [Текст] / Олена Галета // Слово і час. - 2021. - № 2. - С. 53-67. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 20 ст.
   Українська література--Проза--Роман

Кл.слова (ненормовані):
афективна поетика -- рукопис -- модерна чуттєвість
Анотація: Стаття становить другу частину дослідження, у якому недописаний роман Богдана Ігоря Антонича "На другому березі" розглядається із перспективи генетичної критики як приклад авантексту, укладеного на основі чернеток, що фіксують процесуальність письма.


Дод.точки доступу:
Антонич, Богдан-Ігор (український письменник, перекладач, літературознавець ; 1909-1937) \про твір\

Знайти схожі

7.


    Коваль, Юрій.
    Завжди актуальний і завжди прозірливий [Текст] / Юрій Коваль // Дзвін. - 2021. - № 6. - С. 171-174 : фот.
Рубрики: Письменники України, 20 ст.
Анотація: Йдеться про відомого укр. письменника-байкаря Іана Сварника. Автор пригадує період його роботи редактором у журналі "Жовтень" (тепер "Дзвін"), аналізує неперевершену письменницьку майстерність митця.


Дод.точки доступу:
Сварник, Іван Іванович (укр. письменник-байкар, редактор, видавець ; 1921-1989) \про нього\

Знайти схожі

8.


    Зайдлер, Наталія.
    Чи простиш, моя ненько, Вкраїно. Жтиттєві і творчі дороги Івана Овечка [Текст] / Наталія Зайдлер // Дзвін. - 2020. - № 11. - С. 158-170 : фот. - Зміст: Поезії Івана Овечка зі збірки "Не плач, Україно!"
Рубрики: Письменники України, 20 ст.
Анотація: Стаття присвячена укр. письменику Іванові Федотовичу Овечку. Нещодавно стало відомо, що в рік свого відходу у вічність І. Овечко видав книжку "Фрагменти з автобіографії. Моїм дітям, онукам і правнукам". У статті подаються деякі факти та події з біографії та декілька поезій письменника.


Дод.точки доступу:
Овечко, Іван (укр. письменник ; 1920-2002) \про нього\

Знайти схожі

9.


    Григорук, Аделя.
    "Йти по землі, як по вогні, і не стоптати білі ружі..." [Текст] / Аделя Григорук // Дзвін. - 2020. - № 11. - С. 202-206 : портр. - Зміст: Князь роси / Микола Близнюк. Відлетіла птаха душі / Ніна Гнатюк. Тут, над Карпатами... / Аделя Григорук. Князь / Богдан Радиш. Світлий слід Тараса Мельничука / Марія Порох.
Рубрики: Письменники України, 20 ст.
Анотація: Стаття присвячена пам'яті талановитого поета Тараса Мельничука. Автор занурюється у глибини поетичної творчості письменника. Також подано вірші-присвяти та пам'ятні рядки на пошану поета.


Дод.точки доступу:
Мельничук, Тарас (укр. поет, лауреат Національної премії ім. Т.Шевченка 1992 року ; 20.08.1938 - 31.03.1995) \про нього\

Знайти схожі

10.


    Довженко, Олександр.
    "... Україна наша вічна вдова" [Текст] : [інтерв'ю взяв Олесь Воля] / Олександр Довженко // Дзвін. - 2020. - № 8. - С. 164-170
Рубрики: Письменники України, 20 ст.
   Кінорежисери України, 20 ст.

Анотація: У статті подано інтерв'ю з відомим українським письменником і кінорежисером - Олександром Довженком. Зокрема, обговорювали суспільно-політичну ситуацію в Україні, а крім того тогочасний стан кіноіндустрії.


Дод.точки доступу:
Довженко, Олександр Петрович (укр. письм., кінорежисер, кінодраматург, художник, класик світ. кінематографу ; 1894-1956) \про нього\

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)