Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Шевченко Т. Г. (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Літературознавство українське<.>
Загальна кількість знайдених документів : 23
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-23 
1.


    Івченко, Володимир.
    Крізь біль реальний і уявний [Текст] : новий погляд на життєвий та творчий шлях Миколи Гоголя / В. Івченко // Науковий світ. - 2010. - № 1. - С. 22-25. : фото
Рубрики: Літературознавство українське
   Письменники українські російськомовні--Гоголь М.В.

Анотація: Про талановиті книги Володимира та Олександра Войтенкі, медиків за фахом, присвячені дослідженню творчого феномена Миколи Гоголя, його місця у російській літературі й політиці, українських коренів генія письменника, розгадці секрету придуманого ним для себе месіанства, зрештою драматичної кінчини одного з провідних майстрів тогочасної словесності.


Дод.точки доступу:
Гоголь, Микола Васильович (рос.- укр. прозаїк, драматург, письм. ; 1809-1852) \про нього\

Знайти схожі

2.


    Барабаш, Мар'яна.
    Література як терапія пам'яті [Текст] : рецензия / Мар'яна Барабаш // Дзвін. - 2015. - № 8. - С. 160-161
Рец. на кн. : Дуркалевич Вікторія. У пошуках наративної ідентичності: індивідуальний міф у творах Івана Франка, Анджея Хцюка і Бруно Шульца / Вікторія Дуркалевич. - Дрогобич : Коло, 2015. - 366 с.

Рубрики: Літературознавство українське
   Літературознавство--Польська література

Анотація: Стаття є рецензією на книгу Вікторії Дуркевич "У пошуках наративної ідентичності: індивідуальний міф у творах Івана Франка, Анджея Хцюка і Бруно Шульца". На прикладі трьох письменників як представників української та польської літератури дослідниця намається рогадати співвіснування літературного та біографічного "я" письменника в процесі народження художнього слова.


Дод.точки доступу:
Дуркалевич, Вікторія \про твір\; Франко, Іван Якович (укр. письм., поет, публіцист, пер., учений, громад. і політ. діяч, д-р філософії (1893) ; 1856-1916) \про нього\; Хцюк, Анджей (польський письменник) \про нього\; Шульц, Бруно (пол. худож., письм. ; 1892-1942) \про нього\

Знайти схожі

3.


    Гнідець, У.
    Підвищити інтелектуальний потенціал нації. Мета та завдання Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва [Текст] / У. Гнідець // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2009. - № 11. - С. 85-87.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Літературознавство українське
   Освіта--Організація

   Література--Дитяча література--Дослідження

Кл.слова (ненормовані):
розвиток літератури для дітей та юнацтва -- підвищення кваліфікації вчителя української та зарубіжної літератури -- співпраця з бібліотеками -- щорічний фестиваль літератури для дітей та юнацтва -- налагодження міжнародних зв'язків -- громадська дискусія "Дитина читає - Україна процвітає"
Анотація: Проінформовано про Центр дослідження літератури для дітей та юнацтва, метою діяльності якого є сприяння створенню правових, організаційних, економічних умов для збереження і розвитку культури України, формування громадського інтересу до книжки та читання, вдосконалення бібліотечної справи, поліпшення якості літератури для дітей і юнацтва. У цих напрямках роботи Центр має допомагати Міносвіті та Мінкультурі. В статті розкрито завдання, які Центр ставить перед собою, зокрема вихід на міжнародний рівень та запропонування громадської дискусії щодо наболілої проблеми дитячого читання в Україні.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД

Знайти схожі

4.


    Горблянський, Юрій.
    Мистецький факт і його рецепція [Текст] / Юрій Горблянський // Дзвін. - 2013. - № 7. - С. 124-128. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавство українське
   Українська література--Сучасний стан

Анотація: Автор розповідає про сучасний стан української літератури.


Знайти схожі

5.


    Гризун, А.
    Сугестія в українській поезії [Текст] / А. Гризун // Дивослово. - 2003. - № 2. - С. 11-13
Рубрики: Літературознавство українське
   Літературознавство--Жанри--Поезія

Кл.слова (ненормовані):
Лірика сугестивна


Знайти схожі

6.


    Гундорова, Т.
    Еротичний модерн: Винниченко і Пшибишевський [Текст] : историческая литература / Т. Гундорова // Хроніка-2000. - 2010. - Вип. 81: Україна-Польща: діалог упродовж тисячоліть. - С. 372-387. - (Літературознавство). - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавство українське
   Літературознавство--Польща

Анотація: В статті досліджуються спільні погляди і риси творчості двох представників українського і польського модерну в літературі.


Дод.точки доступу:
Винниченко, Володимир Кирилович (укр. політик, держ. діяч, письм. і худож. ; 1880-1951) \про нього\; Пшибишевський, Ст. \про нього\

Знайти схожі

7.


    Запорожченко, Юлія.
    Концепт подорожі в сучасному постмодерністському тексті (Ю. Андрухович, А. Стасюк) [Текст] / Юлія Запорожченко // Слово і час. - 2009. - № 7. - С. 11-18. - Бібліогр.: с. 17-18
Рубрики: Українська література--Проза, 20 ст.
   Літературознавство українське

Кл.слова (ненормовані):
Турист -- Ідентичність -- Батьківщина -- Простір -- Кордон
Анотація: У статті концепт "подорож" розглядається як один з основоположних концептів постмодерністського тексту, що відображає прагнення героя знайти своє "я" в епоху загальної кризи культури. На прикладі публіцистичної прози Ю. Андруховича й А. Стасюка показані особливості постмодерністського мандрування "без мети", єдиним сенсом якого стає пошук своєї національної і культурної ідентичності у фрагментованому просторі Європи. Показано, що концепт "подорож" актуалізує й інші геокультурні концепти простору ("мала батьківщина", "Центрально-східна Європа", "кордон") і виступає їх сполучною ланкою.


Дод.точки доступу:
Андрухович, Юрій (український письменник, культурний діяч, 20 ст.) \о произв.\; Стасюк, А. \о произв.\

Знайти схожі

8.


    Зленко, Григорій.
    Сюжет для пошуку [Текст] / Г. Зленко // Науковий світ. - 2008. - № 10. - С. 12-13.
Рубрики: Українська література--Історія--Дослідження
   Літературознавство українське

Анотація: Цікаве дослідження Г. Зленка, письменника, дійсного члена Наукового товариства ім. Т. Шевченка про діяльність Бельцова Володимира Олексійовича, який входив до імовірних членів "гуртка Шевченка", але життя його залишається цілком нез’ясованим.


Дод.точки доступу:
Бельцов, Володимир Олексійович \про нього\

Знайти схожі

9.


    Клочек, Григорій Дмитрович.
    Українська філологія початку ХХІ століття: здобутки, проблеми і втрати [Текст] / Г. Клочек ; розмову вів М. Славинський // Науковий світ. - 2010. - № 9. - С. 2-5.
Рубрики: Філологічна освіта
   Літературознавство українське

Анотація: Яка вона сучасна філологія? Які плюси і мінуси рецептивної естетики? На ці та інші запитання відповідає ректор Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, доктор філологічних наук, професор Г. Клочек.


Дод.точки доступу:
Славинський, Микола \спілкувався.\

Знайти схожі

10.


    Козлик, Ігор.
    Українське літературознавство в піввіковий історії наукового журналу "Питання літературознавства" (статистичне дослідження) [Текст] / Ігор Козлик // Слово і час. - 2018. - № 3. - С. 69-77. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Періодичні видання--Журнали--Україна, 20-21 ст.
   Літературознавство українське

Анотація: Сьогодні можна обґрунтовано стверджувати, що завдяки багаторічним зусиллям насамперед чернівецьких літературознавців в Україні існує періодичний друкований орган, який здатен адекватно репрезентувати розгортання літературознавчої думки в Україні на тлі розвитку науки про літературу у світі і тим живити глобальний міжкультурний діалог у новітній гуманітарній сфері цивілізованого світу.


Знайти схожі

 1-10    11-20   21-23 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)