Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Літературна критика -- Українська література, 21 ст.<.>
Загальна кількість знайдених документів : 16
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-16 
1.


    Лілік, О. О.
    Відродження середньовічної традиції у збірці Т. Малярчук «Звірослов»: модель вивчення у ВНЗ / О. О. Лілік // Українська література в загальноосвітній школі. - 2014. - № 1. - С. 45-48. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературна критика--Українська література, 21 ст.
   Літературні оповідання--Українська література--Літературна критика, 21 ст.

   Письменники українські--Персоналії, 21 ст.

   Постмодернізм--Українська література--Літературна критика

   Сюрреалізм--Українська література--Літературна критика

   Магічний реалізм--Українська література--Літературна критика

Анотація: Автор статті робить спробу проаналізувати збірку оповідань Тетяни Малярчук «Звірослов» у контексті розвитку української літератури: від перекладної літератури часів Київської Русі до сюрреалістичної прози ХХ століття і сучасних постмодерних творів. Досліджуючи художньо-стильові особливості оповідань «Заєць» і «Метелик», автор проводить паралелі з традиційними образами і символами народної міфології. На основі ґрунтовного аналізу було розроблено модель вивчення оповідань зі збірки Тетяни Малярчук «Звірослов» у ВНЗ.


Дод.точки доступу:
Малярчук, Тетяна Володимирівна (р. н. 1983) \про твір\

Знайти схожі

2.


    Голобородько, Ярослав.
    Нобелівські лауреати & романні ейдоси Світлани Пиркало [Текст] / Ярослав Голобородько // Слово і час. - 2016. - № 5 . - С. 69-76
Рубрики: Українська література, 21 ст.
   Літературна критика--Українська література, 21 ст.

Кл.слова (ненормовані):
роман-прогулянка -- я-наратор -- стьоб -- метрополіальний роман -- композиція
Анотація: У статті представлено погляд автора на романи "Зелена Маргарита" і "Не думай про червоне" Світлани Пиркало в контексті сучасного літературного процесу. "Зелена Маргарита" позиціонується як сучасний жанровий концепт "роман-прогулянка-в-я-свідомість", в якому наратором прагматично екстантичною Маргаритою фіксується три тижні власного буденного-небуденного існування. Жанровий концепт роману "Не думай про червоне" автор статті визначає як метрополіальний роман, в якому, як і колоніальному романі, провідний мотив - подорож.


Дод.точки доступу:
Пиркало, Світлана \про твір\

Знайти схожі

3.


    Хмельовський, Олександр.
    Одвічна філософія почуттів [Текст] : рецензия / Олександр Хмельовський // Слово і час. - 2017. - № 8. - С. 99-100
Рец. на кн. : Золотоноша Л. Лише з тобою / Л. Золотоноша. - Житомир: "Рута", 2015. - 211 с.

Рубрики: Літературна критика--Українська література, 21 ст.
Анотація: Автор подає літературну критику поетичної збірки Лілії Золотоноші "Лише з тобою". У статті подана висока оцінка сучасної поетеси Л. Золотоноші, яка зайняла свою нішу в царині любовної лірики. ЇЇ вірші - це сповідь ліричної героїні, що перебуває у стані нестриманої живої пристрасті. Рецензована книга є міцним синтезом поетичної майстерності, щирості почуттів, сентиментальності та жіночої наполегливості, збудованих на основі доброї ніжності Віри, Надії і Любові.


Знайти схожі

4.


    Гаврилюк, Надія.
    "Крапка старого тексту": Домінік Арфіст і Євгенія Люба [Текст] / Надія Гаврилюк // Слово і час. - 2017. - № 8. - С. 95-99. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературна критика--Українська література, 21 ст.
Анотація: Автор статті подає літературну критику поетичної творчості Домініка Арфіста та Євгенії Люби. Поезію даних авторів автор позначає великим емоційно-настроєвим і тематичним діапазоном, а також широтою метричної палітри, у якій наявна силабо-тоніка (ямб, хорей, анапест, амфібрахій), дольник (перехідний між силабо-тонікою і тонікою), елементи тонічної системи віршування (окремі рядки тактовика), верлібр.


Дод.точки доступу:
Арфіст, Домінік \про нього\; Люба, Євгенія \про неї\

Знайти схожі

5.


    Дупляк, Микола.
    Цікава й повчальна публікація про таврійський край [Текст] / Микола Дупляк // Дзвін. - 2020. - № 7. - С. 157-160
Рец. на кн. Гайдамака В. Козацький степ / В. Гайдамака. - Київ, 2019. - 174 с.

Рубрики: Літературна критика--Українська література, 21 ст.
Анотація: У статті здійснено рецензію на художньо-історичний нарис Василя Гайдамаки "Козацький степ". Так, дослідник, зазначає, що автор книги порушує у ній питання про наукові та загальновідомі факти з історії України та Росії, пояснює, як їх фальсифікують, заперечують або перекручують російські історики і політики.


Знайти схожі

6.


    Шумейко, Григорій.
    Віддзеркалення усміхнених облич у реаліях мінливого буття [Текст] / Григорій Шумейко // Дзвін. - 2020. - № 7. - С. 153-156
Рец. на кн. Николишин Ю. Звідки росте борода, кумедні історії з реального життя / Ю. Николишин. - Львів: Апріорі, 2020. - 271 с.

Рубрики: Літературна критика--Українська література, 21 ст.
Анотація: У статті подано рецензію на книгу Юрія Николишина "Звідки росте борода, кумедні історії з реального життя". Зокрема, автор зауважує, що мозаїка оповідок у книзі обширна та багата темами з реального вкраїнського життя. Життям народжена, з ним зрощена, крізь душі оповідників проявлена, і вже в обрамленні глибокодумного осмислення старанно вписана у панораму сьогодення автором.


Знайти схожі

7.


    Дячишин, Богдан.
    Міняється все, та не гине... [Текст] / Богдан Дячишин // Дзвін. - 2020. - № 7. - С. 161-164
Рец. на кн. Кузик В. Двоє: новели / В. Кузик. - Львів: Каменяр, 2019. - 135 с.

Рубрики: Літературна критика--Українська література, 21 ст.
Анотація: У статті подано рецензію на книгу Володимира Кузика "Двоє: новели". Зокрема, критик зазначає, що текст книжки спонукає до повільного, вдумливого читання, щоб осмислити сутність єдності (двоє), місце людини в природі, глибинність її думок, почуття любові.


Знайти схожі

8.


    Палинський, Віктор.
    ...Життя та абетка [Текст] / Віктор Палинський // Дзвін. - 2020. - № 8. - С. 200-203. - Зміст: Справді... ; Прислухаймося ; Сумління непроминальне ; Територія малого суму ; Дискурс і метафізика ; Нотатки на берегах ; Кохання і ляльки-мотанки... ; Дещо життєписне
Рец. на кн. Марущак В. Життєва абетка / В. Марущак. - Київ: Український письменник, 2020. - 217 с.

Рубрики: Літературна критика--Українська література, 21 ст.
Анотація: У статті подано рецензію на книгу Віри Марущак "Життєва абетка". На думку, критика, авторка у книзі вдало зображає людські долі у різних життєвих реаліях. Її оповідання і новели дуже природньо і, в той же час, особистісно вклалися в певну абетку переживань і спостережень, низки знакових подій.


Знайти схожі

9.


    Різник, Левко.
    Слово - твердая криця [Текст] / Левко Різник // Дзвін. - 2020. - № 8. - С. 194-199
Рубрики: Літературна критика--Українська література, 21 ст.
Анотація: У статті подано рецензію на "Антологію патріотичної поезії" упорядником якої є Олесь Дяк. Зокрема, дослідник здійснює літературно-критичний аналіз творчості представлених у книзі письменників. А саме, Оксани Бігун, Миколи Савчука, Ольги Яворської, Назара Данчишина, Надії Дички, Левка Воловця, Юрія Хмелевського, Ігоря Гургули.


Знайти схожі

10.


    Палинський, Віктор.
    Придибенції та інше... [Текст] / Віктор Палинський // Дзвін. - 2020. - № 7. - С. 150-152. - Зміст: ... А звідки? ; Окремішнє ; Сила ; ... І про таке ; Загострене ; ... І водночас ; На берегах (прикінцеве)
Рец. на кн. Николишин Ю. Звідки росте борода, кумедні історії з реального життя / Ю. Николишин. - Львів: Апріорі, 2020. - 271 с.

Рубрики: Літературна критика--Українська література, 21 ст.
Анотація: У статті здійснено рецензію на книгу Юрія Николишина "Звідки росте борода, кумедні історії з реального життя". Зокрема, автор зазначає, що історії у книзі з реального життя, вони різні: тут і щось схоже на миттєвості літературних кліпів, і оповідки, і образки, і анекдотичні історійки, і гумористичні колоритні картинки, і комедійне на одну дію, і якісь особисті саркастично-цинічні сатисфакції, й іронічно-ліричні замальовки авторського психологічного рефлексу.


Знайти схожі

 1-10    11-16 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)