Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Комунально-побутові відходи -- Утилізація<.>
Загальна кількість знайдених документів : 15
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-15 
1.


    Улицький, Олег
    Напрями посилення криміналізації у сфері поводження з відходами [Текст] / ОлегУлицький, О. Сухіна // Екологічний вісник. - 2020. - № 3. - С. 23-25. - Бібліогр. с. 25 (4 назви)
Рубрики: Екосистеми--Екологічні проблеми
   Комунально-побутові відходи--УТИЛІЗАЦІЯ

   Промислові відходи--Правове регулювання

Анотація: Аналіз вітчизняного законодавства щодо поводження з відходами показав, що в Україні є майже всі відповідні положення в законах та нормативно-правових документах. Проте, на відміну від зарубіжних країн, в нашій державі вони є лише задекларованими, що означає низький рівень контролю та кримінальної відповідальності. І якщо немає інших способів відновити екосистеми, то статтею 70 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність за екологічні правопорушення і злочини: "Визначення складу екологічних правопорушень і злочинів, порядок притягнення винних до адміністративної та кримінальної відповідальності за їх вчинення встановлюються Кодексом України про адміністративні правопорушення та Кримінальним кодексом України". В Україні також діє постанова Пленуму Верховного Суду України від 10 грудня 2004 р. №17 "Про судову практику у справах про злочини та інші правопорушення проти довкілля". І хоча вітчизняне законодавство розвивається, екосистеми деградують. Позитивні зрушення у сфері поводження з відходами. У 2017 р. прийнято Національну стратегію управління відходами в країні до 2030 року, законопроект "Про управління відходами" знову зареєстровано у Верховній Раді України в жовтні 2019 р., а також ще 2 відповідні законопроекти. На сайті Мінприроди України від 4 серпня 2018 р. зазначені нормативно-правові акти ЄС, впровадження яких відповідно до Угоди про Асоціацію є обов'язковим для України.


Дод.точки доступу:
Сухіна, Олена
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Теліженко, О. М.
    Поводження з відпрацьованими батарейками в Україні для виконання вимог Директив ЄС [Текст] / О. М. Теліженко, Т. І. Шевченко // Екологічний вісник. - 2015. - № 6. - С. 10-11. - Бібліогр.: с. 11 (6 назв)
Рубрики: Комунально-побутові відходи--Утилізація
Анотація: Розглянуто етапи реалізації принципів і положень у сфері поводження з відпрацьованими батарейками і акумуляторами в Україні відповідно до вимог Європейського Союзу.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Т.І.

Знайти схожі

3.


    Клименко, М. О.
    Екологічне обгрунтування необхідності рециклінгу відпрацьованих побутових батарейок [Текст] / М. О. Клименко, А. М. Прищепа, О. О. Бєдункова // Екологічний вісник. - 2014. - № 5. - С. 23-24. - Бібліогр.: с. 24 (5 назв)
Рубрики: Комунально-побутові відходи--Утилізація
   Довкілля--Екологічні проблеми

Анотація: У статті досліджено характер токсичного впливу відпрацьованих побутових батарейок на біологічні об'єкти різних таксономічних груп для з'ясування екологічної небезпеки найпопулярніших типів побутових хімічних джерел струму. Завдання досліджень полягало у проведенні ряду модельних дослідів методами біотестування та діагностиці хронічної й гострої токсичності грунтового та водного середовищ під впливом відпрацьваних побутових батарейок у стадії розгерметизації.


Дод.точки доступу:
Прищепа, А. М.; Бєдункова, О. О.

Знайти схожі

4.


   
    Поводження з харчовими відходами -глобальна проблема сьогодення [Текст] // Екологічний вісник. - 2019. - № 5. - С. 11-12
Рубрики: Комунально-побутові відходи--Утилізація
Анотація: Для ґрунтовного вивчення проблеми харчових відходів Всеукраїнська екологічна ліга провела соціологічне опитування. На основі зібраних даних встановлено, що однією з причин, які заважають споживачам зменшувати кількість харчових відходів, є відсутність локальних станцій з їх переробки чи утилізації. Крім того, значна частина населення не володіє достатніми знаннями у сфері поводження з відходами, саме тому необхідно включити освітній компонент у систему просвітницької діяльності. Відсутність ефективних заходів, спрямованих на запобігання утворенню, перероблення та утилізацію харчових відходів і втрат гальмує розвиток національної економіки, суперечить принципам сталого розвитку.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Морозова, Тетяна.
    Концептуалізація латентних екосистемних послуг [Текст] / Т. Морозова // Екологічний вісник. - 2019. - № 4. - С. 11-13. - Бібліогр.: с. 13 (2 назви)
Рубрики: Комунально-побутові відходи--Утилізація
   Довкілля--Антропогенні проблеми

Анотація: Актуалізація питань накопичення та утилізації відходів все більше глобалізується. Теоретичні методологічні основи поводження з відходами базуються на фундаментальних положеннях, узагальнених Б. Коммонером. У їх основу покладені основні закони і принципи екології та чітко відображається суть взаємин людини і природи.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Суєтнов, Євгеній.
    Правові аспекти біорекультивації полігонів ТПВ в Україні на засадах екосистемного підходу [Текст] / Є. Суєтнов // Екологічний вісник. - 2019. - № 6. - С. 21-23. - Бібліогр.: с. 23 (20 назв)
Рубрики: Екологічна політика України
   Комунально-побутові відходи--Утилізація

Анотація: У статті йдеться про екологічну політику України та впровадження екосистемного підходу до поводження з відходами на державному та регіональному рівні. Наголошено на важливості здійснення відповідних ефективних заходів, зменшення обсягів утворення відходів, збільшення обсягу їх переробки та повторного використання.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Пліхтяк, Андрій.
    Презентація регіонального плану управління відходами у Івано-Франківській області до 2030 року [Текст] / А. Пліхтяк // Екологічний вісник. - 2020. - № 5. - С. 7-9
Рубрики: Комунально-побутові відходи--Утилізація
   Промислові відходи--Правове регулювання

Анотація: У роботі проаналізовано регіональний план управління відходами в Івано-Франківській області. План покликаний стати інструкцією, виконання якої дозволить комплексно підійти до проблеми та втілити в життя кращі практики європейських країн у сфері поводження з відходами. Це може стати реальністю за умови впровадження на національному рівні належного нормативно-правовою забезпечення та достатнього фінансового ресурсу.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Карп, Л. М.
    Технологічні аспекти енергетичного використання твердих побутових відходів [Текст] / Л. М. Карп, К. Є. П'яних // Энерготехнологии и ресурсосбережение . - 2019. - № 3. - С. 27-39. - Бібліогр.: с. 38, 39 (15 назв)
Рубрики: Комунально-побутові відходи--Утилізація
Анотація: Проаналізовано технологічні аспекти енергетичного використання твердих побутових відходів та можливості застосування деяких технологій в Україні. Визначено світові тренди у технологіях утилізації відходів. При частковому сортуванні відходів можна використати для виробництва енергії половину їх енергетичного потенціалу, що для України оцінюється у еквіваленті природного газу в 1,5 млрд м3. Частка харчових відходів близька до 40 %. їх доцільно переробляти сумісно з відходами сільськогосподарської діяльності та енергетичними рослинами на біогаз та біометан. При цьому виробництво біометану можна збільшити у кілька разів. Виробництво електричної та теплової енергії з біогазу потребує допомоги держав у вигляді спеціальних тарифів. Набуває поширення використання біометану поряд з природним газом у стиснутому та зрідженому стані як моторного палива. Біогазові комплекси використовуються як балансуючі потужності електромереж. Найбільш поширеною технологією використання енергетичного потенціалу твердих побутових відходів є спалювання. Системи очищення викидних газів сміттєспалювальних заводів досягли ступеню досконалості, що дає можливість розміщувати їх впритул до житлових масивів.


Дод.точки доступу:
П'яних, К.Є.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Колодійчук, Ірина.
    Методологічні засади формування територіально-збалансованих систем управління відходами [Текст] / І. Колодійчук // Екологічний вісник. - 2019. - № 3. - С. 28-29. - Бібліогр. с. 29 (3 назви)
Рубрики: Довкілля--Антропогенні проблеми
   Комунально-побутові відходи--Утилізація

   Промислові відходи--Управління

Анотація: У статті зазначено необхідність пропагування екологічно безпечних технологій виробництва, запровадження ефективних схем поводження з відходами, створення законодавчого поля для адміністративного впливу і сервісного забезпечення всіх учасників соціально-економічних відносин. Принцип сталого розвитку передбачає врахування потреб майбутніх поколінь та збереження сприятливих умов їх існування. Для забезпечення сталого розвитку ключовим є принцип формування екологічної свідомості людини, що базується як на власній поведінці, так і пропагуванні "екологічної культури" серед оточення.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


   
    Визначення оптимальних схем поводження з твердими побутовими відходами міст України [Текст] / Г. В. Жук [та ін.] // Энерготехнологии и Ресурсосбережение. - 2018. - № 1. - С. 48-61. - Бібліогр. с. 59, 61 (24 назви)
Рубрики: Комунально-побутові відходи--Утилізація
Анотація: Запропоновано схему поводження з твердими побутовими відходами, що складається з роздільного двохпотокового збору міських відходів, їх сортування, збору вторинної сировини, виробництво RDF-палива та складування незначної їх частини на полігоні, який облаштовано системою збору звалищного газу. За допомогою об'єктивних даних, експертних оцінок та розрахунків визначено базові матеріальні та фінансові параметри основних потоків схеми. Запропоновано модель матеріальних, енергетичних та фінансових потоків, що дозволяє оцінити техніко-економічну ефективність комплексного використання елементів управління твердими побутовими відходами. На прикладі міста Івано-Франківська показано, що навіть при існуючих низьких тарифах на транспортування та захоронения відходів, комплексне використання "затратних" та "дохідних" елементів дає можливість створити самоокупну систему управління твердими побутовими відходами. Усі залучені до схеми технології успішно реалізовані в Україні.


Дод.точки доступу:
Жук, Г.В.; Нікітін, Є.Є.; Сміхула, А.В.; Душка, О.В.; Іванів, О.С.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 1-10    11-15 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)