Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Етика наукова -- Науковці<.>
Загальна кількість знайдених документів : 3
Показані документи с 1 за 3
1.


    Наумовець, А.
    Проблеми сучасності і мораль науковця [Текст] / А. Наумовець, М. Находкін // Вісник Національної академії наук України. - 2006. - № 5. - С. 3-10. - Бібліогр.: 19 назв.
Рубрики: Біоетика--Методика викладання
   Етика наукова--Науковці

Анотація: Обговорюються питання наукової етики як на тлі актуальних світових проблем, так і в контексті сучасного розвитку вітчизняної науки. Автори обгрунтовують необхідність розробки і прийняття в Україні етичного кодексу науковця.


Дод.точки доступу:
Находкін, М.

Знайти схожі

2.


    Іщенко, Юрій Анатолійович.
    Наука ХХІ століття: нові виміри, проблеми, відповідальність науковця [Текст] : круглий стіл "Наука як покликання і професія" / Юрій Анатолійович Іщенко // Вісник Національної академії наук України. - 2017. - № 6. - С. 95-101
Рубрики: Етика наукова--Науковці
Анотація: 9 грудня 2016 р. в Центрі гуманітарної освіти НАН України відбувся круглий стіл «Наука як покликання і професія». Тему взято з назви відомої лекції Макса Вебера, яку він зробив узимку 1918 р. у Мюнхенському університеті. Нині, на початку ХХІ ст., так само культурно і соціально болючими є питання перетворення духовного життя на своєрідне технічне виробництво, проблеми поділу праці у сфері духовної діяльності, кардинальна зміна статусу інтелектуала і, взагалі, раціональності в суспільстві, зрештою, доля європейської спільноти і доля цивілізації загалом. Так само гостро стоїть проблема суспільного статусу вченого. І логічно, що в цьому контексті важливу роль відіграє постановка М. Вебером питання про сенс наукової діяльності, смисл науки, а отже, і суть наукового розуму, питання про співвідношення переконань і знань, практичної доцільності духовних цінностей, розуму і віри.


Знайти схожі

3.


    Малахов, В.
    Етнічний кодекс ученого: аксіологія і прагматика [Текст] / В. Малахов // Вісник Національної академії наук України. - 2009. - № 5. - С. 12-19. - Бібліогр.: с. 19.
Рубрики: Наука--Вчені-науковці
   Етика наукова--Науковці

Кл.слова (ненормовані):
Етика науки -- Етнічний кодекс -- Істина -- Аксіологія -- Прагматика
Анотація: У статті проаналізовано співвідношення аксіологічних і прагматичних засад етнічного регулювання діяльності вченого, розкрито їхній комплексний характер, обгрунтовано висновок про пріоритетне значення аксіологічного аспекту наукової етики. Сформульовано низку пропорцій щодо розроблення Етичного кодексу вченого України


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)