Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Шевченко Т. Г. (2)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Епістолярна спадщина<.>
Загальна кількість знайдених документів : 33
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-33 
1.


   
    Із літературної та епістолярної спадщини Максима Рильського [Текст] / переднє слово, підготовка текстів та коментарі Богдана Цимбала // Слово і час. - 2020. - № 2. - С. 92-106. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література, 19-20 ст.
   Письменники українські--Персоналії--Україна, 20 ст.

   Епістолярна спадщина

Анотація: Стаття присвячена українському радянському поету, перекладачу, публіцисту, громадському діячу, мовознавецю та літературознавецю Максиму Рильському та його листуванню з М. Рудницьким та О. Кручоним.


Дод.точки доступу:
Рильський, Максим Тадейович (укр. поет, пер., публіцист, громад. діяч ; 1895-1964) \про нього\

Знайти схожі

2.


    Бобинець, Степан.
    Є така країна - епістолярія [Текст] : рецензия / Степан Бобинець // Слово і час. - 2019. - № 4. - С. 115-119. - Бібліогр. в кінці ст.
Рец. на кн. : Мацько В. Епістолярний материк: науково-популярне видання / В. Мацько. - Том. І. - Хмельницький: ФОП Цюпак А. А., 2018. - 448 с.

Рубрики: Епістолярна спадщина
Анотація: Рецензована книжка - креативна презентація В Мацька-дослідника, який із притаманним йому тактом устиг "розговорити" своїх візаві, спонукавши до оповіді-спомину багатьох, котрі вже, на жаль, відійшли в засвіти й самі стали спогадом.


Дод.точки доступу:
Мацько, Віталій \про твір\

Знайти схожі

3.


    Бойко, Надія.
    О. Кониський та О. Барвінський: до історії співпраці [Текст] / Надія Бойко // Слово і час. - 2019. - № 6. - С. 85-94. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 19-20 ст.
   Епістолярна спадщина

Анотація: У статті на основі листування, спогадів і публіцистичних статей простежено майже сорокарічну історію ділових і дружніх стосунків О. Кониського й О. Барвінського, їхню кропітку працю на ниві українства. Попри те, що вони були громадянами ворожих одна одній імперій, однак спільними культурно-видавничими проектами намагалися культурно й ментально зблизити українців Наддніпрянщини і Західної України. В останні десятиріччя ХІХ ст. О. Кониський та О. Барвінський були активними учасниками культурно-просвітницького й громадсько-політичного життя українців, і саме їм належить ідея низки проектів, що суттєво змінили культурний і освітній ландшафт України. Ідеться про їхню активну роль у створенні та в подальшому реформуванні Товариства ім. Т. Шевченка у Львові в прототип національної академії наук, а також у таких видавничих проектах як “Правда”, “Руська історична бібліотека”, перевидання шкільних підручників українською мовою. Окреслено їхню діяльну участь у заснуванні кафедри історії Східної Європи у Львівському університеті, а також у пропагуванні та спробі реалізації ідей “нової ери”. Часом жертвуючи власними творчими планами, а інколи й репутацією, вони бралися за реалізацію непопулярних серед широкого загалу проектів, убачаючи в них велику перспективу для українців, ставлячи перед собою амбітне завдання – соборність української держави й національний культурно-освітній розвиток українців.


Дод.точки доступу:
Кониський, Олександр \про нього\; Барвінський, О. \про нього\

Знайти схожі

4.


    Бондар, О.
    Листи українця з Японії [Текст] / О. Бондар // Всесвіт. - 2004. - № 3-4. - С. 52-56 : фото
Рубрики: Японія
   Епістолярна спадщина



Знайти схожі

5.


    Боронь, Олександр.
    Магазин фарб “коло Академії художеств” (з коментарів до Шевченкового листа від 8 жовтня 1856 року) [Текст] / Олександр Боронь // Слово і час. - 2019. - № 7. - С. 61-63. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Епістолярна спадщина
   Шевченкознавство



Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (укр. поет, письм., худож., громад. і політ. діяч ; 1814-1861) \про нього\

Знайти схожі

6.


    Боронь, Олександр.
    Утрачений аркуш Шевченкового альбому 1858 – 1859 рр. із пісенькою про Йоганна Ізлера [Текст] / Олександр Боронь // Слово і час. - 2019. - № 8. - С. 98-101. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Епістолярна спадщина
Анотація: У статті йдеться про лист до М. Лазаревського від 20 грудня 1847 р.


Дод.точки доступу:
Ізлер, Йоганн \про нього\; Лазаревський, Михайло \про нього\

Знайти схожі

7.


    Гнатюк, Іван.
    Закам'янілий вогонь [Текст] : листи Бориса Харчука / І. Гнатюк // Київ. - 2004. - № 7-8. - С. 178-188
Рубрики: Письменники українські--Персоналії--Україна, 20 ст.
   Епістолярна спадщина



Дод.точки доступу:
Харчук, Борис Микитович (укр. письм., журналіст ; 1931-1988) \про нього\

Знайти схожі

8.


    Голяк, Тетяна.
    Співпраця Івана Лизанівського та Михайла Возняка при підготовці тридцятитомного видання творів Івана Франка [Текст] / Тетяна Голяк // Слово і час. - 2020. - № 5. - С. 36-52. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література, 19-20 ст.
   Епістолярна спадщина

Кл.слова (ненормовані):
багатотомне видання -- листування
Анотація: Співпраця І. Лизанівського та М. Возняка під час підготовки першого багатотомника творів І. Франка (1924-1931 рр.) маловідома широкому загалу дослідників. Подані нижче листи розкривають подробиці позалаштункового видавничого процесу на етапі розшукування матеріалу та формування концепції літературно-критичних праць письменника. На підставі виявлених архівних матеріалів з’ясовано характер співпраці редактора кооперативного видавництва «Рух» І. Лизанівського та М. Возняка при підготовці першого багатотомного видання творів І. Франка. Вивчено особливості підготовчої роботи до формування корпусу літературно-критичних праць письменника. Встановлено, що збережене листування припадає на 1926-1929 рр. Висвітлена участь Ф. Дудка в копіюванні матеріалів. Уточнено, що рекомендований І. Лизанівським список літературно-критичних праць був значно розширений. Проте через несприятливі обставини до тридцятитомного видання творів вони включені не були.


Дод.точки доступу:
Лизанівський, Іван \про нього\; Возняк, Михайло \про нього\; Франко, Іван Якович (укр. письм., поет, публіцист, пер., учений, громад. і політ. діяч, д-р філософії (1893) ; 1856-1916) \про нього\

Знайти схожі

9.


    Горбатюк, Василь.
    "Хочу слухати кожний удар серця мого доброго народу" [Текст] / Василь Горбатюк // Дзвін. - 2019. - № 7-8. - С. 239-252. - Зміст: Листи Зореслава до Павла Кукурузи та Михайла Мухина
Рубрики: Епістолярна спадщина
   Письменники України, 20-21 ст.

   Церковні діячі України, 20-21 ст.

Анотація: У статті подано листування Севастіяна (Степана) Саболи, який виступав під літературним псевдонімом Зореслав, з відомим в Ужгороді видавцем Павлом Кукурузою. В цих листах розкриваються певні обставини праці над його поетичним доробком, висвітлюються настрої і прагнення поета в той час.


Дод.точки доступу:
Сабола, Севастіян (український церковний та громадський діяч, священик УГКЦ, чернець василіянин, доктор наук, капелан, письменник i вчений-теолог Карпатської України та Пряшівщини ; 1909-2003) \про нього\

Знайти схожі

10.


   
    Два листи Агатангела Кримського до Олексія Веселовського [Текст] / Підгот. Богдан Цимбал // Слово і час. - 2019. - № 5. - С. 107-114
Рубрики: Епістолярна спадщина
Анотація: Пропоновані два листи Кримський написав у період свого перебування на дворічній стипендії від Лазеревського інституту в Сирії та Лівані.


Дод.точки доступу:
Кримський, Агатангел Юхимович (укр. історик, мовознавець, сходознавець, вчений, орієнталіст, письм. і пер., поліглот, один з організаторів Акад. наук України (1918 р.). Жертва сталін. терору. ; 1871-1942) \про нього\

Знайти схожі

11.


    Дем'яненко, Світлана.
    Семантико-лінгвістичні особливості епістолярію як стилістичної системи самовираження. Епістолярій відомих людей України [Текст] / С. Дем'яненко // Українське слово і сучасність. - 2015. - № 5. - С. 7-17. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Епістолярна спадщина


Знайти схожі

12.


    Кіраль, Сидір.
    "...Образ чистого, святого... й такого рідного Максима": М. Богданович у літературознавчій рецепції та едиційній практиці Івана Денисюка (за матеріалами неопублікованого листування) [Текст] / Сидір Кіраль // Слово і час. - 2013. - № 2. - С. 23-37. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники білоруські, 20 ст.
   Білоруська література--Поезія

   Літературознавці України, 20-21 ст.

   Епістолярна спадщина

Кл.слова (ненормовані):
історія літератури -- переклад -- книжкова серія -- книжкова графіка
Анотація: У статті вперше розглянуто питання білорусистики, зокрема рецепцію творчості М. Богдановича, у науковій та неопублікованій епістолярній спадщині І. Денисюка, а також його участь у підготовці збірки "Лірика" в перекладі українською мовою.


Дод.точки доступу:
Богданович, Максим (білоруський поет, публіцист, літературний критик, перекладач ; 1891-1917) \про нього\; Денисюк, Іван (український літературознавець і фольклорист ; 1924-2009) \про нього\

Знайти схожі

13.


    Кіраль, Сидір.
    Епістолярій як ідентифікація особистості (на матеріалі листів Івана Денисюка) [Текст] / Сидір Кіраль // Слово і час. - 2014. - № 1. - С. 21-33. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавці України, 20-21 ст.
   Епістолярна спадщина

Кл.слова (ненормовані):
мемуари -- щоденники -- архів -- художня документалістика
Анотація: У статті подано загальну характеристику багатої і значущої епістолярної спадщини видатного літературознавця І. О. Денисюка у контексті доби як цінного джерела для ідентифікації його особистості - людини та вченого.


Дод.точки доступу:
Денисюк, Іван (український літературознавець і фольклорист ; 1924-2009) \про нього\

Знайти схожі

14.


    Кіраль, Сидір.
    З епістолярної спадщини професора Івана Денисюка (листи до Г. Кочура та В. Чабаненка) [Текст] / Сидір Кіраль // Слово і час. - 2014. - № 2. - С. 86-105. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Перекладачі України, 20-21 ст.
   Епістолярна спадщина

Кл.слова (ненормовані):
переклад -- архів -- спогади -- новела
Анотація: У статті охарактеризовано окремі аспекти інформативно багатої та стилістично неповторної епістолярної спадщини І. Денисюка.


Дод.точки доступу:
Денисюк, Іван (український літературознавець і фольклорист ; 1924-2009) \про нього\; Кочур, Григорій Порфирович (український літературознавець, перекладач, критик ; 1908-1994) \про нього\; Чабаненко, В. (український перекладач) \про нього\

Знайти схожі

15.


    Канцедал, Людмила.
    "Поспішаю написати вам кілька слів": із епістолярію родини Драгоманових [Текст] / Людмила Канцедал // Слово і час. - 2012. - № 11. - С. 72-81. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавці України, 19 ст.
   Письменники України, 19-20 ст.

   Епістолярна спадщина

Кл.слова (ненормовані):
наукова біографія -- документальні свідчення -- родиннв хроніка
Анотація: У статті акцентовано увагу на епістолярії родини Драгоманових як цінному джерелі до наукової біографії Михайла Драгоманова та Олени Пчілки. Здійснено порівняльний аналіз фактологічного матеріалу в "Автобіографії" та "Спогадах" Олени Пчілки й автобіографічному нарисі та листах М. Драгоманова.


Дод.точки доступу:
Драгоманов, Михайло Петрович (укр. письм., публіцист, історик, літературознавець, філософ, фольклорист, економіст, громад. діяч ; 1841-1895) \про нього\; Пчілка, Олена (укр. письм., меценатка, пер., етнографиня, фольклористка, публіцистка, громад. діячка ; 1849-1930) \про неї\

Знайти схожі

16.


    Кирилюк, В.
    "Тамар, світ Юріївно!" [Текст] : архів / В. Кирилюк // Київ. - 2004. - № 4-5. - С. 174-181
Рубрики: Письменники України 20 століття
   Епістолярна спадщина



Дод.точки доступу:
Яновський, Юрій Іванович (укр. письм., поет, кінодраматург, військ. журналіст ; 1902-1954) \про нього\

Знайти схожі

17.


    Короненко, С.
    **NOT VALID RECORD 354038**"Таких людей тут немає і сліду..." [Текст] : листи Ганни Барвінок до Іллі Шрага / С. Короненко // Київ. - 2006. - № 10. - С. 137-163 ; № 11. - С. 122-151 ; № 12. - С. 129-140 ; Літературна Україна. - 2006. - 16 листопада. - С. 4 : портр ; Київ. - 2007. - № 1. - С. 149-161
Рубрики: Епістолярна спадщина
   Письменники України, 19 ст.

   Жінки письменниці

Анотація: Ілля Шраг, чернігівський адвокат, допомогав Ганні Барвінок після смерті чоловіка, Пантелеймона Куліша розв'язати проблеми зі спадщиною письменника. Їхнє листування могло носити назву ділового, якби вона не була письменницею. Листи Ганни Барвінок це пристрасна розповідь про життя з Кулішем.


Дод.точки доступу:
Барвінок, Ганна (укр. письм. ; 1828-1911) \про неї\; Куліш, Пантелеймон Олександрович (укр. письм., фольклорист, етнограф, мовознавець, перекладач, критик, редактор, видавець, філософ історії ; 1819-1897) \про нього\; Шраг, Ілля Людвигович (чернігівський адвокат, допомогав після смерті П.Куліша розв'язати проблеми зі спадщиною письменника ; 1847 - 1919) \про нього\





Знайти схожі

18.


    Короненко, С.
    "Таких людей тут немає і сліду..." [Текст] : листи Ганни Барвінок до Іллі Шрага / С. Короненко // Київ. - 2006. - № 10. - С. 137-163 ; № 11. - С. 122-151 ; № 12. - С. 129-140 ; Літературна Україна. - 2006. - 16 листопада. - С. 4 : портр ; Київ. - 2007. - № 1. - С. 149-161
Рубрики: Епістолярна спадщина
   Письменники України, 19 ст.

   Жінки письменниці

Анотація: Ілля Шраг, чернігівський адвокат, допомогав Ганні Барвінок після смерті чоловіка, Пантелеймона Куліша розв'язати проблеми зі спадщиною письменника. Їхнє листування могло носити назву ділового, якби вона не була письменницею. Листи Ганни Барвінок це пристрасна розповідь про життя з Кулішем.


Дод.точки доступу:
Барвінок, Ганна (укр. письм. ; 1828-1911) \про неї\; Куліш, Пантелеймон Олександрович (укр. письм., фольклорист, етнограф, мовознавець, перекладач, критик, редактор, видавець, філософ історії ; 1819-1897) \про нього\; Шраг, Ілля Людвигович (чернігівський адвокат, допомогав після смерті П.Куліша розв'язати проблеми зі спадщиною письменника ; 1847 - 1919) \про нього\





Знайти схожі

19.


    Лебідь-Гребенюк, Євгенія.
    Біографічний наратив у щоденниках Дмитра Туптала і Тараса Шевченка [Текст] / Євгенія Лебідь-Гребенюк // Слово і час. - 2020. - № 2. - С. 68-79. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники українські--Персоналії--Україна, 19 ст.
   Епістолярна спадщина

Анотація: У статті досліджуються жанрові особливості щоденників Д. Туптала і Т. Шевченка. Докладно розглядаються особливості авторських наративних стратегій у текстах, орієнтація на конкретного реципієнта. Осмислюються погляди письменників на долю, творчу працю, релігію тощо. Аналіз текстів дозволив виокремити такі спільні моменти в біографічних наративах обох письменників: переосмислення власного життєвого шляху, інтерпретація окремих фактів біографії у житійному ключі, глибокі екзистенційні роздуми над долею і людським призначенням.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (укр. поет, письм., худож., громад. і політ. діяч ; 1814-1861) \про нього\; Туптал, Дмитро \про нього\

Знайти схожі

20.


   
    Листи до М. Стріхи від 2.12.1993 року [Текст] : нотатки на берегах рукописи (червень-липень 2005 року) // Всесвіт. - 2007. - № 1-2. - С. 171-173
Рубрики: Епістолярна спадщина
Анотація: Листи.


Знайти схожі

 1-20    21-33 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)