Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повний інформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Енергетична безпека<.>
Загальна кількість знайдених документів : 12
Показані документи с 1 за 12
1.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Азаров С.І., Сидоренко В.Л., Задунай О.С.
Назва : Аналіз сценаріїв розвитку атомної енергетики України
Місце публікування : Проблеми загальної енергетики. - 2020. - № 1. - С. 31-37 (Шифр П969340/2020/1)
Примітки : Бібліогр. с. 37 (9 назв)
Предметні рубрики: Атомна енергетика-- Стратегічне управління
Енергетична безпека
Анотація: Представлено результати аналізу розвитку атомної генерації в Україні у контексті обґрунтування шляхів оптимізації електроенергетичного балансу країни за умов виведення або подовження терміну експлуатації діючих ядерних енергоблоків АЕС. За критеріями економічності, екологічності, надійності та ресурсозабезпеченості електроенергетики сценарії, що передбачають подовження терміну експлуатації АЕС, є значно прийнятнішими за ті, що передбачають їхнє закриття.
Знайти схожі

2.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Білан Т.Р., Каплін М.І.
Назва : Безпекові аспекти балансу вуглецевмісних палив в умовах становлення новітніх схем паливозабезпечення в Україні
Місце публікування : Проблеми загальної енергетики. - 2016. - Вип. 4. - С. 23-29
Примітки : Бібліогр.: с. 29 (4 назви)
Предметні рубрики: Енергетична безпека
Енергетичні палива
Анотація: Надано оцінки стану енергетичної безпеки при постачанні вуглецевмісних палив за обсяговими критеріями на основі подання системи паливозабезпечення в трипаливній економіко-математичній моделі виробничого типу. Наведено результати розрахунків потоків газу, вугілля, нафти та нафтопродуктів та відповідні рівні критеріїв енергетичної безпеки в умовах суттєвої перебудови традиційних схем паливозабезпечення країни. Показано, що врахування обмежень енергетичної безпеки на етапі розрахунку обсягів надходження палив може генерувати суперечливі з точки зору економічної доцільності схеми постачання.
Знайти схожі

3.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Гуревич, Владимир
Назва : Электромагнитный импульс: мифы и реальность
Місце публікування : Енергетика та електрифікація. - 2020. - № 3/4. - С. 16-27: рис. (Шифр Э788823/2020/3/4)
Примітки : Библиогр.: с.27
Предметні рубрики: Енергетична безпека
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): захист електричного і електронного обладнання--електромагнітний імпульс--захист інфраструктури--"технічні міфи"--секретність теми--ядерна зброя--енергетична інфраструктура--громадські об'єкти--мікропроцесорні системи--засоби захисту--заземлення електричної і електронної апаратури--радіовипромінювання--проблема захисту силових трансформаторів--металізований пластик
Анотація: Автор надеется , что приведенные в данной статье критические замечания в отношении существующих мифов в области ЭМИ ЯВ позволят рассеять образовавшийся туман и окажут существенную помощь персоналу энергосистем в понимании проблемы и ее верной оценке.
Знайти схожі

4.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Гуревич, Владимир
Назва : Электромагнитный импульс: мифы и реальность
Місце публікування : Енергетика та електрифікація. - 2020. - № 6. - С. 17-27: рис. (Шифр Э788823/2020/6)
Примітки : Библиогр.: с. 27
Предметні рубрики: Енергетична безпека
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): ядерна зброя--електричне і електронне обладнання--захист інфраструктури--енергооб'єкти--стандарти по електромагнітній сумісності--заземлення електричної і електронної апаратури--фільтри--проблема захисту силових трансформаторів
Анотація: Про протидиверсійний захист об'єктів енергетики.
Знайти схожі

5.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Рижакова Г.М., Предун К.М., Дружинін М.А., Івахненко І.С.
Назва : Еколого-економічні імперативи біосферосумісностї як інноваційний напрямок забезпечення енергетичної безпеки України
Місце публікування : Формування ринкових відносин в Україні. - 2020. - № 1. - С. 31-37 (Шифр Ф578028/2020/1)
Примітки : Бібліогр.: с. 36 (6 назв)
Предметні рубрики: Енергетична безпека
Анотація: В статті розглянуті сучасні тенденції екологічного будівництва. Запропоновано способи стимулювання екологічного будівництва. Аналізується проектне рішення забезпечення організаційно-технологічної надійності будівництва з позиції можливості реалізації функцій біосферосумісного міста і впровадження інноваційних конструктивних та архітектурно-планувальних рішень. Стосовно будівельного проекту дана формалізація методики розрахунку показників біотехносфери місті поселень, визначені кількісні показники реалізації функцій міста.
Знайти схожі

6.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Захматов В. Д.
Назва : Основа энергетической независимости Украины - под угрозой
Місце публікування : Енергетика та електрифікація. - 2013. - № 11. - С. 63-65 (Шифр Э788823/2013/11)
Предметні рубрики: Енергетична безпека
Ключові слова (''Вільн.індекс.''): техногенні катастрофи--вибухові речовини--пожежна безпека--теплові електростанції
Анотація: В статье выделены причины аварии, которая произошла на Углегорской ТЭС, использовавшей в своей работе уголь. Дана оценка катастрофы. Представлены возможности предотвращения подобных катастроф с помощью импульсных средств взрывопожарной защиты.
Знайти схожі

7.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Ильенко, Борис
Назва : Сланцевый газ приходит в Украину?
Місце публікування : Діловий вісник. - 2012. - № 5. - С. 22-24.
Предметні рубрики: Паливно-енергетичний комплекс-- Палива-- Гази --Україна
Енергетична безпека
Анотація: Почему со сланцевым газом связывают надежды на улучшение ситуации с энергетической безопасностью государства?
Знайти схожі

8.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Лещенко І.Ч.
Назва : Аналіз індикаторів енергетичної безпеки нафтогазової галузі України
Місце публікування : Проблеми загальної енергетики. - 2019. - № 2. - С. 4-12 (Шифр П969340/2019/2)
Примітки : Бібліогр. с. 12 (19 назв)
Предметні рубрики: Енергетична безпека
Анотація: У статті наведено результати розрахунків значень індикаторів енергетичної безпеки нафтогазової галузі України за 2013–2018 рр. відповідно до Методичних рекомендацій Міністерства економічного розвитку і торгівлі України 2013 р. Проведений аналіз цих індикаторів показав, що не зважаючи на позбавлення від залежності в імпортні природного газу з Російської Федерації, у 2017–2018 рр. більшість індикаторів мали незадовільне значення, зокрема, «Частка власних джерел у балансі природного газу держави», «Частка власних джерел у балансі сирої нафти держави», «Рівень імпортної залежності за природним газом у його загальному постачанні», «Частка втрат при транспортуванні та розподіленні природного газу», «Частка імпорту природного газу з однієї країни (компанії) у загальному обсязі його імпорту». Близьким до незадовільного було значення індикатора «Частка імпорту нафтопродуктів з однієї країни (компанії) у загальному обсязі його імпорту». Індикатор «Частка імпорту сирої нафти та газового конденсату з однієї країни (компанії) у загальному обсязі його імпорту» мав критичне значення, а індикатор «Відношення інвестицій у підприємства ПЕК до ВВП» – небезпечне значення. Задовільним було значення одного індикатора «Рівень імпортної залежності за сирою нафтою у загальному її постачанні», а оптимальними – двох індикаторів: «Рівень імпортної залежності за природним газом у загальному постачанні первинної енергії», хоча природний газ не є домінуючим ресурсом у енергетичному балансі України, та «Запаси природного газу». Такі значення індикаторів показують, що стан енергетичної безпеки у нафтогазовій галузі знаходиться, в цілому, на незадовільному рівні.??Показано, що існує потреба доповнення Методичних рекомендацій індикаторами, які б оцінювали захист критичної енергетичної інфраструктури, забезпечення стабільності енергозабезпечення, диверсифікацію джерел і маршрутів постачання та транзиту природного газу, нафти та нафтопродуктів, запаси нафти та нафтопродуктів, рівень інтеграції енергетичних ринків України та ЄС, викиди парникових газів та забруднюючих речовин від енергетичного комплексу.
Знайти схожі

9.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Новак І.М.
Назва : Деприваційні індикатори енергетичної бідності
Місце публікування : Демографія та соціальна економіка. - 2020. - № 3. - С. 158-172 (Шифр Д279231/2020/3)
Предметні рубрики: Сталий розвиток
Енергетична безпека
Анотація: Стаття присвячена дослідженню ознак депривації як непрямих індикаторів енерге тичної бідності населення в контексті сталого людського розвитку. На основі уза гальнення підходів до розуміння та оцінювання енергетичної бідності запропоновано розглядати паливну бідність як частину ширшого поняття енергетичної бідності населення, що охоплює не лише доступність і забезпечення енергетичними ресурсами та послугами, але й задоволення комплексу життєво важливих соціальних, економіч них та екологічних потреб людини. Метою дослідження є аналіз енергетичної бідності населення на основі консенсусного підходу до оцінювання ознак депривації та визначен ня груп населення, найуразливіших до ризиків енергетичної бідності. Науковою новиз ною даної роботи є формулювання нового підходу до розширеного трактування енерге тичної бідності в контексті сталого людського розвитку та використання консен сусного підходу в аналізі ознак депривації для визначення найуразливіших до ризиків енергетичної бідності груп населення в Україні. Ця мета обумовила застосування таких методів дослідження: узагальнення та системного аналізу, що дало змогу вивчи ти наявний науковий доробок щодо визначення енергетичної бідності населення та обґрунтувати методологію дослідження; статистичного аналізу та порівняння - для збору й систематизації даних, визначення переліку ознак депривації; абстрактно логічного - для формулювання висновків за результатами дослідження. Узагальнено світові та європейські підходи до розуміння і вимірювання енергетичної бідності. На базі доступних національних статистичних даних проаналізовані ознаки депривації як непрямі індикатори енергетичної бідності населення в Україні та визначені со ці альнодемографічні групи, які мають підвищені ризики енергетичної бідності. У кон тексті сталого людського розвитку визначено необхідність глибшого теоретичного розуміння енергетичної бідності населення, що має поєднувати доступність і забезпе чення енергетичними ресурсами та послугами із задоволенням життєво важливих соціальних, економічних та екологічних потреб людини. Аргументовано доцільність ви користання консенсусного підходу для оцінювання ознак депривації під час визначення найуразливіших до ризиків енергетичної бідності груп населення.
Знайти схожі

10.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Пабат А. А.
Назва : Видобуток сланцевого газу - панацея для економіки чи екологічна загроза
Місце публікування : Проблеми науки. - 2013. - № 3. - С. 45-49
Примітки : Библиогр.: с. 49 (13 назв.)
Предметні рубрики: Енергетична безпека
Альтернативна енергетика
Екологічний ризик
Анотація: В статті розкрито сутність видобутку сланцевого газу, проаналізовано запаси та перспективність їх видобутку в різних країнах світу, досліджено можливість видобутку сланцевого газу в Україні.
Знайти схожі

11.

Форма документа : Стаття із журналу
Шифр видання :
Автор(и) : Романов, Юрій
Назва : Міжнародна торгівля викидами
Місце публікування : Діловий вісник. - 2008. - № 7. - С. 14-15.: фото.кол.
Предметні рубрики: Економіка
Енергетична безпека
Анотація: У рамках Кіотського протоколу діють три ринкових фінансових механізми. Одним з них є міжнародна торгівля викидами (МТВ). Одним із варіантів такої торгівлі є так звана схема зелених інвестицій.
Примірники :(1)
Знайти схожі

12.

Форма документа :
Шифр видання :
Автор(и) : Сердюченко, Олексій
Назва : Деякі питання законодавчого закріплення визначення державної енергетичної безпеки
Місце публікування : Підприємництво, господарство і право. - 2007. - № 2. - С. 153-157
Примітки : Бібліогр.: 12 назв.
Предметні рубрики: Енергетична безпека
Анотація: Метою цієї статті є теоретичне дослідження виникнення та розвитку поняття та складових елементів державної енергетичної безпеки та спроба розроблення пропозиції його визначення для використання у наукових дослідженнях та подальшого законодавчого закріплення.
Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)