Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Економічні кризи<.>
Загальна кількість знайдених документів : 23
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-23 
1.


    Бантон, В. Д.Л.
    Природа та особливості економічної нестабільності в Україні [Текст] / В. Д.Л. Бантон // Економіка та держава. - 2010. - № 11. - С. 82-84. - Бібліогр. с. 84 (17 назв)
Рубрики: Економічні кризи
Анотація: Стаття присвячена виявленню природи та особливостей економічної нестабільності в Україні. Визначено основні фактори, які дестабілізують економічну ситуацію. Обгрунтовано основні напрями стабілізації економічної ситуації в Україні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Богдан, Тетяна.
    Сучасні підходи до управління ризиками державного боргу [Текст] / Т. Богдан // Вісник Національного банку України. - 2011. - № 11. - С. 10-17. - Бібліогр. с. 17 (10 назв)
Рубрики: ФІнансові кризи
   Економічні кризи

   Державні борги

Анотація: У статті узагальнено уроки глобальної фінансово-економічної кризи та сучасні підходи до управління ризиками державного боргу. Пропонуються рекомендації щодо вдосконалення структури державного боргу України за видами валют, відсоткових ставок і термінів погашення. Також обгрунтовано необхідність зменьшення ліміту державного та гарантованого державного боргу України до рівня 40 % від ВВП. Запропоновано кількісніі орієнтири обсягу й структури державного боргу України, які можуть бути відображені в середньостроковій стратегії управління ним.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Бутко, М. П.
    Теоретичні засади кризових явищ в економіці [Текст] / М. П. Бутко, С. О. Маюренко // Економіка та держава. - 2011. - № 4. - С. 4-7. - Бібліогр. с. 7 (13 назв)
Рубрики: Економічні кризи
Анотація: Розглянуто сутність економічних криз, проаналізовано циклічність їх розвитку та конкретно-історичний характер, наведені типи криз, причини їх виникнення. Відображені наслідки криз та шляхи їх подолання.


Дод.точки доступу:
Маюренко, С.О.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Віровець, Д. В.
    Децентралізація цифрової економіки як умова виходу із структурно-системної кризи [Текст] / Д. В. Віровець, С. М. Обушний // Формування ринкових відносин в Україні. - 2020. - № 7/8. - С. 62-74. - Бібліогр. с. 73-74 (19 назв)
Рубрики: Економічні кризи
   Цифрові технології

Анотація: У даній статті описані методи і приклади цифрових децентралізованих прийомів в економіці, метою яких є значне спрощення і здешевлення економічних процесів. Увага також приділяється ідентичності, управлінню, організації постачання, системі охорони здоров'я, а також поведінковим стимулам, де інновації як в державному, так і в приватному секторах, вже продемонстрували корисність технології блокчейн при вирішенні поставлених перед нами проблем. Зниження витрат і підвищення ефективності - це лише деякі переваги блокчейн, які потенційно може отримати економічна система. Впровадження методів цифрової децентралізації в вигляді постійних або тимчасових рішень може стати значним фактором прискорення виходу з системних економічних криз. Підтвердженням є вже реалізовані проекти з використанням технології блокчейн, деякі з яких активно використовувалися під час пандемії СОУЮ-19. Цифрове середовище з високим ступенем довіри, відсутністю регуляторів і кордонів може мати великий потенціал в майбутньому для появи безлічі блокчейн проектів з високим ступенем гнучкості за часів криз, також здатних змінити сьогоднішню економічну парадигму.


Дод.точки доступу:
Обушний, С.М.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


   
    Выход Украины из кризиса [Текст] / В. Г. Федоренко [та ін.] // Економіка та держава. - 2009. - № 5. - С. 4-7. - Бібліогр. с. 7 (4 назв.)
Рубрики: Фінансові кризи
   Економічні кризи

   Соціально-економічний розвиток--Україна

Анотація: У статті проаналізовано досягнення України за 17 років в соціально-економічному та виробничо-господарському розвитку. Розглянуто ознаки системної кризи, пропозиції академіка НАН України В.М. Гееца, а саме три програми по виходу з фінансово-економічної кризи.


Дод.точки доступу:
Федоренко, В.Г.; Белопольский, Н.Г.; Чувардинский, О.Г.; Волошин, В.С.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Гриценко, Андрій.
    Системна криза як наслідок базової деструкції економіки України і шляхи її подолання [Текст] / А. Гриценко // Вісник Національного банку України. - 2014. - № 5. - С. 8-12. - Бібліогр. с. 12 (4 назви)
Рубрики: Економічні кризи
Анотація: У статті показано, що глибинним підгрунтям системної кризи в Україні є базова деструкція економіки, яка виникла внаслідок поєднання інверсійного типу ринкової трансформації та глобалізації. Це призвело до того, що Україна на основі ринкових законів пристосувалася до окремих фрагментів світового ринку в ролі сировинного придатка. Базова деструкція зумовила формування цілої низки диспропорцій і суперечностей. Для подолання деструкції необхідне створення базового господарського комплексу внутрішнього соціально-економічного розвитку.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Даниленко, Андрей.
    Заходи економічної політики із подолання кризи в країнах, що постраждали від анексії: світовий досвід та рекомендації для України [Текст] / А. Даниленко // Вісник Національного банку України. - 2014. - № 10. - С. 14-19. - Бібліогр. с. 19 (17 назв)
Рубрики: Економічна політика
   Економічні кризи

Анотація: Анексія Криму, агресія Росії на сході України та викликані цим соціально-економічні руйнації зумовили необхідність нових заходів економічної політики. При цьому варто врахувати досвід інших країн, які зазнали агресії та анексії частини території у повоєнній Європі (Кіпр у 1974 р., Молдова у 1992-1993 рр., Грузія у 2008 р.) і відновлювали власну економіку в нових умовах. Приклад цих країн вказує на високу ймовірність найбільшого економічного стану та суттєвого зростання безробіття у наступному після конфлікту році. Водночас їхній досвід свідчить про необхідність залучення міжнародної допомоги, здійснення реформ та модернізації економіки, розвитку інфраструктури.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Дейнека, Тетяна.
    Відтворювальний цикл суперечностей технологічного розвитку сучасної економіки в умовах ускладнення її кризових станів і форм [Текст] / Т. Дейнека // Економічна теорія. - 2016. - № 3. - С. 35-50. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Світова економіка--Глобалізація
   Економічні кризи

Кл.слова (ненормовані):
суперечність -- відтворювальний цикл суперечності -- глобалізована економіка
Анотація: Досліджено суперечностей технологічного розвитку сучасної економіки, які проявляються як кризові явища глобалізованої економічної системи. Аргументовано, що суперечності, розв’язання яких веде до формування нового способу виробництва, зумовлюють такий ступінь зміни економічної системи, за якого трансформаційна криза стає одночасно стадіальною та системною.Визначено, що особливість сучасної кризи глобалізованої економіки була обумовлена тим, що а стані загосрення суперечності одночасно виникли два ефекти - збагачення явища та прирощення розвитку.


Знайти схожі

9.


    Дем'янчук, І. А.
    Економічна турбулентність в Україні та перспективи її розвитку [] / І. А. Дем'янчук // Економіка та держава. - 2012. - № 4. - С. 98-100. - Бібліогр. с.100 (3 назв)
Рубрики: Економічні кризи
Анотація: Стаття присвячена аналізу економічної турбулентності в Україні. Виявлено тенденції турбулентної зміни показників економічного розвитку та виявлено перспективи їх змін.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Дорошенко, І. В.
    Програми державного розвитку як фактор подолання економічної кризи в світовому масштабі (Американський та Європейський досвід) [Текст] / І. В. Дорошенко // Економіка та держава. - 2009. - № 8. - С. 8-10. - Бібліогр. с. 10 (15 назв.)
Рубрики: Економічні кризи
   Фінансові кризи

   Антикризове управління--Світовий досвід

Анотація: Досліджено державні програми подолання фінансової кризи на економіки найбільших економік світу, а також напрямки виходу з неї в державних програмах. Проаналізовано висловлювання державних діячів США, Німеччини, Великобрітанії, Франції, а також внесені ними закони та укази.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-23 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)