Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Економічні кризи<.>
Загальна кількість знайдених документів : 23
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-23 
1.


    Олешко, Т. І.
    Аналіз малого та середнього бізнесу України під час пандемії covid-19 [Текст] / Т.І. Олешко, Н.В. Попик, О.Ю. Арасланова // Економіка та держава. - 2022. - № 4. - С. 39-42. - Бібліогр.: 13 назв
Рубрики: Пандемія--COVID-19
   Економічні кризи

Анотація: В статті було проаналізовано основні тенденції впливу пандемії Covid-19 на малий та середній бізнес України, визначено наслідки обумовлені всесвітньою кризою. Зазначено основні тенденції та перспективи розвитку підприємств, що зазнали чималих втрат у зв'язку з пандемією. Відображено основні напрями діяльності держави, що були направлені на підтримку малого та середнього бізнесу у скрутний час. В процесі дослідження було проаналізовано загальні процеси на підприємствах, компаніях, установах, що зазнали збитків. Проведено порівняльну загальну характеристику підприємств України в порівнянні до високорозвинених країн з огляду на рівень підтримки від держави. В ході порівняльного аналізу були запропоновані шляхи та методи державної допомоги малому та середньому бізнесу України.


Дод.точки доступу:
Попик , Н.В.; Арасланова, О.Ю.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Віровець, Д. В.
    Децентралізація цифрової економіки як умова виходу із структурно-системної кризи [Текст] / Д. В. Віровець, С. М. Обушний // Формування ринкових відносин в Україні. - 2020. - № 7/8. - С. 62-74. - Бібліогр. с. 73-74 (19 назв)
Рубрики: Економічні кризи
   Цифрові технології

Анотація: У даній статті описані методи і приклади цифрових децентралізованих прийомів в економіці, метою яких є значне спрощення і здешевлення економічних процесів. Увага також приділяється ідентичності, управлінню, організації постачання, системі охорони здоров'я, а також поведінковим стимулам, де інновації як в державному, так і в приватному секторах, вже продемонстрували корисність технології блокчейн при вирішенні поставлених перед нами проблем. Зниження витрат і підвищення ефективності - це лише деякі переваги блокчейн, які потенційно може отримати економічна система. Впровадження методів цифрової децентралізації в вигляді постійних або тимчасових рішень може стати значним фактором прискорення виходу з системних економічних криз. Підтвердженням є вже реалізовані проекти з використанням технології блокчейн, деякі з яких активно використовувалися під час пандемії СОУЮ-19. Цифрове середовище з високим ступенем довіри, відсутністю регуляторів і кордонів може мати великий потенціал в майбутньому для появи безлічі блокчейн проектів з високим ступенем гнучкості за часів криз, також здатних змінити сьогоднішню економічну парадигму.


Дод.точки доступу:
Обушний, С.М.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Дейнека, Тетяна.
    Відтворювальний цикл суперечностей технологічного розвитку сучасної економіки в умовах ускладнення її кризових станів і форм [Текст] / Т. Дейнека // Економічна теорія. - 2016. - № 3. - С. 35-50. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Світова економіка--Глобалізація
   Економічні кризи

Кл.слова (ненормовані):
суперечність -- відтворювальний цикл суперечності -- глобалізована економіка
Анотація: Досліджено суперечностей технологічного розвитку сучасної економіки, які проявляються як кризові явища глобалізованої економічної системи. Аргументовано, що суперечності, розв’язання яких веде до формування нового способу виробництва, зумовлюють такий ступінь зміни економічної системи, за якого трансформаційна криза стає одночасно стадіальною та системною.Визначено, що особливість сучасної кризи глобалізованої економіки була обумовлена тим, що а стані загосрення суперечності одночасно виникли два ефекти - збагачення явища та прирощення розвитку.


Знайти схожі

4.


    Колмогорова, І. В.
    Формування економічної активності населення сільської місцевості під час кризових явищ в Україні [] / І. В. Колмогорова, Н. А. Добрянська // Економіка та держава. - 2015. - № 10. - С. 21-25. - Бібліогр. с.25 (8 назв)
Рубрики: Сільські місцевості--Населення--Економічна активність--ОДЕСЬКА ОБЛАСТЬ
   Економічні кризи

Анотація: Стаття присвячена дослідженю впливів економічних та політичних криз в Україні на формування економічної активності населення сільської місцевості Одеської області.


Дод.точки доступу:
Добрянська, Н.А.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Рязанов, Віктор.
    Капіталізм і кризи: становлення і розвиток політико-економічного підходу [Текст] / В. Рязанов // Економічна теорія. - 2015. - № 3. - С. 65-84. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Політекономія
   Економічні кризи

Кл.слова (ненормовані):
економічні школи і криза -- причини кризи -- сучасна криза і політична економія -- накопичення капіталу
Анотація: Стаття присвячена історії розроблення теорії економічних криз за капіталізму. Виокремлено два напрями в розвитку економічної науки. Один напрям репрезен-тують наукові школи, які заперечують об’єктивні підстави криз надвиробництва в ринковій економіці та розробляють моделі безкризисного розвитку. Протилежного напряму дотримуються наукові школи, які визнають наявність об’єктивних причин криз, що має практичне значення для вироблення ефективних антикризових заходів. Обґрунтовано необхідність актуалізації політекономічного підходу до аналізу кризових процесів у сучасному капіталізмі. Його реалізація зумовлює особливу увагу до різних версій виникнення перенакопичення капіталу, що відіграло ключову роль у зародженні світової кризи 2008–2009 років.


Знайти схожі

6.


    Гриценко, Андрій.
    Системна криза як наслідок базової деструкції економіки України і шляхи її подолання [Текст] / А. Гриценко // Вісник Національного банку України. - 2014. - № 5. - С. 8-12. - Бібліогр. с. 12 (4 назви)
Рубрики: Економічні кризи
Анотація: У статті показано, що глибинним підгрунтям системної кризи в Україні є базова деструкція економіки, яка виникла внаслідок поєднання інверсійного типу ринкової трансформації та глобалізації. Це призвело до того, що Україна на основі ринкових законів пристосувалася до окремих фрагментів світового ринку в ролі сировинного придатка. Базова деструкція зумовила формування цілої низки диспропорцій і суперечностей. Для подолання деструкції необхідне створення базового господарського комплексу внутрішнього соціально-економічного розвитку.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Даниленко, Андрей.
    Заходи економічної політики із подолання кризи в країнах, що постраждали від анексії: світовий досвід та рекомендації для України [Текст] / А. Даниленко // Вісник Національного банку України. - 2014. - № 10. - С. 14-19. - Бібліогр. с. 19 (17 назв)
Рубрики: Економічна політика
   Економічні кризи

Анотація: Анексія Криму, агресія Росії на сході України та викликані цим соціально-економічні руйнації зумовили необхідність нових заходів економічної політики. При цьому варто врахувати досвід інших країн, які зазнали агресії та анексії частини території у повоєнній Європі (Кіпр у 1974 р., Молдова у 1992-1993 рр., Грузія у 2008 р.) і відновлювали власну економіку в нових умовах. Приклад цих країн вказує на високу ймовірність найбільшого економічного стану та суттєвого зростання безробіття у наступному після конфлікту році. Водночас їхній досвід свідчить про необхідність залучення міжнародної допомоги, здійснення реформ та модернізації економіки, розвитку інфраструктури.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Ніколайчук, Сергій.
    Криза в єврозоні: результат відсутності фіскальної дисциплини чи накопичення зовнішніх дисбалансів? [Текст] / С. Ніколайчук, В. Хом'як // Вісник Національного банку України. - 2013. - № 2. - С. 22-28. - Бібліогр. с. 28 (9 назв)
Рубрики: Економічні кризи
Анотація: Досліджуються фактори та умови, які спричинили розгортання кризи в єврозоні, аналізуються можливі сценарії подолання цієї кризи. На думку авторів, поточний кризовий стан єврозони став результатом не так відсутності фіскальної дисципліни в окремих країнах, як внутрішньої кризи платіжного балансу внаслідок накопичення зовнішніх дисбалансів у перифірійних державах. На основі аналізу розвитку подій у єврозоні автори розробили доповідні рекомендації для України, щоб уникнути проблему у зовнішньому секторі як у найближчій перспективі, так і в довгостроковій, враховуючи потенціально можливу інтеграцію української економіки в міждержавні об'єднання.


Дод.точки доступу:
Хом'як, Василь
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Ортіна, Г. В.
    Виявлення та аналіз чинників формування кризових явищ в економіці в умовах глобалізації як передумова розроблення антикризових стратегій [Текст] / Г. В. Ортіна // Економіка та держава. - 2013. - № 8. - С. 40-44. - Бібліогр. с.44 (9 назв)
Рубрики: Глобалізація
   Економічні кризи

Анотація: У статті приділено увагу дослідженню економічного змісту, національних особливостей прояву кризи в умовах глобалізації.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Дем'янчук, І. А.
    Економічна турбулентність в Україні та перспективи її розвитку [] / І. А. Дем'янчук // Економіка та держава. - 2012. - № 4. - С. 98-100. - Бібліогр. с.100 (3 назв)
Рубрики: Економічні кризи
Анотація: Стаття присвячена аналізу економічної турбулентності в Україні. Виявлено тенденції турбулентної зміни показників економічного розвитку та виявлено перспективи їх змін.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 1-10    11-20   21-23 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)