Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (5)Буковина (293)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Демографія<.>
Загальна кількість знайдених документів : 14
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-14 
1.


    Терець, В.
    Природний рух населення й депопуляція в Україні на тлі європейської демографічної ситуації [Текст] / В. Терець // Україна: аспекти праці. - 2010. - № 4. - С. 19-23. - Бібліогр. в примітках
Рубрики: Демографія
Анотація: Стаття присвячена аналізу підсумків природного руху населення в Україні за тривалий проміжок часу та у порівнянні з тенденціями, притаманними іншим країнам різних регіонів Європи. У роботі розкриваються витоки депопуляції в Україні, її специфічні риси та оцінюються перспективи подальших змін у тенденціях природного руху населення країни і його віковому складі.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Лібанова, Е.
    Оцінка демографічної політики за допомогою поздовжніх і поперечних показників народжуваності [Текст] / Е. Лібанова, П. Шевчук // Україна: аспекти праці. - 2008. - № 2. - С. 25-31. - Бібліогр. в примітках
Рубрики: Демографічна політика--Україна
   Демографія

Анотація: Проаналізовано демографічну політику в Україні. Дана оцінка ефективності заходів заохочення народжуваності. Розглянуто актуальність проблеми у зв'язку із важливими науковими та практичними завданнями.


Дод.точки доступу:
Шевчук, П.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Іванюта, П. В.
    Роль і значення державного управління якістю "товар-праця-життя" у поліпшенні демографічної ситуації України [Текст] / П. В. Іванюта // Економіка та держава. - 2011. - № 7. - С. 110-112. - Бібліогр. с. 112 (16 назв)
Рубрики: Демографія
   Якість продукції

Анотація: Досліджені негативні чинники, які вплинули на демографічну ситуацію в Україні та Полтавській області. Доведено, що основним чинником негативного впливу на демографічну ситуацію є якість життя, яку необхідно розглядати в системі "товар-праця-життя".

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Мазур, Н.
    Демографічна безпека формування системи оцінювання [Текст] / Н. Мазур, О. Кобилочка // Україна: аспекти праці. - 2015. - № 7. - С. 18-27. - Бiблiогр. в пiдрядк. прим.
Рубрики: Демографія
Анотація: Сформовано перелік показників оцінювання демографічної безпеки держави, котру систематизовано за основними демографічними загрозами. Розроблено методику оцінювання демографічної безпеки на основі розрахунку інтегральних показників. Запропоновано орієнтовні заходи соціальної політики держави щодо посилення демографічної захищеності залежно від її рівня.


Дод.точки доступу:
Кобилочка, О.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Заюков, І.
    Оцінка втрат трудового потенціалу України через передчасну смертність внаслідок зовнішніх причин [Текст] / І. Заюков // Україна: аспекти праці. - 2011. - № 4. - С. 19-23. - Бібліогр. в примітках
Рубрики: Демографія
Анотація: Розроблено прогноз захворюваності працездатного населення через зовнішні причини смертності. Оцінено середню вартість споживання та виробництва одного року подальшого життя лдюдини. Здійснена оцінка втрат трудового потенціалу України, через передчасну смертність внаслідок зовнішніх причин у вартісному і кількісному виразах. Запропоновані заходи розвитку трудового потенціалу України.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Біляцький, С.
    Зростання населення: зайві роти чи потрібні робочі руки? [Текст] / С. Біляцький // Політика і час. - 2006. - № 5. - С. 61-65
Рубрики: Демографія
   Міграційні процеси

   Народонаселення

   Демографія--Україна

Анотація: Демографічні проблеми в світі та в Україні.


Знайти схожі

7.


    Царенко, Анатолій.
    Мета - здорова нація [Текст] / А. Царенко // Науковий світ. - 2008. - № 11. - С. 8-10.
Рубрики: Демографія
   Охорона здоров’я--Лікувально-профілактична допомога

   Валеологія--Україна

Анотація: Сучасний етап соціально-економічного розвитку України характеризується поглибленням демографічної кризи. Вихід з якої неможливий без оптимізації системи управління здоров’ям населення, створення та розвитку служби здоров’я, застосування сучасних ефективних валеологічних підходів і інформаційних технологій та реформування системи охорони здоров’я.


Знайти схожі

8.


    Івасюк, Ю.
    Теоретичне обгрунтування типології сімейної структури [Текст] / Ю. Івасюк, О. Когут // Психологія і суспільство. - 2008. - № 4. - Бібліогр.: 14 назв.
Рубрики: Демографія
   Психологія сім'ї

Кл.слова (ненормовані):
сім'я -- сімейна структура
Анотація: В статті зазначається, що лише батьківство, міжособиста взаємодія між батьками і дітьми надають сім" повноти і вагомості як унікальному соціальному інституту, а зовсім не стосунки між членами подружжя, де кількість інтеракцій завжди виявляється майже незмінною соціальною константою.


Дод.точки доступу:
Когут, О.
Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1

Знайти схожі

9.


    Боднар, Н. Р.
    Демографічна складова трудоресурсної безпеки України: ключові загрози [Текст] / Н. Р. Боднар // Формування ринкових відносин в Україні. - 2018. - № 12. - С. 137-143. - Бібліогр.: с. 142-143 (8 назв)
Рубрики: Демографія
   Трудовий потенціал

Анотація: В роботі використано системний підхід, у межах якого застосовано методи: індукції та дедукції, порівняння і систематизації - при дослідженні сутнісних характеристик та еволюції базових понять дослідження: аналізу і синтезу - для характеристики демографічних процесів: прикладної статистики, динамічного і структурного аналізу- для визначення та характеристики впливу ключових загроз. Шляхом узагальнення офіційних статистичних даних та наукового доробку визначено та охарактеризовано загрози, дія яких має найбільш суттєвий вплив на трудоресурсну безпеку України.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Курило, І. О.
    Демографічне старіння у столиці України, його особливості та сучасні виклики [Текст] / І. О. Курило // Демографія та соціальна економіка. - 2020. - № 3. - С. 17-36
Рубрики: Демографія
   Населення--Старіння--Київ, місто

Анотація: Мета роботи полягала в поглибленому комплексному аналізі сучасних характеристик демографічного старіння в місті Києві, встановленні його відмітних рис та спе- цифіки зумовлюваних цим процесом викликів. Демографічне старіння в столиці про- ана лізо вано в порівняльному контексті - на тлі міського населення країни (з виключенням із розрахунків населення столиці) й у порівнянні з міським населенням Київської області - та з використанням нетрадиційних методичних прийомів оцінки пос- таріння, які до цих об'єктів дослідження раніше не застосовувались. За комплексом традиційних індикаторів постаріння населення Києва наразі оцінюється як молодше за міське населення України (без Києва), але дещо старіше за міське населення Київ- ської області. В останні п'ять років у столиці та прилеглій області процес старіння прискорився, підвищилась і частка довголітніх осіб, що пов'язано як з деяким поліпшенням режиму дожиття, так і впливом "демографічної хвилі". Через переваги режиму дожиття в Києві проспективний вік старості для його населення є вищим. Тож інди- катори постаріння й навантаження літніми за проспективним віком, які враховують досягнуту тривалість життя, засвідчують, що населення Києва є молодшим і ніж міське населення країни (без Києва), й ніж містяни Київської області, тож столиця має порівняно кращі демоекономічні передумови для соціально-економічного розвитку і по- тенційної підтримки осіб поважного віку трудоактивними. З використанням моделі стабільного населення, а також розрахунків за середньостроковим демографічним прогнозом для Києва встановлено, що надалі демографічне старіння в місті швидко прогресуватиме. Обґрунтовано, що столиці через специфіку її ролі та функцій в Україні притаманні підвищені потреби щодо розвитку системи медичної допомоги (особливо високоспеціалізованої) та різноманітних соціальних послуг, орієнтованих на літніх людей. Визначено специфічні ризики для літніх людей у великому місті, зумовлені епідемією COVID-19, та відповідні виклики для системи медичної й соціальної допомоги, а також імперативи щодо перебудови міського простору задля досягнення санітарної безпеки, забезпечення доступності повсякденних зручностей для людей різного віку та загалом комфортного проживання літніх осіб у великому місті.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 1-10    11-14 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)