Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Картотека аналітичного опису періодичних видань- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
 Знайдено у інших БД:Генеральний каталог ЧОУНБ (3)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>S=Бухгалтерський облік -- Теорія<.>
Загальна кількість знайдених документів : 28
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-28 
1.


    Бардаш, С. В.
    Ідентифікація відмінностей бухгалтерського обліку як галузі наукових знань та практичної діяльності: основа трансформаційних перетворень [Текст] / С. В. Бардаш // Економіка АПК. - 2021. - № 2. - С. 59-70 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бухгалтерський облік--Теорія
Кл.слова (ненормовані):
наука -- теорія -- бухгалтерський облік -- система бухгалтерського обліку -- теорія бухгалтерського обліку -- облікова практика
Анотація: Мета статті - довести існування сутнісних відмінностей між елементами системи бухгалтерського обліку як науки і практичної діяльності й визначити елементи облікової теорії для констатації появи нових теорій та ідентифікації розвитку бухгалтерського обліку як галузі наукових знань. Полягає у визначенні траєкторії розвитку бухгалтерського обліку як галузі наукових знань та подальшому використанні системи нових наукових знань для розв'язання проблем практики ведення обліку.


Знайти схожі

2.


    Жук, Валерій.
    Інституціональна теорія бухгалтерського обліку: відповідь на виклики сучасності [Текст] / В. Жук // Бухгалтерський облік і аудит. - 2015. - № 8/9. - С. 14-23. - Бібліогр. с. 22-23 (19 назв)
Рубрики: Бухгалтерський облік--Теорія
Анотація: В статті дано оцінку процесам формування сучасних теорій бухгалтерського обліку науковими школами розвинутих країн. Розкрито основи нової інституціональної теорії бухгалтерського обліку, яка запропонована академічною науковою школою України. Обгрунтовано необхідність трансформації бухгалтерської діяльності з функціональної підсистеми управління до соціального Інституту в економічному просторі. Запропоновано механізми управління процесами розвитку Інституту бухгалтерського обліку.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Хомин, Петро.
    Адитивний і процедурний підходи та еклектика їх тлумачення за теорією бухгалтерського обліку [Текст] / П. Хомин // Бухгалтерський облік і аудит. - 2006. - № 7. - С. 22-28 : Табл.: 2. - Бібліогр.: 9 назв.
Рубрики: Бухгалтерський облік--ТЕОРІЯ
Анотація: Мата статті є висвітлення сутності різних підходів до формулювання основних елементів методу бухгалтерського обліку та обгрунтування такого, який відповідав його змісту.


Знайти схожі

4.


    Озеран, А.
    Бухгалтерська та фінансова звітність: трансформація понять [Текст] / А. Озеран // Бухгалтерський облік і аудит. - 2016. - № 1. - С. 16-23. - Бібліогр.: с. 22-23 (15 назв)
Рубрики: Бухгалтерський облік--Теорія
Анотація: У статті досліджено сутність бухгалтерської та фінансової звітності; обгрунтовано необхідність розмежування понять бухгалтерської та фінансової звітності; на основі виявлених і систематизованих концептуальних відмінностей в ознаках, що розкривають процес трансформації бухгалтерської звітності у фінансову звітність, конкретизовано зміст термінів "бухгалтерська звітність" та "фінансова звітність".


Знайти схожі

5.


    Даньков, Йосип.
    Бухгалтерський облік та фінансова звітність в Україні: процесний підхід [Текст] / Й. Даньков, М. Яцко // Бухгалтерський облік і аудит. - 2015. - № 12. - С. 10-17. - Бібліогр.: с. 16-17 (17 назв)
Рубрики: Бухгалтерський облік--Теорія
Анотація: В статті досліджується сутність процесного підходу в бухгалтерському обліку і обгрунтовується таке його розуміння. Аналізується мета бухгалтерського обліку та фінансової звітності, яка продекларована в Законі України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні". Відображено елементи бухгалтерського обліку та фінансової звітності як складової процесного підходу в бухгалтерському обліку. Акцентується увага на процесі передачі інформації, що дозволяє визначити межі бухгалтерського обліку. Аналізуються межі застосування системного підходу в бухалтерському обліку та його доцільність.


Дод.точки доступу:
Яцко, Максим

Знайти схожі

6.


    Прокопа, Ю. В.
    Від нормативної до позитивної парадигми бухгалтерських теорій [Текст] : рецензия / Ю. В. Прокопа, Т. О. Осташко // Економіка і прогнозування. - 2015. - № 3. - С. 158
Рец. на Жук В. М. Основы институциональной теории бухгалтерского учета : монография / В. М. Жук. - К. : "Аграрная наука", 2013.- 408 с.

Рубрики: Бухгалтерський облік--Теорія


Дод.точки доступу:
Осташко, Т. О.

Знайти схожі

7.


    Хомин, Петро.
    Витоки діграфізму за обліковою теорією [Текст] / П. Хомин // Бухгалтерський облік і аудит. - 2017. - № 2. - С. 2-13. - Бібліогр. с. 12 (12 назв)
Рубрики: Бухгалтерський облік--Теорія
Анотація: У статті критично осмислюються аргументація відомих авторів щодо висвітлення витоків діграфізму за обліковою теорією. На основі її аналізу вказується, що історія виникнення діграфізму повита саваном конспірології, містики й міфології. Підкреслюється, що у зв'язку з цим актуальним є продовження досліджень окресленої проблеми, позаяк і в наші дні щодо неї в теорії бухгалтерського обліку, поряд із професіоналізмом, уживається профанація, а загалом стосовно витоків діграфізму погляди навіть авторитетних теоретиків нерідко діаметрально протилежні. Наголошується, що дослідження витоків діграфізму має певне наукове й практичне значення, позаяк дозволить розгадати, які передумови були вирішальними для переходу від уніграфізму до діграфізму. Доводиться безпідставність т. зв. "античного сліду" діграфізму, а також утопії, нібито виникнення обліку взагалі й діграфізму - зокрема - слід пов'язувати з винайденням алфавіту, хоч і не заперечується опосередкований вплив останнього на його формування. Шляхом дедуктивного осмислення доступних наукових джерел обґрунтовується авторська точка зору на об'єктивні умови виникнення діграфізму, які дозволяють позбутися теперішньої дилеми тлумачень цього за обліковою теорією.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

8.


    Кірейцев, Григорій.
    Вплив глобалізації економіки на розвиток системи обліку в Україні [Текст] / Г. Кірейцев, В. Литвиненко, Н. Мавріна // Бухгалтерський облік і аудит. - 2014. - № 4. - С. 47-53. - Бібліогр. с. 53 (8 назв)
Рубрики: Бухгалтерський облік--Теорія
Анотація: Визначений новий підхід до дефініції обліку як сумісно-роздільної високоінтелектуальної управлінської праці. Обгрунтована потреба підвищення наукового рівня обліку шляхом удосконалення його методу, організаційних інновацій та зовнішніх функцій. Звернуто увагу на актуальність повнішого використання положень інституціональної та неоінституціональної економічної теорії в методології бухгалтерського обліку.


Дод.точки доступу:
Литвиненко, Володимир; Мавріна, Ніна
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

9.


    Малишкін, О.
    Диференціація поняття "бухгалтерський облік": податковий аспект [Текст] / О. Малишкін // Бухгалтерський облік і аудит. - 2012. - № 3. - С. 13-20. - Бібліогр. с. 20 (6 назв)
Рубрики: Бухгалтерський облік--Теорія
Анотація: Розглянуто необхідність законодавчої диференціації поняття "бухгалтерський облік" на складові - фінансовий облік, управлінський облік, податковий облік. Такий методичнй підхід відповідає практичним аспектам його застосування на підприємствах України та світовим тенденціям у галузі обліку.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

10.


    Метелиця, В. М.
    Дослідження елементів бухгалтерської професії в теоріях бухгалтерського обліку [Текст] / В. М. Метелиця // Економіка АПК. - 2012. - № 11. - С. 63-69 : табл. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Бухгалтерський облік--Підготовка кадрів
   Бухгалтерський облік--Теорія

Кл.слова (ненормовані):
Логісмографія -- Теорія калькуляції -- Обмінна теорія -- Економологія
Анотація: Запропоновано класифікацію теорій обліку на основі історичних ідей, реалізація яких у новому інституціональному середовищі сприятиме розвитку професії бухгалтера. Обгрунтовано необхідність становлення інституціональної теорії бухгалтерського обліку як теоретичного базису професії бухгалтера.


Знайти схожі

 1-10    11-20   21-28 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)